Friday , 21 February 2020
Breaking News

POLITIKE

Basha prezanton Voltana Ademin si kandidate per bashkine Shkoder

Ka zgjedhur sheshin perpara bashkise per te prezantuar te zgjedhuren e bazes dhe partise demokratike si fitoren e padiskutueshme te 21 qershorit, kandidaten per bashkine Shkoder Voltana Ademi. Kryetari I partise demokratike ne prezamtimin e candidates Ademi ftoj qytetaret qe te zgjedhin zerin dhe premtimin e se ardhmes, ndersa leshoj nje lum akuzash ndaj dyshes Rama-Meta te cilet per 2 …

Lexo me shume

PD ZYRTARIZON VOLTANA ADEMIN PER SHKODREN

Tashm sht zyrtare. Dy gra do t jen prball n garn elektorale pr t marr drejtimin e bashkis m t madhe t veriut, pr 4 vitet e ardhshme.Partia Demokratike zyrtarizoi kandidaturn e saj pr bashkin e Shkodrs. Deputetja e PD-s, prefekte e qarkut t Shkodrs, n kohn e Berishs, Voltana Ademi do t jet prball Keti Bazhdarit n garn elektorale …

Lexo me shume

PD- SHKODER: BAZHDARI PRESION NDAJ MESUESVE!

Deklarata PD- se: Jemi ktu pr t denoncuar faktin se Drejtoria Arsimore Rajonale Shkodr sht vn totalisht n shrbim t kandidats s majt pr Kryetare t Bashkis Shkodr. Nj msuese e nj nga shkollat e Shkodrs, pjes e stafit t ngusht t Keti Bazhdarit urdhron n emer t kandidats drejtort e shkollave t Shkodrs t drgojn database-in e gjith organiks …

Lexo me shume

PARAPRGATITJET E ZGJEDHJEVE NISIN ME MOSMARRVESHJE MES INSTITUCIONEVE

Nisja e paraprgatitjeve pr zgjedhjet e ardhshme sht shoqruar me mosmarrveshje mes institucioneve. Ndonse sot mes antarve t subjekteve politike ishte rn dakord q t bhej konsultimi i kzaz-ve, drejtori i shkolls Xheladin Fishta ka refuzuar n mnyr t prer q KZAZ-ja nr 4 t vendoset pran ambjenteve t shkolls q ai drejton.Gjon Voci, inspektori i kqz-s u shpreh pr …

Lexo me shume

KANDIDATURAT E 21 QERSHORIT, SONDAZHI NE www.rozafa.tv

Ndersa zyrtarizimi I kandidaturave po shkon drejt perfundimit per 5 bashkite e qarkut Shkoder, televizioni Rozafa zhvilloi nje sondazh mbi kandidatet potencial per bashkite Shkoder, konkretisht bashkite Vau Dejes, Malesi e Madhe. Pjese e sondazhit jane bere me mijera votues te rrethit Shkoder dhe Malesi e Madhe ndersa jane konkretizuar edhe emrat me te votuar. Ne sondazhin per kandidatin e …

Lexo me shume

GRATE NE POLITIKE, TAKIM ME KRERET E PARTIVE POLITIKE

Grate ne politike tashme jane nje detyrim ligjor. Kete ua ka prezantuar krereve te partive politike ne lezhe Alenka Verbole, Prfaqsuese e Departamentit t Demokratizimit t OSBE n Shqipri. Gjate nje takimi me ta, ku merrnin pjese edhe gra dhe vajza, perfaqsuesja e OSBE-se ka bere te ditur se perkunder ligjit qe tashme eshte nje paracaktim, ka kerkuar pikerisht nga …

Lexo me shume

PD BRENDA SE MARTES ZYRTARIZON KANDIDATURAT

Brenda dy diteve pritet qe partia demokratike te zyrtarizoje edhe kandidaturen per bashkine e Shkodres. Ky lajm eshte konfirmuar nga kryetari I partise demokratike Shkoder Ramiz obaj pasvizites qe beri ne kishen ortodokse. Nderkohe qe kandidatura e deputetes Voltana Ademi mbetet nder me te perfolurat. Kjo u pranua serish nga vete deputetja Ademi Partia demokratike deri ne keto momente ka …

Lexo me shume

PROTESTA E KOPLIKUT, DOSHI: NUK I KAM BORXH ASKUJT!

Deklarata per shtyp e deputetit Tom Doshi! Prmes mediave, jam njohur ditn e sotme me disa aludime se un, n cilsin e njrit prej aksionarve t Kompanis “Beata” n Koplik t Malsis se Madhe, paskam borxhe ndaj disa banorve t zons atje. Si i zgjedhur i mijra banorve t Qarkut t Shkodrs, n prgjegjsin time deklaroj publikisht se un nuk …

Lexo me shume

ZYRTARE, ANTON KOKAJ KANDIDATI I PD- se PER M. MADHE

Partia Demokratike ka zyrtarizuar emrat e kandidatve pr 2 nga bashkit e qarkut t Shkodres konkretisht pr bashkit Vaut t Dejs dhe Malsis s Madhe pr zgjedhjet lokale t 21 qershorit. Anton Kokaj ka marre mbeshtetjen e kryesis s partis demokratike pr t kandiduar n zgjedhjet e 21 Qershorit nn sigln e PD- s. Anton Kokaj ka qn nj kandidaturat …

Lexo me shume

ZEF HILA KANDIDAT I PD- se PER BASHKINE E VAUT DEJSIT

Zef Hila do t jet kandidatura e partis demokratike n zgjedhjet e 21 Qershorit pr postin e kryebashkiakut t bashkis s Vaut Dejsit, emri I Hils sht zyrtarizuar mbrmjen e s premts nga selia blu n Tiran. Kryekomunari I bushatit do t kandidoj nn siglen e partis demokratike n zgjedhjet lokale pr njsin bashkiake t Vaut Dejsit, pas propozimeve t …

Lexo me shume