POLITIKE

TE MAJTET BOJKOTOJNE MBLEDHJEN E KZAZ 1

Zyrtarizimi I kandidaturave pr bashkin e Malsis s Madhe sht shoqruar me debate dhe bojktot t t majtve pran ksaj KZAZ- je.Komisioni Zonal i Administrimit te Zgjedhjeve nr. 1 ne Malesine e Madhe, ka zyrtarizuar kandidaturat e Anton Kokaj te PD dhe Ardian Hysa te PSD si kandidate per kryetar bashkie ne Malesi te Madhe. Vendimi eshte marre ne mbledhjen …

Lexo me shume

BASHA: TE KORIGJOJME GABIMIN E DEMOKRACISE!

Kreu i demokrateve Lulzim Basha ishte ne mirdite per te prezantuar kandidatin e tyre per bashkine Rreshen Gjergj Prenga. Para mirditoreve basha ka bere te ditur se me 21 Qershor eshte momenti per te korigjuar gabimin qe ben ne disa raste demokracia duke sjelle ne pushtet njerez qe nuk e meritojne mbeshtetjen e popullit. Duke iu referuar zgjedhjeve vendore Basha …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI TAKON BANORT E KOMUNS GUR I ZI

Komuna Gur i Zi ka qen ndalesa e rradhs e kandidates s partis demokratike per bashkin Shkodr Voltana Ademi. Gjobat prej disa miliona lek t vendosura n kt komun nga qeveria si debi e energjis elektrike kan br q banort e revoltuar t ankohen q kryetarja e ardhshme e bashkis Shkodr t ngrej zrin pasi kta banor do t votojn …

Lexo me shume

BERISHA: JU TREGOJ UNE SI E VURI PASURINE BAZHDARI!

Kryeminitri I Shqipris Edi Rama mbi regjistrimet e publikuara nga ish kryeministri Berisha. Nga foltoria e kuvendit kryeministri pranoi se n takimin e organizuar n Shkodr ishin t pranishm dhe drejtor t administrats, por jan vetem ato drejtor q jan pjs e strukturave t Partis Socialiste. Partia Socialiste n njoftimet e mparshme ka mohuar q n takim t ishin drejtor …

Lexo me shume

REAGON LSI: PD PO SHPIF DHE TRILLON!

Deklarata e deputetit te LSI- se Agron ela: Pas zrave t ktyre orve t fundit mbi nj ngjarje q nuk m perket n asnj mnyr, dua t deklaroj se kjo nuk sht asgj tjetr vese trillimi i radhs s deputetes Topalli. Si duket frika e madhe i ka kapluar duke par fushatn model q LSI dhe kryetarja e ardhshme e …

Lexo me shume

PD: STAFI I DEPUTETIT TE LSI- se DHUNOI DREJTORIN E SPITALIT

Deklarata e Kreut te PD- se Ramiz obajt! Sikur te mos mjaftonin problemet qe ka spitali rajonal Shkodres, (si kushtet e veshtira te punes e trajtimit te semureve, mungesa e laboratoreve, godina e spitalit jashte standartit, mungesa te theksuara ilacesh baze apo mungesa e veshjeve sherbimi nga me elementaret), atij qe dje iu eshte shtuar edhe nje problem tjeter i …

Lexo me shume

ADEMI TAKIM ME BANORET E DAJIT TE BREGUT TE BUNES!

Kemi fat q kan zgjedh Ju e fitorn e ke t sigurt, s bashku me PD-n. Pasi PD sht e drejta e Zotit. Voltana Ademi sht Shansi m I mir pr ne, ka qen kjo deklarata e nj banori t Dajit t Bregut t Buns gjat takimeve q zhvilloj Kandidatja e PD-s pr Kryetare t Bashkis Shkodr zonja Voltana …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI TAKON BANORT E SEKTOR VELIPOJ

Asnj investim nuk sht br n Velipoj ndonse ka arktuar miliarda lek qeverisja lokale. N kt mnyr jan shprehur banort e zons sektor Velipoj kandidates s partis demokratike Voltana Ademi teksa i kan premtuar mbshtetje me datn 21 qershor. Bashkia nuk do t jet e vetme por do t ket aleat t gjith qytetart. Kjo u theksua gjat takimit me …

Lexo me shume

KOSMAI GARANTON NJ VOT MASIVE PR ZEF HILN

Fshati Kosma n Komunn e Bushatit ka garantuar mbshtetje masive pr kandidatin e PD-s Zef Hila n zgjedhjet e 21 Qershorit. N nj takim me banor t zons, me prezencen edhe t drejtuesve t lart te PD-s, kandidati Hila mori mbshtetjen e banorve. Drejtues t PD-s deklaruan se kto zgjedhje jan tepr t rndsishme dhe se fitorja sht objektivi i …

Lexo me shume

REAGON BASHKIA PAS DEKLARATAVE TE RAMS!

Pas deklaratave t kryeministrit Rama gjat inagurimit t stadiumit Loro Borii ka reaguar bashkia e Shkodrs nprmjet nj deklarate pr shtyp. Sipas Bashkis s Shkodrs ky institucion ka shprehur gjithnj dakortsin렠 pr realizimin e investimit n rikonstruksionin e stadiumit Loro Borii, si nj investim i rndsishm pr qytetin dhe pr historin sportive t tij. N t njten koh, Bashkia ka …

Lexo me shume