Friday , 25 September 2020

POLITIKE

ZEF HILA GATI PROJEKTET PR BASHKIN VAU DEJS

Zef Hila, kandidati I PD-se per Bashkine Vau Dejes, ka gati projektet per ti dhene nje tjeter pamje qytetit te Vau Dejesit. Nje fakt te tille ai e ka pohuar gjate takimit qe ka pasur me banoret e lagjes Park ne kete qytet. Sipas kandidatit Hila, tashme jane gati projektet dhe presin vetem zbatimin. Gjate ketij takimi, Kryetari I Grupit …

Lexo me shume

ANTON KOKAJ MERR MBSHTETJEN E BANORVE T VERMOSHIT!

Kandidati i Partis Demokratike pr bashkin e Malsis s Madhe Anton Kokaj ka zhvilluar nje takim me banoret e Vermoshit n komunn e Kelmendit. Kokaj ka bashkbiseduar me banort e kesaj zone, nga ku ka marr prkrahje pr fitore t thell me 21 Qershor. Kryekomunari i Kelmendit Gjeto Dukaj ka theksuar Anton Kokaj sht garancia pr vazhdimin e projekteve pr …

Lexo me shume

ANTON KOKAJ TUR TAKIMESH N ZAGOR, VRITH DHE RAZM!

Fshati i Zagors n komunn e Shkrelit ka qn ndalesa e radhs e kandidatit t partis demokratike n bashkin e Malsis s Madhe Anton Kokajt. Gjat bashkbisedimit me banort e Zagors Kokaj ka marr mbshtetjen pr fitore me 21 Qershor n kt fshat. Drejtuesit e PD- s n Malsi t Madhe kan krkuar votbesimin e banorve t Zagors pr Partin …

Lexo me shume

SHULLANI:BAZHDARI MANIPULOI HISTORIN DHE SHFRYTEZOI T MITURN

Kandidatja Keti Bazhdari po manipulon qytetart kt her duke shfrytzuar edhe fmijt q jan t ngujuar. N programe televizive Bazhdari ka gjetur nj familje s cils i ka ofruar ndihm pr t dal n television dhe pr t deklaruar se sht e ngujuar duke e prdorur jo vetm kt familje n nevoj por edhe Marelen e cila sht vetm 11 …

Lexo me shume

PARTIA DEMOKRATIKE DEGA SHKODR, DEKLARAT PR MEDIAT

kapur nga paniku i humbjes s zgjedhjeve t 21 Qershorit, Deputett e Partis Socialiste t Qarkut Shkodr, do dit e m shum po bhen qesharak. Sipas tyre, Voltana Ademi nuk ka ide, dhe se sht kopje e Lulzim Bashs. I premtuat punsim Shkodranve, ndrsa zyrn e prbashkt q hapt me qllim pritjen e qytetarve e mbyllt. Pse? Pse nuk …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI TAKIM DER M DER N RAJONIN 2

Rajoni numr 2 ka qen ndalesa e radhs s kandidates s Partis Demokratike pr bashkin Shkodr Voltana Ademi. Gjat takimit der m der Ademi ka marr nj mbshtetetje t padiskutueshme nga qytetart shkodran. Mbshtetja ka qen nga t majt dhe t djatht ku prve problemeve i kan premtuar Ademit se vota e tyre do t jet me 21 qershor pr …

Lexo me shume

KOMUNA QENDR, QINDRA PRKRAHS MBSHTESIN ANTON KOKAJN

Banort e komuns Qendr Koplikut i kan rezervuar nj pritje mjaft entuziaste kandidatit t partis demokratike n bashkin e Malsis s Madhe Anton Kokajt. Banort e ksaj komune i kan premtuar Kokajt fitore t thell n kt zon me 21 Qershor. N fjaln prshendetse prpara qindra prkrahsve, kryekomunari i Komuns Qendr Isa Rama u ka br thirrje banorve t ksaj …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI SHPALOS PROGRAMIN PR TURIZMIN

Kandidatja pr kryetare e Partis Demokratike pr Bashkin e Shkodrs,Voltana Ademi zhvilloi nj takim pr prezantimin dhe konsultimin e programit pr Zhvillimin e Turizmit t ksaj Bashkie. Aktiviteti i cili u zhvillua n ambientet e Muzeut Historik Oso Kuka nn moton Pr Shkodrn e s ardhmes kishte n fokus evidentimin e problematikave t turizmit dhe vizionin e kandidates pr zhvillimin …

Lexo me shume

DEKLARAT PR SHTYP E PARTIS DEMOKRATIKE SHKODR

N emisionin e radhs t gazetares Rudina Xhunga, u prballm pr t disatn her me etiketimin e Shkodrs si qyteti i gjakmarrjes. Nj qasje e till ndaj nj fenomeni t pranishm n t gjith Shqiprin, sht jo vetm qartsisht tendencioze, por edhe shum larg nj synimi t dobishm q duhet t ket n thelb prcjelljen e nj mesazhi human, prtej …

Lexo me shume

ANTON KOKAJ TAKIME ME BANORT E SHKRELIT!

Kandidati i Partis Demokratike pr bashkin e Malsis s Madhe Anton Kokaj ka zhvilluar nj tur takimesh me banort e komuns Shkrel. Fillimisht Kokaj ka bashkbiseduar me banort e fshatit akdedaj, t cilt i kan premtuar Kokajt fitore t thell me 21 Qershor. Pjerin Spathari dhe kryetari i komuns Shkrel u kan br thirrje banorve qe t’i japim mbshtetjen Anton …

Lexo me shume