Thursday , 6 August 2020

POLITIKE

KRYETARI I PARTISE DEMOKRATIKE DGJESE PUBLIKE ME T RINJT FRPD

Kryetari i Partis Demokratike Lulzim Basha vijoi bashkbisedimin me t rinjt e qytetit t Shkodrs. Z. Basha theksoi se pasi e ka zhytur vendin n gropnepapunsis, varfris dhe pamundsis, kryeministri Edi Rama nuk ka asnj alternativ, nuk ka asnj projekt se si mund ta nxjerr vendin nga gropa ku e ka zhytur, madje nuk e ka as problem. Problemi i …

Lexo me shume

DITA NDRKOMBTARE E FAMILJES

N kuadr t Dits Ndrkombtare pr Familjen dhe rndsis q ka promovimi i vlerave t familjes n zhvillimin e komunitetit ton kandidatja e Partis Demokratike pr Bashkin e Shkodrs, Voltana Ademi zhvilloi nj takim pran qendrs polivalente t lagjes Mark Lula me antar t komunitetit t ksaj lagje. N kt takim kandidatja Ademi u njoh me problematikat e shumta ekonomike …

Lexo me shume

PD: MAZHORANCA PO POLITIZON SISTEMIN SHKOLLOR NE BERDICE!

Po synohet t politizohet deri n pikn e fundit edhe sistemi shkollor parauniversitar n vend. Partia Demokratike Shkodr denoncon prdorimin e objekteve arsimore pr zyra elektorale dhe propagand politike. Shkolla 9 vjeare e Brdics s Madhe sht kthyer n nj zyr elektorale t kandidats s LSI-s dhe PS-s Keti Bazhdari. Vendosja e posterit t kandidats dhe e flamujve t Partis …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI TAKON BANORT E SHTOJIT T RI DHE DOBRAIT

Fshati Shtoj I ri ka qen ndalesa e radhs e Kandidates se partise demokratike pr bashkine Shkoder Voltana Ademi. Kandidatja Ademi gjate takimit ishte e shoqruar nga kryetari Kshillit t Qarkut Maxhid Cungu, nga Ahmet Omi nnkryetar i bashkis Shkoder dhe Ramiz Cobaj kryetari I PD Shkoder. Gjate takimit me banoret Ademi sht njohur me shqetesimet e tyre si jan …

Lexo me shume

NE LA KANDIDON PER PD- ne ILIR PJETRI, TERHIQEN NGA KZAZ TE MAJTET!

Pas dorheqjes s Altin Bibes si kandidat i PD-s pr bashkin e Kurbinit, t majtt kane braktisur mbledhjen pr regjistrimin e kandidaturs s dyt t propozuar nga t djathtt. Kreu i KZAZ n Kurbin, Islam Ismaili tha se antart e majt u larguan pas urdhrit t marr nga kandidati i tyre, ndrkoh q procedura po zhvillohej konform Kodit Zgjedhor. Ismaili …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI SHPALOS PROGRAMIN PR ARTIN

Pr Shkodrn e artit, kulturs dhe t tradits kandidatja e partis demokratike pr bashkin Shkodr Voltana Ademi ka shpalosur prpara artistve projektin e saj. Nj projekt gjithprfshirs i cili u projektua nga specialistt m t mir dhe q synon q bashkia e re Shkodr t ket n vmendje. Artistt e afirmuar t cilt e din m mir se kushdo s …

Lexo me shume

DALIN LISTAT PRFUNDIMTARE T ZGJEDHJEVE

Kan dal tashm listat prfundimtare pr zgjedhjet e 21 qershorit pr qytetin dhe jan 90.612 votues ndrsa pr votuesit n komuna akoma nuk ka nj shifr prfundimtare por me listat paraprake jan 158.710 votues n bashkin Shkodr, kjo pohohet pe TV ROZAFA nga seketari i Kshillit Bashkiak dhe njkohsisht personi i ngarkuar pr listat zgjedhore Suel Hadri. N metropolin verior …

Lexo me shume

PD: LSI PO TENTON TE MANIPULOJE ZGJEDHJET EDHE ME KARTA IDENTITETI

Partia Demokratike Shkoder, dshiron t bj me dije opinionin publik dhe faktorin ndrkombtar pr lojn e pandershme politike q po luan maxhoranca n prgjithsi dhe Lvizja Socialiste pr Integrim n vecanti. Fenomeni famkeq i blerjes s vots ka filluar t nxjerr kokn prsri. Kjo forc politike, q sht edhe mbshtetsja kryesore e kandidates s maxhorancs, po prish klimn parazgjedhore dhe …

Lexo me shume

LRI: TOLLONAT PR BLERJEN E VOTS, FALSIFIKIM!

Publikimi i nj fotoje n rrjetet sociale ku shfaqen tollona per blerjen e votes, e prdorur m pas edhe nga ish kryeministri Sali Berisha me akuzn se LSI Shkoder po blinte votat duke shprndar kupona, ka sjell reagimin e ksaj force politike. Prmes nj deklarate pr shtyp t prfaqsuesja e LRI Shkoder Eduina Ymeri i quajtur akuzat shpifje dhe foton …

Lexo me shume

KANDIDATJA VOLTANA ADEMI PREZANTON DRAFT-PROJEKTIN PR ARSIMTART

Nje draft i cili u diskutua me arsimtaret pr t’a sjell n formn e programit t plot. Kjo ka qen paraprgatitja e alternativs q kandidatja e partis demokratike pr Bashkin Shkodr Voltana Ademi ka sjell nprmjet nj diskutimi me arsimtart n Shkodr. Ambjente t prshtatshme, laborator dhe kushte m t mira n mnyr q fmijet por edhe msuesit t ken …

Lexo me shume