Friday , 3 December 2021

POLITIKE

MEDIU: NË ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARËT TË SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorë të zonës së Levanit të Fierit. Mediu gjatë takimeve të tij, theksoi se në zgjedhjet e 25 Prillit më shumë se partitë politike, qytetarët të shikojnë interesat e tyre. Pandemi më të rëndë se regjimi i korruptuar dhe i inkriminuar i Edi Ramës, Shqipëria as ka parë dhe as nuk …

Lexo me shume

BASHA: FAMILJA ËSHTË NË QENDËR TË PROGRAMIT TË PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, teksa zhvilloi një takim me gratë në Burrel, tha se familja është në qendër të programit të PD dhe se fokusimi te gratë dhe rinia do të shmang edhe largimin e të rinjve. Ai ka premtuar se me ardhjen e PD-së në pushtet pas 25 prillit do të frenojë diskriminim që u bëhet grave …

Lexo me shume

KANDIDATI SOCIALIST, ILIR BEQAJ, TAKIME ME GRATË E RAJONIT 5

Kandidati për deputet i PS për Qarkun Shkodër, Ilir Beqaj, ka zhvilluar një takim me gra dhe vajza të Rajonit 5. Në fjalën e tij, Beqaj tha se përpjekja për të perfshirë gratë në jeten politike ka qenë e madhe dhe njëkohesisht vlersoi kontributin e grave në familje dhe shoqeri. Ndërkohe, koordinatori politik i partise Socialiste kishte dhe një mesazh… …

Lexo me shume

KANDIDATI I PD, BARDH SPAHIA, TAKIM ME FASONET

Kandidati i PD Bardh Spahia ka vizituar një prej bizneseve fasone në Shkodër, ku eshte njohur me problematikat e këtij sektori. Ai evidentoi se vëmendja e qeverisë ndaj biznesit ka qënë zero. Biznesi fason në Shkodër është braktisur nga qeveria shqiptare gjatë pandemisë. Në vend të ndihmës nga shteti, ky sektor jetik i ekonomisë u pëballë me neglizhencë nga shteti …

Lexo me shume

AGRON ÇELA, TAKIM ME BANORËT E NJËSISË ANA E MALIT

Kandidati per deputet i LSI ne Qarkun Shkoder, Agron Çela, zhvilloi takimin e radhes elektoral me banore te njesise Ana e Malit. Ne fokus te diskutimeve ishin permbytjet dhe bujqesia, ku Çela garantoi se programi i LSI i jep mbeshtetje ketij sektori. Gjate takimit, Cela riperseriti apelin qe qytetaret te mos bien pre e shit-blerjes se votave nga individ qe …

Lexo me shume

BASHA: SHQIPTARËT KANË KALUAR 8 VITE TË VËSHTIRA

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar këtë të shtunë disa takime në qytetin e Peshkopisë. Kryedemokrati është pritur me entuziazëm të madh nga qytetarët dhe simpatizantët e shumtë. Në fjalën përshëndetëse, Basha tha se shqiptarët kanë kaluar 8 vite të vështira dhe 25 prilli është dita për t’ja mbyllur derën të keqes dhe t’i hapet rrugë ndryshimit. Basha …

Lexo me shume

META: ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, NJË BETEJË FINALE PËR 100 VITET QË VIJNË

Rama është i shqetësuar pasi Ilir Meta do të bëjë gjithçka për të garantuar zgjedhje të lira e të ndershme. Kështu u shpreh në një deklaratë për mediat presidenti i vendit Ilir Meta. Ai tha se zgjedhjet e 25 prillit janë një betejë finale për 100 vitet që vijnë, nuk është një betejë mes Ilir Metës dhe Edi Ramës. Sipas …

Lexo me shume

FATMIR MEDIU VLERËSON ANGAZHIMIN E TË RINJVE PËR NDRYSHIM

Në kuadër të takimeve elektorale, kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi takime me qytetarët në zonën e Kinostudios. Mediu shprehu besimin dhe optimizmin e tij të plotë për bashkimin dhe votimin masiv ne 25 Prill, duke vleresuar angazhimin e të rinjve, ai i cilësoi ata si katalizator të ndryshimit. Janë mbi 490 mijë shqiptarë të larguar në këto 8 vite …

Lexo me shume

KANDIDATI I PD, BARDH SPAHIA, TAKIME NË RAJONIN NR.2

Kandidati i PD Bardh Spahia ka vijuar takimet me banore te Shkodres. Duke u ndalur dere me dere edhe prane bizneseve ne rajonin 2 kandidati Spahia ka marre mbeshtetjen e shkodraneve per nje vote masive me 25 prill… Kandidati Spahia ka ftuar shkodranet te votojne masivisht me 25 prill si e vetmja mundesi per te larguar kete qeveri.

Lexo me shume

KANDIDATI I PS, ILIR BEQAJ, TAKIM ME BANORËT NË RRETHINA

Kandidati për deputet i PS- së në Qarkun e Shkodrës, Ilir Beqaj, gjatë një takim me banorë të njësisë administrative Rrethina të Bashkisë Shkodër, evidentoi se në Shkodër do vijne shumë investime publike dhe private për rritjen e punësimit dhe zhvillimin e infrastruktrës, ndërmjet zonave të kësaj bashkie. PS eshte e vetmja force politike qe ka aftesin edhe vendosmerine per …

Lexo me shume