Saturday , 31 October 2020

POLITIKE

RAJONI NUMR 2 N SHESH PR T MBSHTETUR VOLTANA ADEMIN

Miting madhshtor ka qen ai i rajonit numr 4 ku banoret kane vershuar ne shesh per te perkrahur masivisht Voltana Ademin. Ne fillim ka qene kryetari i ketij grup seksioni Dritan Meta i cili kerkoi qe vota te jete plebishitare per Voltana Ademin dhe Partine Demokratike. Me pas Kryetari i Keshillit te Qarkut njehersh kandidat per keshilltar si dhe deputeti …

Lexo me shume

VLAHUTIN: BLERJA E VOTS SHT NJ AKT KRIMINAL

Mos e shisni votn, sepse ju jeni njerz dhe jo sende, blerja e vots sht nj akt kriminal dhe gjithashtu eleminoni votimin familjar. Kjo ka qen deklarata e ambasadores s Delegacionit t Bashkimit Evropian n Shqipri Romana Vlahutin e br nga Shkodra gjat nj takimi me studentt e universitetit “Luigj Gurakuqi”. Ambasadorja Vlahutin flet dhe mbi procesin e dekriminalizimit. N …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI MITING N ANA E MALIT DHE BRDIC

Banort e komuns Ana e Malit jan t sigurt se fitorja i takon Partis Demokratike dhe Voltana Ademit. Kjo u konfirmua edhe gjat mitingut t zhvilluar n kt zon. Kandidatja e PD-s pr bashkin Shkodr Voltana Ademi tha se primare sht parandalimi i prmbytjeve, qendra shndetsore si dhe kanalet kulluese. Nga Brdica Ademi premtoi se ujsjellsi i Trushit do t …

Lexo me shume

ANTON KOKAJ TAKIM ME BANORT E LLAZANIT

Banort e lagjes LLazan n qytetin e Koplikut kan mirpritur kandidatin e PD-s pr Malsine e Madhe Anton Kokajn n nj takim elektoral. Deputeti i PD-s Gjovalin Bzhetaj dhe kryekomunari i Qendrs Isa Rama kan krkuar q votat pr 21 qershor t jen pr Anton Kokajn dhe PD. Edhe drejtuesit e PD-s n Malsi t Madhe kan qen n t …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI PREMTON ZHVILLIM N ZONN E DUKAGJINIT

Udhtimi elektoral i Voltana Ademit sht zhvendosur prgjat unazs s Dukagjinit n komunat e Pultit Shoshit dhe Shals.Takime t ngrohta ku u rikonfirmua mbshtetja pr znj.Ademi nga e gjith zona e Dukagjinit. Po ashtu edhe strukturat e Partis Demokratike shprehn bindjen se Voltana Ademi do t jet n krye t Shkodrs. Nga ana e saj kandidatja Ademi u angazhua pr …

Lexo me shume

ME 21 QERSHOR TE BASHKUAR PER FITORE TE THELLE NE MALESI

Kandidati i partise demokratike ne bashkine e Malesise se Madhe Anton Kokaj ka zhvilluar nje takim me banoret e Bratoshit ne komunen e Kastratit. Banoret e kesaj zone kane kerkuar qw me 21 Qershor te bashkohen te gjithe dhe ti japin fitore Anton Kokajt. E nderkohe drejtuesit e PD- se I kane bere thirrje edhe ish- drejtuesve te komunave te …

Lexo me shume

ADEMI MITING NE GURIN E ZI DHE RAJONIN 4

Kandidatja Voltana Ademi pas takimeve dere me dere tashme ka nisur startimin e mitingjeve ne komunat e territorit te Shkodres. Pritja ka qene madheshtore ne Komunen Gur I zi Ndersa me heret kane qene kryetari ipartise demokratike gur I zi, kandidatet per keshilltare ne kete nje si si dhe deputetja Irma Kopliku dhe kryetari I pd Shkoder Ramiz obaj te …

Lexo me shume

TEMALI, MBESHTETJE PER GJOKE LLESHIN

Komuna Temal eshte nje njesi e vogel vendore, por masivisht ata do te mbeshtesin kandidatin e majte Gjoke Lleshi. Ne takimin e zhvilluar ne qendren e komunes, ne emer te banoreve, kryekomunari Mark Zhuri ka garantuar fitore mbi 80% per kandidatin Gjoke Lleshi. Deputeti i qarkut Shkoder Tom Doshi, ka thene se Bashkia Vau Dejes do te jete nje bashki …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI PREZANTON PROGRAMIN

Nn moton Pr Shkodrn e s Ardhmes kandidatja e Partis Demokratike Voltana Ademi ka shpalosur programin e plot mbrmjen e s premtes. Pas diskutimeve n takimet tematike me profesionist t fushave Ademi e ka t qart se cilat jan strategjit dhe pikat ku do t fokusohet pr t br Shkodrn nj model zhvillimi. Nprmjet nj eventi ku pjesmarrs ishin qytetar …

Lexo me shume

FRAN FRROKAJ ZHVILLON TAKIM ME BANORT E KALLMETIT

Kallmeti i vogel ka qen ndalesa e radhs e bashkbisedimeve t kandidatit t djatht pr bashkin Lezh Fran Frrokaj. N fjaln e tij parabanorve, Frrokaj ka br t ditur se do t vazhdoj me implementimin e projekteve pr kt fshat ndrsa ka theksuar se prioritet i tij mbeten t rinjt. Frrokaj nuk e ka kursyer rivalin e tij t majt, …

Lexo me shume