Wednesday , 3 March 2021
Breaking News

POLITIKE

BELIND KLLII JA DOLI T FITOJ N SHKODR

Belind Kllii ja doli t fitoj n Shkodr me nj diferenc prej 400 votash m shum prball kandidatit tjetr pr kreun e Forumit Rinor t Partis Demokratike Ervin Salianji, i cili deri para ktij debati kryesonte garn. Ata paraqitn platformat e tyre pr angazhimin e t rinjve n politik n teatrin “Migjeni” n Shkodr, i cili sht qyteti i shtat …

Lexo me shume

KONVENTA E FRPD- se, KANDIDATET PER KREUN JAPIN IDE

Debati i hapur i kandidatve pr kryetar t Forumit rinor t Partis Demokratike vijoi n qytetin e Shkodres ku i ngarkuari i kryesis s Partis Demokratike, deputeti Fatbardh Kadilli, pasi solli prshndetjet dhe vlersimet e kryetarit Basha pr t rinjt e Shkodres si mbshtets t fort t do kauze t opozits deklaroi se sbashku me platformat, idet dhe vizionet e …

Lexo me shume

DEKRIMINALIZIMI, ARRIHET MARREVESHJA PS, PD DHE LSI

Maxhoranca dhe opozita arrijn konsensusin. Paraditen e sotme komisioni i Posam Parlamentar miratoi n parim ligjin pr dekirminalizimin ndrsa neni pr testin e drogs sht rrzuar. Do t jet Kuvendi i cili do t vendos pr kt nen. N kt pik pritet t jet srish debati. PD thot se nuk do ndryshoj qndrim ndrsa PS thotse nuk ka shans miratimi …

Lexo me shume

NDREGJONI: 26 NENTOR STARTOJNE PROTESTAT

Ish te perndjekurit politik jane te paret te cilet do te marshojne kunder klases politike dhe atyre te cilet sot qeverisin vendin. Kjo u be e ditur per Tv Rozafa nga Presidenti i unionit mbarekombetar te ish te perndjekurve Besim Ndregjoni i cili tha se parlamenti duhet te shkrihet. Ndregjoni pas takimeve te zhvilluara ne te gjithe vendin tashme ka …

Lexo me shume

BERISHA: NA DREJTOJNE SHULLAZET!

Ish-kryeministri Berisha hodhi akuza t forta ndaj mazhorancs duke e etiketuar si qeveri e “shullazve”. ”Arben Frroku sht n Tiran, – tha ish-kryeministri – dhe u la t arratisej ditn q kishte gjyqin. Gjyqtart q e liruan Arben Frrokun morn secili nga gjysm milioni euro. Arben Frroku i liruar u shndrrua n aleat t PS dhe n takimin publik q …

Lexo me shume

SULMET NDAJ TERRORIZMIT DOMINOJNE AXHENDEN E BE- se

Sulmet e tmerrshme terroriste q tronditn Parisin dhe t gjith botn, dominojn axhendn e punve t Bashkimit Europian. Ka qn kjo deklarata e shefit te seksionit politik, ekonomik dhe informacionit n delegacionin e BE n Shqipri Jan Rudolph ndrsa ishte n Shkoder n prezantimin e gjetjeve t progres raportit. Prfaqsuesi i lart i BE-s i kujtoi klass politike se vendi …

Lexo me shume

KREU I PMDL- se MUSTAFA LICI NE AUTOCHTHONOUS

Partia Demokratike duhet t pyes dhe t konsultohet me aleatt n kshillin bashkiak pasi vetm n kt mnyr kemi nj mirfuksionim t mazhorancs n kt kshill. Ka qn kjo deklarata e kryetarit t partis mendimi I djatht liberal dh njkohsisht kshilltar I ksaj force politike Mustafa Licit gjat emisionit Autochthonous n ekranin e televizionit Rozafa. Gjat bashkbisedimit me gazetarin Elvis …

Lexo me shume

BASHA: PARA DREJTESISE MINISTRAT DHE DEPUTETET E KORRUPTUAR

Pas takimit me ambasadorin e Shteteve t Bashkuara t Ameriks Donald Lu, kryetari i Partis Demokratike ka folur pr gazetart para selis s PD. Sipas kreut t demokratve, jan tre shtje t rndsishme q duhen zgjidhur; dekriminalizimi, korrupsioni dhe ekonomia. Basha deklaroi se do t vazhdojn kauzn e tyre t dekriminalizimit, dhe si tha ai do t krkojn dnimin dhe …

Lexo me shume

TAKSAT PER BIZNESIN E VOGEL, BASHA- RAMES: KOPJAC GJYSMAK!

Shefi i opozits, Lulzim Basha, akuzoi srish kryeministrin Edi Rama se po kopjon platformn e demokratve pr ekonomin. N nj postim n fb, Basha shkruan: Kopjac gjysmak e pa vizion q po e l pa gjum platforma jon. Por origjinali sht gjithmone superior. Pr m shume live nga PD n ora 17. Kryeministri Edi Rama lajmroi sot ndryshimin e taksave …

Lexo me shume

PD- LEZHE: SHFAQJA E RAMES E TURPSHME

Shfaqja e Kryeministrit Edi Rama dje n Lezh ishte nj turp i madh, pasi ai nuk ka mbajtur asnj premtim pr kt rajon. Kshtu u shpreh n nj dalje pr mediat kreu i Partis Demokratike n kt rreth Paulin Marku, duke deklaruar se kryeminstri lujti bilardo dhe nuk mori kuponin tatimor, madje n dalje ai prbuzi edhe gazetaret q e …

Lexo me shume