POLITIKE

BASHA: PROTESTA JONE PA DHUNE, TE LARGOJME RAMA- METEN

Partia Demokratike mbajti protestn e radhs kundr qeveris. Protest u zhvillua n dy kampe, jasht godins s Kuvendit t Shqipris ku qytetart u udhhoqn nga nj pjes e deputetve t djatht dhe lideri i opozits Lulzim Basha, ndrsa deputett e tjer t PD zhvilluan betejn e tyre n salln e seancave plenare kundr buxhetit t vitit 2016. Lideri i partis …

Lexo me shume

MIRELA FERRACAKU, DEPUTETJA ME E RE E QARKUT SHKODER

Numri 3 n listn zgjedhore t Partis Kristian Demokrate, Mirela Ferracaku, e cila bhet automatikisht deputete, pasi numri 2 n listn e ksaj partie, Arben Frroku sht n arrati. Po kush sht zonja Ferracaku? Sipas CV-s s saj, Ferracaku ka lindur n fshatin Trush t Shkodrs. Arsimi i saj sht i mesm dhe 3-vjearen e fakultetit t Infermieris.Deri n vitin …

Lexo me shume

CUTILLO: PROTESTAT E OPOZITES TE MOS DEGJENEROJNE NE DHUNE

Nj dit prpara protets s opozits ka reaguar nga Shkodra amabasadori i Italis n vendin ton Alberto Cutillo, i cili ka qen i drejtprdrejt, kur ka thn se vet opozita nuk duhet t lejoj q protestat t kalojn n akte dhune.Protestat jan pjes e demokracis dhe jetes demokratike t nj vendi, mjafton q kto protesta t mos degradojn dhe t …

Lexo me shume

KRYETARI I PD SHKODER I FTUAR NE “AUTHOCHTHONOUS”

Kryetari i PD Shkoder Ramiz oba ka qene i ftuari i rradhes ne emisionin Authoctonous ne Tv Rozafa nga gazetari Elvis Nabolli ku eshte diskutuar gjeresisht mbi protesten e organizuar nga opozita me 8 dhjetor. Gjithashtu obaj foli edhe per protesten e rradhes qe do te jete ajo e 17 Dhjetorit. Nderkohe obaj deklaroi se ne rast mosreflektimi nga qeveria, …

Lexo me shume

RAMA MEA CULPA: PER DEKORIMET FAJIN E KA SALIU!

Pr her t par kryeministri Rama ka reaguar pr dekorimin e xhelatve t kohs s komunizimit, duke i krkuar ndjes publik t gjitha familjeve q jan prekur nga dekorimi i torturuesve t At Zef Pllumbit, Sami Repishtit por edhe t tjerve. Edi Rama e ka gjetur fajtorin pr dekorimin e ish-nomenklaturs komuniste. Sipas tij, fajin e ka Saliu q ka …

Lexo me shume

VIZITA E KRYEMINISTRITE RAMA, BLINDOHET SPITALI

Vizita e kryeministrit Edi Rama n qytetin e Shkodres sht shoqruar me masa t rrepta sigurie si asnjwherw tjetwr. Fillimsiht shefi I qeverise ka vizituar spitalin rajonal t Shkodres I cili ishte rrethuar me forca t shumta policie dhe gardist, madje edhe duke ruajtur lartsit e tij. Shkak i ktyre masave ishin informacionet e policis s Shkodres se kryeministri Rama …

Lexo me shume

AMBASADORI LU: GJYQTARE TE KORRUPTUAR MUND TE FUTENI NE BURG

Nse shum gjyqtar n vendin ton e kan me “pikpyetje” nse jan t korruptuar ose jo, ambasadori amerikan n vendin ton Donal Lu sht kujdesur t’i heq do dyshim. Madje Lu i ka dhn edhe nj kshill: Se nse e gjejn veten n ndonj pjes t ktyre konstatimeve, si jan ryshfeti apo pasurit e pajustifikuara, t heqin dor nga detyra, …

Lexo me shume

PERKUJTOHET 25-VJETORI I RREZIMIT TE BUSTIT TE ENVER HOXHES

Demokratet anti-komuniste kane perkujtuar daten 13 dhjetor. 25-vite nga rrezimi I bustit te Enver Hoxhes. Shoqata politike anti-komuniste ka vendosur korora me lule tek memoriali I 13-dhjetorit. Ne fjalen e tij kryetari I kesaj shoqate Luigj Curri tha se kjo date do te kujtohet gjithmone nga bijte dhe bijat e ketij qyteti.Me pas kurora jane vendosur edhe prane memorialit te …

Lexo me shume

DUKA: BASHKITE E DJATHTA TE ZBATOJNE MARREVESHJEN ME PR

Zbatimi i marrveshjes n nivel lokal n mes partis demokratike dhe asaj republikane ka qn n qndr t diskutimeve gjat analizs s rezultatit t republikanve n zgjedhjet 21 Qershorit, ku prvec kryesis s PR- s n Shkoder ishin t pranishm Deputeti i republikanve Agron Duka si dhe N/ Kryetari i ksaj force politike Arjan Madhi. Ka qn deputeti Duka ai …

Lexo me shume

BASHA: MOSBINDJA CIVILE KA NISUR, ZGJEDHJE TE PARAKOHSHME!

Shefi i opozits e ka cilsuar protestn e sotme t thirrur nga demokratt, hapin e e par drejt nj qeverisje t re. Nga podiumi i vendosur para kryeministris Kryetari i PD-s Lulzim Basha deklaroi se mosbindja civile ka nisur dhe nuk do t ndalet deri kur t shporret qeveria Rama- Meta. Ai tha se e vetmja zgjidhje sht largimi i …

Lexo me shume