Wednesday , 3 March 2021
Breaking News

POLITIKE

PS- SHKODER, NIS ANALIZEN E HUMBJES

Partia Socialiste, nuk do t humbas koh pr t kaluar n sit, rezultatin e 21 qershorit, duke i hapur udh analizs, q nga fillimi i javs s ardhshme.Msohet se nga e hna Asamblet n Rrethe t PS, do t bjn nj bilanc t arritjeve dhe dobsive t partis m t madhe n pushtet, pr tI paraparir kshtu zgjedhjeve t brendshme …

Lexo me shume

ASAMBLEJA E PS, DEBATE BLUSHI- RAMA

Asambleja Kombtare e Partia Socialiste nisi punimet, ku n qendr t diskutimeve t saj ishte analiza e rezultatit zgjedhor t 21 Qershorit ndersa nuk munguan debatet. Kryetari i Partis Socialiste Edi Rama n fjaln e tij tha se me zgjedhjet e 21 qershorit PS-ja fitoi sfida t rndsishme, por ka ende shum pun prpara pr t br e pr t …

Lexo me shume

ULDEDAJ: DOSHI ESHTE I VETMI QE KA BLERE VOTA!

Partia Demokratike u sht prgjigjur deklaratave t bra nga deputeti Tom Doshi, se n Vaun e Dejs jan bler votat. Prgjigjen deputetit ja ka dhn kreu i grupit t puns n kt zon, Gjok Uldedaj, i cili thot se Doshi sht njeriu i vetm q ka bler vota n Vaun e Dejs dhe tani q humbi sht duke i krkuar …

Lexo me shume

KQZ RREZON PD PER KOMUNEN PULT!

Komisioni Qndror i Zgjedhjeve rrzoi sot krkesn ankimore t Partis Demokratike pr shpalljen e pavlefshme t zgjedhjeve n komunn Pult t Shkodrs. PD-ja iu drejtua KQZ-s me krkesn pr pavlefshmri t procesit n kt qendr votimi, pasi ditn e zgjedhjeve procesi i votimit sht vonuar m shum se pes or, ndrsa dy komisioner jan shkarkuar n shkelje t ligjit po …

Lexo me shume

REPUBLIKANET 10 N/KRYETAR DHE 15 ADMINISTRATORE

Partia Republikane e ka t garantuar prfaqsimin n nivel drejtues n t 15 bashkit ku e djathta ka fituar n zgjedhjet e 21 qershorit. Kjo sht e formalizuar n nj marrveshje paraelektorale e firmosur n momentet e fundit mes PD dhe PR e cila mban datn 15 prill, vetm nj dit prpara se sa t niste zyrtarizimi i kandidatve t …

Lexo me shume

VENDIMI I “CAS” PERPLASEN DY KRYEMINISTRAT!

Vendimi i CAS pr ti dhn tre pik Shqipris ka prplasur n rrjetet sociale, kryeministrin serb Aleksandr Vui dhe kryeministrin shqiptar Edi Rama. I revoltuar nga vendimikryeministri serb Aleksand Vui, e ka cilsuar nj turp. N kundrprgjigje t postimit t Rams q e konsideronte nj drejtsi europiane,dhe shkruan se do t fitojm pa ndihmn e dronit n Shqipri. Drejtsia evropiane …

Lexo me shume

BERISHA: ZGJEDHJET E 21 QERSHORIT, ME TE KEQIJAT!

Ish- kryeministri Sali berisha ka perseritur gjate fjales se tij ne parlament, qendrimin e tij per zgjedhjet e 21 Qershorit, duke I quajtur si zgjedhjet me te keqija ne historine e vendit. Sipas Berishes keto zgjedhje u udhehoqen nga vota e krimit, ndersa kryeministri Rama sfidoi edhe partneret nderkombetaret duke kandiduar persona te inkriminuar. Berisha I ka drejtuar edhe nje …

Lexo me shume

HALIMI: KOMISIONERET E MAJTE MBUSHEN KUTITE PER BAZHDARIN

Partia Demokratike, publikoj nj video prmes s cils pretendohet se n komunn Pult t Bashkis s Shkodrs, komsionert e Partis Socislite, kan mbushur me vota fiktive kutit e votimit. Deputeti Eduart Halimi i bri thirrje prokuroris, t nis menjher procedimin penal ndaj komisionerve. Deputeti Eduar Halimi tha se Partia Demokratike, nuk do t ndalet n denoncimin e do akti kriminal …

Lexo me shume

KRYETARI PD- LEZHE: NDRYSHIMI DO TE JETE QE NE START!

Pasi shmangen presionin e vazhdueshem qeveritar, lezhjanet votuan per nje ndryshim rrenjesor te menyres se qeverisjes vendore, ndaj per demokratet ne lezhe kjo do te thote pergjegjesi akoma me e madhe. Per kreun e partise demokratike ne kete rreth Paulin Marku pritshmerive te qytetareve, qe ne fakt jane realizimi i premtimeve qe ka bere gjate fushates kryetari i ri i …

Lexo me shume

KOKAJ: POLICIA PROVOKOI, SHEFI KOMISARIATIT I DEHUR!

Arrestimi i numruesit t Partis Demokratike ka shkaktuar nj tjetr incident n KZAZ-n 1 n Malesi t Madhe ndrsa jan br nj sr akuzash ndaj drejtuesve t policis n Malsi t Madhe. Ish- kandidati i PD-s Anton Kokaj n nj intervist pr mediat deklaroi se ky ndalim i vuri vuln provokimeve gjat gjith fushats s shefit t komisariatit te M. …

Lexo me shume