Saturday , 16 January 2021

POLITIKE

VOLTANA ADEMI TAKIM DER M DER N RAJONIN 2

Rajoni numr 2 ka qen ndalesa e radhs s kandidates s Partis Demokratike pr bashkin Shkodr Voltana Ademi. Gjat takimit der m der Ademi ka marr nj mbshtetetje t padiskutueshme nga qytetart shkodran. Mbshtetja ka qen nga t majt dhe t djatht ku prve problemeve i kan premtuar Ademit se vota e tyre do t jet me 21 qershor pr …

Lexo me shume

KOMUNA QENDR, QINDRA PRKRAHS MBSHTESIN ANTON KOKAJN

Banort e komuns Qendr Koplikut i kan rezervuar nj pritje mjaft entuziaste kandidatit t partis demokratike n bashkin e Malsis s Madhe Anton Kokajt. Banort e ksaj komune i kan premtuar Kokajt fitore t thell n kt zon me 21 Qershor. N fjaln prshendetse prpara qindra prkrahsve, kryekomunari i Komuns Qendr Isa Rama u ka br thirrje banorve t ksaj …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI SHPALOS PROGRAMIN PR TURIZMIN

Kandidatja pr kryetare e Partis Demokratike pr Bashkin e Shkodrs,Voltana Ademi zhvilloi nj takim pr prezantimin dhe konsultimin e programit pr Zhvillimin e Turizmit t ksaj Bashkie. Aktiviteti i cili u zhvillua n ambientet e Muzeut Historik Oso Kuka nn moton Pr Shkodrn e s ardhmes kishte n fokus evidentimin e problematikave t turizmit dhe vizionin e kandidates pr zhvillimin …

Lexo me shume

DEKLARAT PR SHTYP E PARTIS DEMOKRATIKE SHKODR

N emisionin e radhs t gazetares Rudina Xhunga, u prballm pr t disatn her me etiketimin e Shkodrs si qyteti i gjakmarrjes. Nj qasje e till ndaj nj fenomeni t pranishm n t gjith Shqiprin, sht jo vetm qartsisht tendencioze, por edhe shum larg nj synimi t dobishm q duhet t ket n thelb prcjelljen e nj mesazhi human, prtej …

Lexo me shume

ANTON KOKAJ TAKIME ME BANORT E SHKRELIT!

Kandidati i Partis Demokratike pr bashkin e Malsis s Madhe Anton Kokaj ka zhvilluar nj tur takimesh me banort e komuns Shkrel. Fillimisht Kokaj ka bashkbiseduar me banort e fshatit akdedaj, t cilt i kan premtuar Kokajt fitore t thell me 21 Qershor. Pjerin Spathari dhe kryetari i komuns Shkrel u kan br thirrje banorve qe t’i japim mbshtetjen Anton …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI TAKON BANORT E BERDICS

Fshatrat e komuns Brdic kan qen ndalesa e radhs e kandidates s Partis Demokratike Voltana Ademi. N fshatrat Trush, Brdic e Siprme, Mali Hebaj, Brdic e mesme, Beltoj dhe Brdic e Poshtme kandidatja Voltana Ademi ka marr mbshtetjen e banorve duke premtuar se do t punoj fort q do fshat t ket investime. Mes nje entuziazmi ku garanton fitore t …

Lexo me shume

BASHA: ME 21 QERSHOR T NDALIM T KEQEN QE NA KA KAPLUAR

Me 21 Qershor duhet t ndalim t keqn q ka kapluar vendin ton dhe t votojm Partin Demokratike dhe kandidatin e saj n Malsi t Madhe Anton Kokn, ka qen kjo deklarata e kryetarit t PD-s Lulzim Basha gjat takimit t zhvilluar n qytetin e Koplikut mes qindra prkrahsish. N t njjtn linj kryetari i republikanve Fatmir Mediu ka krkuar …

Lexo me shume

LULZIM BASHA TAKIM ME BIZNESET N SHKODR

Kryetari i Partis Demokratike Lulzim Basha vijoi turin e bashkbisedimeve me banor dhe tregtar n Shkodr. Taksat e larta, mungesa e subvencioneve, rritja e mimit t energjis, papunsia dhe rnia e fuqis blerse kan qen shqetsimet q banort, fermert dhe tregtart i kan shprehur zotit Basha. Bizneset than se Energjin ka thn do ta ul, biznesit i sht rritur 54.7%. …

Lexo me shume

KOKAJ NE LEPUSHE: DO MBSHTESIM TURIZMIN MALOR

Zona turistike e Lepushes ka qen ndalesa e radhs e kandidatit t Partis Demokratike pr bashkin e Malsis s Madhe Anton Kokaj. Edhe banort e ksaj zone kan premtuar fitore jo vetm n kt fshat por n t gjith Kelmendin. Sipas drejtuesve t PD- s n Malsine e Madhe n kto dit q kan mbetur nevojitet angazhim maksimal pr ndeshkimin …

Lexo me shume

KANDIDATI KOKAJ, TUR TAKIMESH N KELMEND!

Kandidati i Partis Demokratike pr bashkin e Malsis s Madhe Anton Kokaj ka zhvilluar nje tur takimesh n komunn e Kelmendit. Fillimisht Kokaj sht ndalur n qendren e Tamars ku ka bashkbiseduar me banort e kesaj zone, nga ku ka marr prkrahje pr fitore t thell me 21 Qershor. Kryekomunari i Kelmendit Gjeto Dukaj ka theksuar Anton Kokaj sht garancia …

Lexo me shume