Sunday , 28 February 2021

POLITIKE

FRAN FRROKAJ ZHVILLON TAKIM ME BANORT E KALLMETIT

Kallmeti i vogel ka qen ndalesa e radhs e bashkbisedimeve t kandidatit t djatht pr bashkin Lezh Fran Frrokaj. N fjaln e tij parabanorve, Frrokaj ka br t ditur se do t vazhdoj me implementimin e projekteve pr kt fshat ndrsa ka theksuar se prioritet i tij mbeten t rinjt. Frrokaj nuk e ka kursyer rivalin e tij t majt, …

Lexo me shume

BASHA: KA ARDHUR ORA PR T ZGJEDHUR ANTON KOKAJN!

Ora ka ardhur pr t zgjedhur njriun e puns dhe garantin e dinjitetit pr Malsin e Madhe, Anton Kokajn, ka qn kjo deklarata e kryetarit t PD- s Lulzim Basha gjat mitingut madhshtor t organizuar n qender t qytetit t Koplikut. N fjaln prpara mijrva prkrahsve, Basha ka theksuar se Malsia tashm e ka zgjedhur kryetarin e saj, Anton Kokajn. …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI NNSHKRUAN KONTRATN SOCIALE

Kontrata sociale mes kryetares s bashkis Shkodr dhe qytetarve. Nj risi e cila startoi n kontratn e par q kandidatja e Partis Demokratike Voltana Ademi nnshkroi me qytetaret. Kjo risi e organizuar nga organizata Hapat e Leht pati n fokus q nesr kryetarja e re e bashkis t ket nj monitorim nga kjo organizat. Nga ana tjetr Voltana Ademi ju …

Lexo me shume

PALVARI PRITJE MADHSHTORE ANTON KOKAJT!

Nj pritje madhshtore i sht rezervuar kandidatit t Partis Demokratike pr bashkin e Malsis s Madhe Anton Kokajt n fshatin e Palvarit n komunn Qendr. Banort kan lshuar lum akuzash ndaj deputetit Paulin Sterkaj i cili sipas tyre ka tradhtuar malsort. Deputeti Gjovalin Bzhetaj ka krkuar q me 21 Qershor t votohet Anton Kokaj dhe Partia Demokratike. Edhe drejtuesit e …

Lexo me shume

MBSHTETJA PER VOLTANA ADEMIN N DO RRUG T SHKODRS

Rajoni numer 2 dhe 3 kan qen ndalesa e radhs e kandidates s Partis Demokratike pr bashkin Shkodr Voltana Ademi. Gjat takimeve der m der Ademi ka marr urimet m t przemrta dhe mbshtetjen e qytetarve se do t jet ajo n krye t bashkis Shkodr, ndrsa qytetart kan shprehur shqetsimin pasi disa familje jan larguar gjat ktyre ditve si …

Lexo me shume

DEKLARAT PR SHTYP E KRYETARIT T PARTIS DEMOKRATIKE SHKODR, Z. RAMIZ OBAJ PR NGJARJEN N VAU-DEJS

  Jemi n kt konferenc pr media pr t denoncuar nj ngjarje shum t rnd, t ndodhur n Bashkin e Vau-Dejsit. Mbrmjen e s mrkurs, rreth ors 21:30 minuta, n segmentin Bushat-Param, nj person i maskuar dhe me arm, i ka bllokuar rrugn Nnkryetarit t KZAZ-s Nr.6 Benard Ndreca, i cili, s bashku me Kryetarin e PD-s pr fshatin Param …

Lexo me shume

KOKAJ: PAULIN STERKAJ, NGA SHRBTORI I DEVOTSHM N ARMIK!

Ka qen kjo pritja e rezervuar kandidatit te PD-s Anton Kokajt n fshatin Strbeq n komunn Qendr t Koplikut. Banort e ktij fshati i kan premtuar PD-s dhe Anton Kokajt fitore t thell me 21 qershor. Kryekomunari i qendrs Isa Rama ndrsa ka krkuar votat pr Partin Demokratike dhe kandidatin e saj Anton Kokajn ka komentuar edhe takimin e kryeministrit …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI TAKON BANORT E KOMUNS RRETHINA

Fshatrat e komuns Rrethina kan qen ndalesa e kandidates s Partis Demokratike pr bashkin Shkodr Voltana Ademi. Dobra, Golem e m pas n Bardhanjor, Bleran, Bardhaj, Hot dhe Grud Ademi ka marr mbshtetjen e banorve t cilt n mnyr masive i kan premtuar Ademit se do t votojn Partin Demokratike dhe zonjn Ademi pr t qen n krye t Bashkis …

Lexo me shume

ARTIZANT SHKODRAN DO T MBSHTETEN NGA BASHKIA

N ditn e artizanatit n Shkodr kandidatja e Partis Demokratike Voltana Ademi ka vizituar panairin i cili sht organizuar nga Bashkia Shkodr n bashkpunim me shoqatn e artizanve Shkodr. Kandidatja Ademi premton t gjith artizant se gjat mandatit t saj do t mbshtes artizanatin duke e promovuar ndrkombtarisht. Metropoli verior sht i vetmi qytet q ka nj dit t veant …

Lexo me shume

FRROKAJ BASHKBISEDIM ME ELEKTORATIN E LEZHS

E ka konsideruar nj zon t keqtrajtuar, ndaj ndrhyrjet pr ndrtimin e rrugs, eleminimin e prmbytjeve, varrezat e fshatit apo problemet sociale t fshatit Barbulloj n Lezh do t mund t marrin zgjidhje duke votuar ndryshimin e madh, q pr kandidatin e djatht pr Lezhn Fran Frrokaj emrtohet n kto zgjedhje me pun dhe dinjitet. Zhgnjimin pr mosmbajtjen e premtimeve …

Lexo me shume