POLITIKE

BASHA TAKIM ME BIZNESIN NELEZHE

Ndersa e ka cilesuar situaten aktuale me te cilen perballet biznesi si tejet te renduar ku ne fund perfundohet me fjalen burg, kreu iopizites Lulzim Basha ka prezantuar edhe disa nga zgjidhjet qe kjo force politike do te sjelle si alternative per shqiptaret. Netakimin me biznesin ne Lezhe, Basha ka permendur disa nga pikat ne te cilat do te bazohet …

Lexo me shume

HUMBJA NE LEZHE, LSI FAJESON KOALICIONIN

Pas 4 muajsh heshtje, LSIi ribashkoi strukturat e saj ne Lezhe per ti falenderuar ato edhe pse humben zgjedhjet vendore te 21 qershorit. Takimit iu bashkua deputetja e LSIne Lezhe Monika Kryemadhi si dhe kreret e kesaj force politike ne kete qark. Kandidati qe humbi zgjedhjet per bashkine e lezhes Viktor Tushaj e konsideroi paksa te vonuar kete takim, ndersa …

Lexo me shume

KESHILLI BASHKIAK MIRATON 2 PROJEKT-VENDIMET E KTHYERA NGA PREFEKTI

Keshilli bashkiak Shkoder ka zhvilluar mbledhjen jashte radhe per miratimin e 2 projekt- vendimeve te cilat nuk moren miratimin e prefektit. Ne fillim te mbledhjes Kryetari i ktij kshilli Xhemal Bushati dha sqarimin e tij mbi ligjshmerine e miratimit te vendimeve.   Kreu i grupit t kshilltarv t LSI- s mbrojti edhe verdiktin e prefektit me arsytimin se zv/kryetaret e …

Lexo me shume

BASHA: KREU I FRPD- se, “NJE ANTARE NJE VOTE

Me parimin nj antar nj vot do t zgjidhet kryetari i ri i Forumit Rinor t Partis Demokratike.Lajmi sht konfirmuar nga kreu i selis blu Lulzim Basha i cili i bri thirrje antarve t marrin pjes n debate dhe t ushtrojn t drejtn e vots pr kryetarin e ri t FRD-s. N nj postim n rrjetin social Facebook Basha nnvizoi …

Lexo me shume

PS ZHVILLON MBLEDHJEN E RADHES. KOPLIKU: MBAJME PERGJEGJESI PER HUMBJEN

Partia socialiste ka zhvilluar mbledhjen e saj te radhes. Me dyer te mbyllura dhe tejet hemetike ka qene zhvillimi I mbledhjes. Mbledhja eshte zvilluar ne dy sanca. Se pari kane qene drejtoret dhe deputetet Namik Kopliku dhe Paulin Sterkaj e pastaj me anetaret. Ne perfundim te saj koordinatori Ditmir Bushati e quajti mbledhjen te zakonshme per ristrukturimin e partise.Deputeti Namik …

Lexo me shume

PD: MINISTRIA E SHENDETSISE MASHTRON PER MAMOGRAFINE!

Deklarata e PD- se Ministria e Shndetsis e cila me t madhe e promovon muajin tetor si muaji kundr kancerit t gjirit dhe udhheq nj fushat pr ndrgjegjsimin e grave n kryerjen e mamografis, po mashtron ashtu sic mashtroj pr shndetsi falas. Pasi n polikliniken e Shkodrs nuk ka mamografi. Aq m tepr shpenzon para pr fushata sensibilizimi duke drguar …

Lexo me shume

FAR NDODH KUR RAMA E BERISHA BHEN BASHK NE KUVEND!

Nj situat komike sht shnuar kt seanc n Kuvendin e Shqipris, e pa ndodhur m par. Kryeministri Edi Rama i ka liruar foltoren e Kuvendit paraardhsin e tij Berisha i cili komentonte nga vendi pr skandalin e CEZ dhe e ka ftuar t dal e t flas nga aty. Deputeti e ka mirpritur kt “ofert”, sht ngritur n aoln e …

Lexo me shume

BASHA NIS TURIN E TAKIMEVE: JO PAZAREVE ME RAMA- METEN

Lulzim Basha ka nisur nga Lushnja nj tur t ri kombtar, q synon t sjell n vmendje paknaqsite e qytetarve pr qeverisjen dhe zgjidhjet q Partia Demokratike do tu ofroj shqiptarve.Sipas kreut t opozits, Edi Rama dhe Ilir Meta nuk mund t jen pjes e zgjidhjes, sepse ata jan vet problemi. 700 milion euro, nj pjes Edi Rama, nj pjes …

Lexo me shume

SPAHIA: SHQIPTAREVE U KA HUMBUR SHPRESA, 60 MIJE TE LARGUAR

Shqiptaret po jetojne ne kushte tejet te veshtira, disa prej tyre edhe ne adra pasi Gjermania nuk mund te strehoje fluksin me te vilin po perballet. Shqiptareve u ka humbur shpresa. Ne kete menyre e pershkruan rrugetimin e emigranteve Drejtuesi i Departamentit t Emigracionit dhe Diaspors n PD, Bardh Spahia i cili disa dite me pare takoj nga afer shqipatret …

Lexo me shume

PERAHET KOALICIONI, TE MAJTET VOTA PRO HADRIT!

Ashtu sic tashm sht br tradit, nj pjes e kshilltarve t koalicionit t majt edhe n mbledhjen e radhs s kshillit bashkiak kan votuar pro propozimit t kryetarit t kshillit t bashkis Xhemal Bushati pr t votuar Suel Hadrin si sekretar i prgjithshm i kshillit bashkiak. Fillimisht propozimi i Bushatit u shoqrua me debate.   Suel Hadri u zgjodh me …

Lexo me shume