Saturday , 31 October 2020

POLITIKE

KUVENDI I HEQ MANDATET, ARRESTOHEN NGA POLICIA

Deputeti Mark Frroku u arrestua n nj lokal n pronsi t familjes s tij, ndrkoh q Doshi u ndalua n shtpin e tij n Tiran. Autorizimi pr arrestimin e deputetit Doshi, krkuar nga Prokuroria ka marr n Kuvend 80 vota nga deputett e maxhorancs t pranishm n sall, me t cilt u bashkua edhe demokratja Mesila Doda. Ndryshe krkesa pr …

Lexo me shume

PD- LEZHE: SITUATA ENERGJITIKE PROBLEMATIKE

Nderprerjet e energjis elektrike jane kthyer ne nje shqetesim ne lezhe, ndersa se fundmi punimet qe po kryhen nga OST-s pr shtrimin e fibrs optike e ka shtuar kaosin. Kjo situate eshte denoncuar edhe nga partia demokratike ne lezhe, e cila nepermjet sekretarit te pergjithshem Soviljan Kosova ka bere te ditur se kjo gjendje ka sjelle paralizimin e punes ne …

Lexo me shume

GJINUSHI DEL NE MBROJTJE TE DEPUTETIT DOSHI

Prokuroria duhet pergzuar po jo qe nje eshtje te tregojE edhe shume te tjera ti fshehe. Per sa I perket arrestimit te deputetit Doshi si Ish kryetar I parlamentit them qe eshte e jashte ligjshem pasi ka shume shkelje proceduriale. Ne kete menyre eshte shprehur kryetari I psd Skender Gjinushi teksa tha se Pr akuzn e kallzimit t rrem nuk …

Lexo me shume

RAMA NE FB: STADIUMI NUK ESHTE NDERTIM PA LEJE

Ndjekes ne Tw e FB qe perserisni nderto stadiumin Loro Borii s’po bejme ndertim pa leje te dale ku te dale prandaj durim stadiumi do behet! Ne kete menyre eshte pergjigjur kryeministri Shqiptar Edi Rama kerkeses se vazhdueshme per nisjen e ndertimit te stadiumit Loro Borii. Pergjigjia e Rames ka ardhur nepermjet nje statusi ne facebook ku kryeministri le te …

Lexo me shume

PROKURORIA KERKON ARRESTIMIN E DEPUTETEVE DOSHI DHE FFROKU

Pas m shum se dy jav nga akuzat e rnda t bra publike, Prokuroria e Krimeve t Rnda ka dal tashm me nj version zyrtar t saj duke i krkuar Kuvendit t Shqipris q t arrestohen deputett Tom Doshi dhe Mark Frroku.Bazuar n komunikatn e Prokuroris, bhet e ditur se dy deputett jan nn akuz pr 3 vepra penale, konkretisht …

Lexo me shume

PD: Ne spitalin e Shkodres mungon cdo gje, kjo eshte rilindja!

Shrbimi shndetsor n Shkodr sht n nj gjndje t mjerueshme. Jemi n kt konferenc pr media pr t denoncuar hapur situatn e rnd n t ciln ndodht Spitali Rajonal i Shkodrs dhe sistemi shndetsor n prgjithsi.U premtua shndetsi falas me parametra Evropian, por qndrat shndetsore nuk kan as uj t pijshm. Prve vullnetit dhe dshirs s madhe t bluzave t …

Lexo me shume

PD- Shkoder: DAR po zevendeson mesuesit me militante partie!

Deklarata PD- Shkoder! Partia Demokratike e Shkodrs ju uron Ju msuese dhe msues t Shkodrs: Gzuar 7 Marsin! sht nj dit reflektimi pr t gjith ata q kan n dor fatet e arsimit n vendin ton, i cili n kt dit t shnuar pr msuesit, i gjen kta t fundit n nj situat presioni politik. N arsimin e Gjenerats tjetr, …

Lexo me shume

Imami: Zgjedhjet e parakohshme, zgjidhje per kete vend!

Pa Zgjedhje t parakohshme nuk ka zgjidhje pr kt vend. Me kt deklarat e ka nisur fjalimin prpara kryesis s PD- s Shkoder Arben Imami kryetari grupit t puns pr bashkin e Shkodres pr zgjedhjet e 21 Qershorit. Sipas Imamit n kt zgjedhje duhet fituar me nj rezultat t thell. Nga ana tjetr Kryetar i Grupit t Puns pr Bashkin …

Lexo me shume

Tom Doshi: Bandat e Ilir Metes tentuan te vrisnin deshmitarin!

Tom Doshi prmes nj tjetr regaimi n FB deklaron se vet Rama i ka krkuar deputetit t Shkodrs t denoncoj personin q do ti bnte atentat dhe sbashku ti tregonin vendin Ilir Mets, ndrsa hedh dyshime se pr shkak t pazareve q ka ofruar Meta, Kryeministri sht detyruar t trhiqet. Ai shpjegon m tej se e oi te porositurin per …

Lexo me shume

Emrat e PD- se per zgjedhjet e 21 Qershorit!

Tashm q partia sociliste sht pran zyrtarizimit t kandidaturs s Ketit Bazhdari, e cila me kt kandidatur sfidoi edhe deputetin Tom Doshi edhe pran selis blu kan nisur t dalin emrat rreth kandidaturs s ksaj force politike pr qytetin e Shkodres. Burime nga qendra bjn t ditur se jan duke u shqyrtuar disa kandidatura t mundshme si kandidat n zgjedhjet …

Lexo me shume