Saturday , 5 December 2020

POLITIKE

Rebelohet Tom Doshi: PS te mbaje premtimet

Deputetin socialist, Tom Doshi po e zhgenjen mazhoranca qeverise e me saktesisht nje pjese e ministrave te majte. Tashme nepermjet shtypit te shkruar Deputeti socialist, Tom Doshi, ka mbshtetur kritikat e fundit ndaj qeveris nga ana e Ben Blushit. Ai thot se PS duhet t mbaj premtimet e dhn, pasi nuk sht n rrugn e duhur.Blushi ngre shqetsime reale.Populli po …

Lexo me shume

Ademi: OSHEE po i trajton qytetaret si kriminele

Deputetja e qarkut Shkoder Voltana Ademi ka reaguar menjher pas rastit t arrestimit t Naim Dylit, I cili rilidhi energjin pr ti shptuar jetn djalit t tij por u prangos nga policia. E Ademi po thekson faktin se qytetart e Shkodres n nevoj po trajtohen si kriminel nga OSHEE- ja. Rasti I reagimit t Dylit ka br q selia blu …

Lexo me shume

VELIAJ ME ISH TE PERNDJEKURIT, POR SALLA MBUSHET ME GRA DHE VAJZA

Ishte lajmeruar se ministrin e Mireqenies Sociale dhe Rinise Erion Veliaj do ta prisnin ish te perndjekurit, por ne te vertete salla ka qene e mbushur me gra. Ky takim me shume ngjasonte ne ndonje forum me gra sesa me ish te perndjekurit te cilet ishin ne numer sa gishtat e duarve. Por ky fakt nuk e pengoi ministrine Veliaj …

Lexo me shume

Kryeministri Rama vizite ne Lezhe

Kryeministri i vendit Edi Rama ishte n qytetin e Lezhs, ku ka inspektuar disa investime qe po kryhen nga Qeveria Shqiptare n kt qytet.I shoqeruar nga Ministerja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit Eglenatina Gjermeni dhe kryebashkiaku i Lezhs Viktor Tushaj kryemnistri Rama fillimisht eshte ndalur duke par nga afr punimet e prfunduara n rikonstruksionin e fasedes s nj pallati n …

Lexo me shume

Reagon OSHEE: Faturat e fryra jane vendosur ne kohen e PD- se!

Operatori i Shperndarjes se Enegjise Elektrike- OSHEE Shkoder, pas nje deklarate te rradhes se Partise Demokratike Shkoder, ne detyrim te sqarimit te opinionit publik mbi te verteten e fakteve, paraqet para mediave tuaja te nderuara kete deklarate per shtyp. – Faturat e tejfryra, sic cilesohen ne deklaraten e selise blu, jane vendosur ndaj shqiptareve ne harkun kohor te viteve 2008- …

Lexo me shume

PD akuza nga OSHEE- se Shkoder!

Deklarat e PD- se Operatori i Shprndarjes s Energjis Elektrike sht kthyer n nj institucion gjobvns. Kjo faktohet me faturat e tejfryra dhe me gjobat e vendosura ndaj shqiptarve, q sipas tyre nuk kan paguar faturat e energjis elektrike. Premtimi se do shlyhet i gjith faturimi i gabuar ndaj konsumatorve t Operatorit t Shprndarjes s Energjis Elektrike nga Kryeministri Rama …

Lexo me shume

Reagon FRD: Krimi ne Shqiperi nuk fal askend!

Ka kohe qe situata ekonomike e familjeve shkodrane eshte ne nje renje te vazhdueshme e ne nje perqindje te larte eshte edhe deshperuese. Ka nje klime shume te pafavorshme per zhvilllim normal te biznesit te vogel per shkak te pafuqise blerese te komunitetit. Nga ana tjeter, gjendja e renduar e sigurise, perkeqeson edhe me shume prespektiven e qytetareve per nje …

Lexo me shume

Akuza ne mes PD- se dhe PS- se Shkoder, shkak takimet ne shkolla!

Deklarata PD- se Partia Demokratike Dega Shkodr, informon opinion publik pr shkelje t rnda t depolitizimit t institucioneve arsimore dhe prdorimit t ketyre institucioneve n funksion t veprimtarive partiake nga ana e mazhorances se majte. Arsimi i gjenerates tjetr, alias antireformatoret ose ata qe zevendesuan ligjin me urdherin, me dat 31 Janar ora 15:30, ka organizuar n shkolln 9-vjeare Drago …

Lexo me shume

Topi: Parlamenti me njerez me rekorde kriminale!

Parlamenti shqiptar I ditve t sotme sht m I dobti n historin 100 vjecare t shtetit shqiptar. Deklarata sht br nga kreu I fryms s re demokratike Bamir Topi gjat nj takimi n Shkoder. Sipas Topit brenda parlamentit ndodhen njerz me rekorde kriminale. Ish presidenti u ndal edhe tek situata ekonomike e vendit ndrsa theksoi se papunsia po kap shifra …

Lexo me shume

Bashkia reagon ndaj deklaratave te deputetit Balla!

Pas akuzave t deputetit socialist Taulant Balls, se n bashkin Shkodr jan punsuar, apo strehuar persona me rekorde kriminale ka reaguar Bashkia Shkodr ku i cilson akuzat e deputetit t pavrteta. N deklaraten e br pr shtyp i bn me dije opinionit publik , se kjo sht nj deklarat e pavrtet e qllimshme dhe dashakeqe , q ka pr qllim …

Lexo me shume