Monday , 25 October 2021

POLITIKE

BASHA THIRRJE PER PROTESTA QYTETAREVE!

Kreu i Partis Demokratike Lulzim Basha u ka br thirrje qytetarve t Kuksit q t ngrihen n protest pr t hapur nj rrug t re jo vetm pr kt qytet por pr gjith Shqiprin. Qytetart kan t drejt t marrin n dor fatet e tyre kur u shkelet e drejta. Dhe kam besim se Kuksi do t ngrihet e Shqipria …

Lexo me shume

DEPUTETI NDOCAJ: DEPUTET TE BEJNE HUMANIZEM ME PAGAT E TYRE

Vetm pak dit pasi mori mandatin e deputetit, Eduart Ndocaj sht kthyer n zonn e tij elektorale. Barbulla Pepa nga Fangu i Mirdits, e moshuara 99-vjeare q jeton n varfri ekstreme, mori vmendjen e deputetit q e ndihmoi me ushqime.Teksa pinte kafen me nn Barbulln, Ndocaj u apeloi kolegve q t heqin dor nga nj pjes e pagave dhe ti …

Lexo me shume

KOPLIKU: NJE PJESE E DREJTORAVE AKOMA NE GJUME!

Partia socialiste edhe kt fundjav I sht rikthyer mbledhjes s partis pr riorganizimin e saj. Ndryshe nga hert e tjera t pranishm n kt mbledhje kan qn vetm deputett e majte Namik Kopliku dhe Mimoza Hafizi. N nj dalje publike pr mediat deputeti Kopliku pranoi se nj pjes e drejtuesve pervec se me zor po mbajne syte hapur jan akoma …

Lexo me shume

EDUART NDOCAJ BETOHET SI DEPUTET I KUVENDIT TE SHQIPERISE!

Eduart Ndocaj tashm sht zyrtarisht deputeti m i ri i Kuvendit pas betimit t br n seancn plenare t ksaj t enjte. Kshilli i Mandatave, i cili u mblodh m hert, miratoi vendimin e KQZ-s, pr zvendsimin e Arben Ndoks me Ndocajn. Arben Ndoka n fillim t shtatorit dha dorheqjen nga mandati i tij i deputetit t qarkut t Lezhs. …

Lexo me shume

SCHNOLL: PARTITE TE LENE NDASITE, PRIMARE KOMBI!

Partit politike n Shqipri duhet t ln ndasit dhe t gjejn gjuhn e mirkuptimit, pasi ka momente kur interesat kombtare jan mbi do interes tjetr. Ky ishte mesazhi qe percolli nga Shkodra per politikanet ambasadori i Austrise ne vendin tone Thomas Schnoll:Do doja t shfrytzoja kt aktivitet pr t prcjell nj mesazh politik sot ne festojm ditn e pavarsis. Kjo …

Lexo me shume

LEZHE, PD DO TE PROPOZOJE ULJEN E TAKSAVE VENDORE

Ka pranuar se ne zgjedhjet vendore te 2015 strukturat paten probleme, por qe jane zgjidhur shpejt dhe fakt i saje eshte fitorja e kandidatit te propozuar prej tyre dhe renditja si force e pare politike. Kreu i demokrateve ne Lezhe Paulin Marku ka folur per analizen e zhvilluar brenda strukturave te saje duke saktesuar se humbja do te analizohet, por …

Lexo me shume

EDUART NDOCAJ TE ENJTEN NE PARLAMENT!

Deputeti m i ri i Kuvendit t Shqipris, Eduart Ndocaj, do t bj betimin n Kuvend kt t enjte. Lajmin e ka br me dije kreu i demokristianve, Nard Ndoka. Ndoka:T enjten betimi n Kuvendin e Shqipris i deputetit Eduart Ndocaj, aktualisht N/Kryetar i Partis Demokristiane t Shqipris. Zyrtarisht PDK me dy deputet n Kuvend, Kodi Zgjedhor dhe komisionert e …

Lexo me shume

VOKSHI: BEQAJ I ZHYTUR NE AFERA KORRUPTIVE

Kryetarja e lidhjes demokratike te gruas, njeheresh edhe kryetare e komisionit te shendetesise i beri thirrje nga Shkodra Prokurorit Llala qe te mos fleje mbi dosjen voluminoze te ministrit Beqaj. Vokshi gjithashtu denoj edhe sjelljen e kryeministrit Rama ne parlament ndaj femrave teksa tha se kete e ben per te frenuar denoncimin e skandaleve te qeverise se tij. Vokshi denoncoi …

Lexo me shume

OSBE MBESHTET REFORMEN NE DREJTESI

Prezenca OSBE n Shqipri ka mbshtetur reformn n drejtsi, ndrsa kjo reform duhet t jet gjithprfshirse dhe kto ndryshime t prekin t gjitha hallkat. Ka qn kjo deklarata e zv/kryetari i prezencs s OSBE n Shqipri Robert Wilton, i cili nga Shkodra shpreh mbshtetjn e plot pr punn e nisur nga kuvendi i Shqipris. Wilton foli gjithashtu pr dekrimnalizmin duke …

Lexo me shume

PALOKA: SHKORA DO TE NISE NDRYSHIMIN. PD- SHKODER ANALIZON REZULTATIN

Partia Demokratike Dega Shkoder ka zhvillaur analizen e zgjedhjeve te 23 qershorit ku te pranishem ishin Koordiantori i deleguar per Shkodresn Arben Imami e Gjoke Uldeda si dhe nen kryetari i pd Edi Paloka. Ndonese Shkodra eshte bashkia e cila pati rezultat te suksesshem serish analzia ka sherbyer per evidentimin e mangesive tha Paloka pas mbledhjes. I pyetur per mungesen …

Lexo me shume