POLITIKE

Tom Doshi: Meta ka urdheruar vrasjen time e te Mhill Fufit

Eshte propozuar perjashtimi i Tom Doshit nga grupi parlamentar i Partise Socialiste. Ai ka lene mbledhjen perpara se te jepej vendimi, duke bere akuza te forta ndaj Kryeministrit Rama. Doshi tha se tashme Rama ka tutor Ilir Meten. Doshi deklaroi gjithashtu, se Meta ka urdheruar vrasjen e tij dhe deputetit te PD-se, Mhill Fufi. Tom Doshi:Nuk prita votimin, por dihet …

Lexo me shume

Perfaqesuesi i BE- se: Po ndjekim situaten e krijuar nga OSHEE- ja

Dhunn policore n vendin ton Prfaqsuesi i Delegacionit t BE-s pr t Drejtat e Njeriut, Erol Akdag e ka cilsuar si t papranueshme, ndrsa ka krkuar q policia t ndshkoj efektivt e policis q ushtrojn dhun prvec se n rastet kur sherbejn pr ruajtjen e rendit dhe qetsis publike.Dhuna e policore sht e papranueshme vetm n rastet kur sherben pr …

Lexo me shume

Doshi: Askush smund te ma heqe mandatin!

Akuzat dhe kunder akuzat ne mes deputetit socialist Tom Doshi dhe perfaqesuesve te mazhorances kane vijuar edhe kete diel. Teksa n selin roz sht hedhur n diskutim varianti i prjashtimit diten e hene atehere kur do te mblidhet grupi socialist, ka reaguar srish Tom Doshi. N nj reagim pr gazetn Sot, Doshi ka pohuar se nuk ka frik nga asnj …

Lexo me shume

Basha: Koalicion vetem me qytetarin, jo me forca te kalbezuara!

reu i opozites lulzim basha ka nisur nga shenkolli i lezhes turin politik per te marre ne menyre te drejtperdrejte problemet dhe hallet e shqiptare,qe sipas tij jane e perditshmja e tyre. Per ti shkuar mbare ky tur, Basha kerkoi edhe bekimin e shenjterve.Duke iu referuar situates ne vend, kreu i opozites Lulzim Basha ka deklaruar se zgjidhjet e ketyre …

Lexo me shume

PD Shkoder mbeshtet protesten e banoreve te NenShkodres

Sot banort e NnShkodrs protestuan me krkesa t qarta ndaj qeveris dhe OSHEE-s. Partia Demokratike Dega Shkodr mbshtet protestn e tyre dhe i krkon OSHEE-s t mos tallet, por t marr n konsiderat krkesat e banorve dhe t’u jap zgjidhje sa m shpejt.Shqyrtimi me seriozitet i ankesave t qytetarve dhe anullimi i menjhershm i faturave abuzive, sht e vetmja zgjidhje. …

Lexo me shume

Lufta ne mes Rames dhe Doshit lidhet me kandidaten e PS- Shkoder

Nj dit pas toneve t ashpra kundr mazhorancs dhe deklarimit t nj lufte t hapur ndaj kryeministrit Rama, Deputeti i Shkodrs Tom Doshi ka zbutur tonet. N nj postim n rrjetin social Facebook, Doshi shkruan se kritikat e forta q i bri qeveris lidhen vetm me premtimet e bra ndaj bashkqytetarve t tij, duke theksuar se pas tyre nuk ka …

Lexo me shume

Tom Doshi i shpall lufte Rames. Besnik Brahimi: Qeveria e Rames mashtruese!

Deputeti socialist Tom Doshi po I shpalle luft nga oborri i Kuvendit kryeministrit Edi Rama. Mes tij dhe Edi Rams nuk do t ket paqe. Ky fakt behet I ditur nga vete deputeti socialist gjate nje deklarate per mediat. I njohur si nj nga mbshtetsit kryesor t Rams zgjedhjet e shkuara ka prdorur terma t rnd akuzues pr kryetarin e …

Lexo me shume

Tom Doshi: Koha per ndryshim ne qeveri

Si nj dit m par n mbledhjen me dyer t mbyllura t grupit t PS-s, deputeti socialist Tom Doshi ngriti srish zrin kunder mozharances qeverisese duke shprehur paknaqsit n lidhje me punn e ministrave, por tashm para medias. Gjate dites se marte ku u zhvillua mbledhja e grupit parlamentar te se majtes Doshi shprehu paknaqsi pr punn e disa ministrave …

Lexo me shume

Testimi mjekeve, peran mazhorancen!

Per reformen e shumeperfolur per testimin e mjekeve dhe infermiervee tashme edhe brenda mazhorances jane kunder. E akuzat po vijne nga ish ministri I shendetsise Vangjel Tavo I cili arrin deri aty sa te cilesoje nismn e ministris t paligjshme dhe n koh t paprshtatshme, pasi nuk sht ky prioriteti madhor i mazhorancs. Sipas Tavos sistemi shndetsor ka t tjera …

Lexo me shume

Rebelohet Tom Doshi: PS te mbaje premtimet

Deputetin socialist, Tom Doshi po e zhgenjen mazhoranca qeverise e me saktesisht nje pjese e ministrave te majte. Tashme nepermjet shtypit te shkruar Deputeti socialist, Tom Doshi, ka mbshtetur kritikat e fundit ndaj qeveris nga ana e Ben Blushit. Ai thot se PS duhet t mbaj premtimet e dhn, pasi nuk sht n rrugn e duhur.Blushi ngre shqetsime reale.Populli po …

Lexo me shume