Thursday , 15 April 2021

POLITIKE

BANORET E HOTIT MBESHTETJE ANTON KOKAJT

Ka qn kjo pritja e rezervuar kandidatit t partis demokratike Anton Kokaj n fshatin e Hotit, n nisjen e takimeve elektorale n bashkin e Malsis s Madhe. N takimin me banort e Hotit, drejtuesit e PD- s kan krkuar fitore t thell nga kjo zon me 21 Qershor, pr shkak edhe t qeverisjes s majt gjat ktyre 2 viteve.Deputeti I …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI TAKIM N GANJOLL DHE JUBAN

Fshatrat Ganjoll dhe Juban kan qen ndalesa e rradhs e Kandidates s partis demokratike pr bashkin Shkodr Voltana Ademi. N nj takim i cili u realizua me mjaft veshtirsi pasi kto fshatra nuk kan energji elektrike. Ky ishte edhe problemi m i madh i banorve, nuk kan energji elektrike por kan mbifaturime dhe gjoba fiktive. Ktyre shqetsimeve ju pergjigj kryetari …

Lexo me shume

GRABITET ZYRA E PD, INCIDENTI ELEKTORAL NE SHKODER!

Shnohet incidenti i par elektoral n qytetin e Shkodrs. Zyra numr 5 e Partis Demokratike n zonn industriale t metropolit verior sht vjedhur gjat orve t nats. Persona ende t paidentifikuar kan arritur t futen brenda nga pjesa e pasme dhe t vjedhin nj sr dokumentesh t rndsishme zgjedhore. Po ashtu ata kan marr edhe kompjuterin q kjo forc politike …

Lexo me shume

ZGJEDHJET VENDORE, META TAKIM ME TE RINJTE!

Shkodra duhet t ishte n nj tjetr stad, pasi t gjith kemi detyrime ndaj ktij qyteti. Me kto fjal kryeparlamentari Ilir Meta bri nj meakulpa por edhe drejtoi gishtin indirekt tek kundrshtari politik q n 24 vite, sipas tij e ka drejtuar qytetin duke mos i dhn zhvillimin e merituar. Gjat nj takimi me rinin shkodrane Meta i ftoi q …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI PREZANTON PROGRAMIN PR MUZEUN

N ditn ndrkombetare t muzeut kandidatja e Partis Demokratike Voltana Ademi ka prezantuar programin pr muzet q prfshin territorin e bashkis s re t Shkodrs. Kandidatja Voltana Ademi n programin e saj synon ngritjen e nj strukture t dedikuar profesionale pr menaxhimin e qndrueshm t muzeve dhe vlerave muzeale, vlersimin e gjendjes fizike t objekteve muzeale dhe planifikimi i ndrhyrjeve …

Lexo me shume

PS PUSHTON QYTETIN ME FLAMUJ APO POSTERA

Mngjesi i s marts ka zbardhur m i zbukuruar nga ngjyrat politike si asnjher tjetr si nga flamujt dhe posterat e partive politike n metropolin verior. Ndonse duhen dhe 3 dit zyrtarisht pr t vendosur materialet propagandistike, q sht data 22 Maj, ky afat nuk sht respektuar dhe qyteti sht mbushur me banderola t kandidats s partis Socialiste pr Bashkin …

Lexo me shume

CANNON:KANDIDATET TE MOS KENE PERFSHIRJE KRIMINALE

Edhe Mbreteria e bashkuar bie dakort me kauzen e partnereve te tjere nderkombetar qe lista e kandidateve duhet te jete e denje dhe e pa perfshire ne aktivitete kriminale, pasi ne kemi marre nje mesim te mire muajt e shkuar mbi ate cfare I ka shkaktuuar Shqiperise perfshirja e personave me precedente penale ne politike. Kjo ka qene deklarata e …

Lexo me shume

KRYETARI I PARTISE DEMOKRATIKE DGJESE PUBLIKE ME T RINJT FRPD

Kryetari i Partis Demokratike Lulzim Basha vijoi bashkbisedimin me t rinjt e qytetit t Shkodrs. Z. Basha theksoi se pasi e ka zhytur vendin n gropnepapunsis, varfris dhe pamundsis, kryeministri Edi Rama nuk ka asnj alternativ, nuk ka asnj projekt se si mund ta nxjerr vendin nga gropa ku e ka zhytur, madje nuk e ka as problem. Problemi i …

Lexo me shume

DITA NDRKOMBTARE E FAMILJES

N kuadr t Dits Ndrkombtare pr Familjen dhe rndsis q ka promovimi i vlerave t familjes n zhvillimin e komunitetit ton kandidatja e Partis Demokratike pr Bashkin e Shkodrs, Voltana Ademi zhvilloi nj takim pran qendrs polivalente t lagjes Mark Lula me antar t komunitetit t ksaj lagje. N kt takim kandidatja Ademi u njoh me problematikat e shumta ekonomike …

Lexo me shume

PD: MAZHORANCA PO POLITIZON SISTEMIN SHKOLLOR NE BERDICE!

Po synohet t politizohet deri n pikn e fundit edhe sistemi shkollor parauniversitar n vend. Partia Demokratike Shkodr denoncon prdorimin e objekteve arsimore pr zyra elektorale dhe propagand politike. Shkolla 9 vjeare e Brdics s Madhe sht kthyer n nj zyr elektorale t kandidats s LSI-s dhe PS-s Keti Bazhdari. Vendosja e posterit t kandidats dhe e flamujve t Partis …

Lexo me shume