Tuesday , 25 January 2022

POLITIKE

PERAHET KOALICIONI, TE MAJTET VOTA PRO HADRIT!

Ashtu sic tashm sht br tradit, nj pjes e kshilltarve t koalicionit t majt edhe n mbledhjen e radhs s kshillit bashkiak kan votuar pro propozimit t kryetarit t kshillit t bashkis Xhemal Bushati pr t votuar Suel Hadrin si sekretar i prgjithshm i kshillit bashkiak. Fillimisht propozimi i Bushatit u shoqrua me debate.   Suel Hadri u zgjodh me …

Lexo me shume

TOM DOSHI: MALESOR JAM VETE, ILIR META ESHTE “GODFATHER” I SKRAPARIT

Deputeti Tom Doshi ka ln rreth ors 20:45 t s premtes Drejtorin e Policis s Tirans, ku sht marr n pyetje n kuadr t hetimeve t nisura nga Prokuroria e Tirans, pas letrs s kryetarit t komisionit parlamentar t siguris kombtare, Spartak Braho, pr nj komplot n dm t Ilir Mets. M pyetn nse e kam takuar Vojsava Ismailajn. Thash …

Lexo me shume

REAGON AGRON ELA: DRITAN PRIFTI ORDINER!

Deputeti i Lvizjes Socialiste pr Integrim Agron ela hedh posht deklaratat e Dritan Priftit se ai ka prfituar para nga kompania DIA. Prmes nj deklarate pr shtyp nga selia e LSI-s ela i quajti shpifje t ndryra t ordinerit Dritan Prifti me t cilin tha se do t ballafaqohet n mnyr ligjore. Ndrsa hodhi dhe nj akuz tjetr se pas …

Lexo me shume

“KAUBOJSI” I LEZHES: DISA POLITIKEJ TI HEDHIM NE PLEHRA

Kandidati i lists shumemrore t deputetve t Partis Socialiste n Qarkun e Lezhs, Eduard Ndocaj, shprehet i revoltuar n faqen e tij n Facebook. Ai thot se ka ardhur koha q disa politikan n vend t hidhen n plehra. Madje pr ta ilustruar m mir iden e tij ai ka postuar edhe nj video q tregon nj politikan ukrainas, t …

Lexo me shume

META: JAM NGA MALI, SME TREMBE INTRIGA E MOALORVE!

Kreu i LSI-s Ilir Meta ka mbshtetur edhe njher hetimin ndrkombtar pr afern e CEZ. Pas nj takimi me kreun e PDIU-s, Shptim Idrizi, Meta deklaroi se krkesat e Bashs dhe t Berishs jan t ndryshme. Jan dy gjra t ndryshme ajo q ka krkuar i pafajshmi Basha dhe ajo q ka krkuar zoti Berisha. Un kam mbshtetur krkesn e …

Lexo me shume

META: BASHA TE KERKOJE DOREHEQJEN E RAMES JO TIMEN!

Kryeparlamentari Meta i kthen prgjigje kreu t opozits Basha, i cili krkon dorheqjen e tij. Njkohsisht, prkundr aludimeve se kreu i LSI-s nuk udhton dot n SHBA, Meta tha se do t jet n Washington pas 3 javsh.sht i vetmi kryetar opozite i cili n vend q t krkoj dorheqje, si krkohet nga kryetart e opozits n t gjith Europn …

Lexo me shume

DODA LE PD: ME LARGOI PALOKA PER DOSHIN!

Pas 25 vitesh krah te djathtes deputetja Mesila Doda largohet nga Partia Demokratike.Prmes nj letre t hapur t ciln e ka postuar n profilin zyrtar t saj n Facebook, deputetja Doda thot se largohet me keqardhje nga partia t ciln e bashkthemeloi me t djathtt 25 vite m par. Pavarsisht se de juro nuk pati nj prjashtim t saj nga …

Lexo me shume

BASHA: KUSHT PER HETIMIN NDERKOMBETAR, DOREHEQJA E METES!

Kryetari i Partis Demokratike, Lulzim Basha akuzoi drejtprdrejt kryeministrin Edi Rama dhe kryetarin e Kuvendit, Ilir Meta si ortak t lidhur pas afers korruptive me CEZ.Nga selia blu, Basha i etiketoi dy aletatt n bashkqeverisje si kumbarot e s njjts tango kriminale. Kjo sht tangoja, tangoja kriminle q krchet nga dy kumbart q krcnojn godasin njri-tjetrin por dhe mbahen fort …

Lexo me shume

PD- SHKODER: VENDI DREJT ZGJEDHJEVE TE PARAKOHSHME

Partia demokratike dega Shkoder ka br analizn e zgjedhjeve lokale t 2015- s, ku kjo force politike arriti t merrte nj rezultat mjaft pozitiv duke fituar t dyja bashkit e ktij rrethi, n Shkoder dhe Vau Dejs. Ka qn kryetari I PD- s Ramiz obaj ai I cili ka falenderuar kryesine e selis blu pr punn e br ndrsa ka …

Lexo me shume

SHANSET PER AZIL NE BELGJIKE JANE ZERO

sht e palogjikshme q nj vend si Shqipria shtetasit e t cils lvizin lirshm, ka nj fluks t lart azilkrkuesish. Ka qn kjo deklarata e drejtueses s zyrs s Emigracionit t Belgjiks Katy Verzelen gjat nj takimi t zhvilluar n Shkoder ku u prezantua fushata e informimit dhe ndrgjegjsimit me qllim parandalimin e migrimit t parregullt nga Shqipria n Belgjik. …

Lexo me shume