Friday , 3 December 2021

POLITIKE

PD NIS ANALIZEN E 21 QERSHORI NE MUAJIN SHTATOR!

Degt e Partis Demokratike jan gati pr analizn e shtatorit. Burime pran PD bjn t ditur se t gjitha degt kan prfunduar raportet prkatse pr rezultatin q prodhuan zgjedhjet si dhe relacionin pr seksionet dhe grup/seksionet n do deg. Kjo e fundit sht n funksion t vlersimit q do t shkoj pr krert e seksioneve dhe grup/seksioneve n seciln prej …

Lexo me shume

ARBEN CENI ADMINISTRATOR I ANES SE MALIT

Arben Ceni eshte adminitraror i njesise Ana e Malit. Prezantimi I tij u be nga Kryetarja e bashkise Voltana Ademi e cila tha se Ceni do te punoje me perkushtim per mirefunksionimin e njesise se tij.Puna se pari do te nise tek pastrami I territorit. Keshtu u shpreh administratiri Arben Ceni. Te pranishm ne prezantimin e Administratorit kane qene edhe …

Lexo me shume

RADOVANI: PARREGULLSITE NE VOTIM NUK RREZIKOJNE FIRMOSJEN E KESHILLIT BASHKIAK

Ndonese ne detyren e prefektit ka dashur te qendroje larg komenteve Prefekti Radovani si qytetar I bashkise se Shkodres ka folur mbi konstituimin e keshillit bashkiak. Radovani e quajti menyren e votimit tendence per te ngjallur sigurimin nepermjet fletes se votimit. Pamvarsisht ketyre parregullsive Radovani tha se kjo nuk do ta pengoje ate qe te firmose konstituimin e keshillit bashkiak, …

Lexo me shume

BASHA: RAMA TALLET ME SHQIPTARET, MOHON EKSODIN!

Kreu i opozits Lulzim Basha thot se kryeministri Rama po tallet me fatkeqsin e shqiptarve, duke mohuar eksodin drejt Gjermanis, q sic tha ai sht pasoj e varfris s madhe n vend. Kto deklarata Basha i bri pasi kishte shkuar n Kuks pr ngushllim n familjen Harizaj, e cila humbi vajzn n nj aksident n Gjermani, ku kishte shkuar pr …

Lexo me shume

HETA: MUND TE KETE RRJEDHJE VOTASH, DO TE KETE ANALIZE

Pas konstituimit te keshillit bashkiak, perfundimit te votimit per anetaret e keshillit te qarkut jane prononcuar kandidati per kryetar te keshillit bashkiak nga maxhoranca Luan Heta dhe kryetari i zgjedhur Xhemal Bushati. Luan Heta e ka quajtur totalisht te pa rregullt procesin e votimit teksa tha se partia demokratike ushtroj kontroll mbi voten. Nga rezultati u pane qe shume vota …

Lexo me shume

7 ANETARET E KESHILLIT TE QARKUT TE PD-se

Keshilli I qarkut Shkoder ne perberje te tij do te kete 7 anetare te partise demokratike. Nga votimet e keshilltareve bashkiake ka rezoltuar se Filip Guraziu ka marre 28 vota, Greta Bardeli 31 vota, Maxhid Cungu 29 vota, Vildana Gushta 30 vota, Bujar Hoti 28 vota, Mark Rupa 30 vota dhe Mhill Prroni 28 vota kundrejt 21 vota te marra …

Lexo me shume

TOPALLI KERKON ZGJIMIN E PD- se! SHIGJETON BASHEN!

Ish kryetarja e Parlamentit dhe ish numri dy i Partis Demokratike, Jozefina Topalli, krkon reagimin e opozits n lidhje me zhvillimet e fundit politike dhe ekonomike n vend. Deputetja demokrate nprmjet nj statusi n FB l t nnkuptoj se opozita duhet ti prgjigjet situats duke mos ndenjur n heshtje, ndersa topalli ka shigjetuar kryetarin e Opozites. Ikin 150 milion euro …

Lexo me shume

ADMINISTRATORET E LEZHES DHE SHENGJINIT NISIN PUNEN

Administratoret e rinj te lezhes dhe shengjinit nisen zyrtarisht punen. Enver Hafizi si administrator i ri i qytetit te lezhes eshte prezantuar nga vete kreu i bashkise se lezhes Fran Frrokaj, sipas te cilit detyra e Hafizit perkon me nje moment delikat per qytetin i cili perballet me probleme te shumta,se fundmi jane permbytjet.Kthimi i qytetit te lezhes ne normalitet …

Lexo me shume

EMRAT E ADMINISTRATOREVE TE BASHKISE LEZHE!

Ndonese nuk jane bere ende publik, televizioni Rozafa ka mesuar emrat e administratoreve te ri te bashkise se lezhes te cilet nuk jane edhe shume te panjohur per publikun ne zonat e tyre. Burime prane bashkise se Lezhes kane prezantuar 9 nga 10 administratoret lokal, ndersa brenda javes qe vjen do te behet edhe publikimi i tyre. Qyteti i Lezhes …

Lexo me shume

BASHA: S KA MARTESE ME IFTIN RAMA- META!

Tre Jo t prera i ka dhn lideri i opozits Lulzim Basha nj koalicioni t mundshm t demokratve me Ramn ose Ilir Metn. N nj bashkbisedim t gjat me gazetart kt t mrkur, Basha tha se nuk ka n asnj skenar t tij nj martes me asnjrin prej dyshesh n pushtet, q ai i quajti ifti i rimartuar Rama-Meta. Un …

Lexo me shume