Friday , 3 December 2021

POLITIKE

VOLTANA ADEMI MITING N RAJONIN 1

Rajoni numr 1 ka qen prmbyllja e takimeve q kandidatja e Partis Demokratike Voltana Ademi ka zhvilluar gjat ksaj fushate elektorale. N fillim kan qen kandidatt pr kshilltare prfaqsues t rajonit 1 t cilt kan thn arsyen se prse duhet t votojn Partin Demokratike dhe kandidaten Voltana Ademi. Voltana Ademi tha se n krye t bashkis Shkodr do t investoj …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI MITING N POSTRIB DHE RRETHINA

Takimet prmbyllse kandidatja e djatht pr bashkin Shkodr Voltana Ademi i ka zhvilluar n komunn Postrib dhe Rrethina. Banort e ktyre zonave jan n mbshtetje t Voltana Ademit pr t ndryshuar dhe zhvilluar kto komuna tashm pjes t Bashkis Shkodr. N komunn Rrethina kryetari i Partis Demokratike Ramiz obaj tha se kundrshtarja e Voltana Ademit ka qen nxnse e Voltans …

Lexo me shume

PD PRMBYLL FUSHATN ELEKTORALE N SHKODR

Mbyllja e fushats s Partis Demokratike n Shkodr sht kurorzuar me nj miting madhshtor ku mijra qytetar kan vrshuar n shesh pr t deklaruar se fitorja e Partis Demokratike dhe e Voltana Ademi sht e sigurt. Kryetari i Partis Republikane Fatmir Mediu tha se alternativa qa ofron Voltana Ademi sht nj platform q Shkodra meriton. Voltana Ademi prpara mijra qytetarve …

Lexo me shume

DEKLARAT PR SHTYP E NNKRYETARES S PARTIS DEMOKRATIKE SHKODR, ZNJ. GRETA BARDELI

Incidentet elektorale t militantve t Mazhorancs nuk kan fund! T sigurt n humbjen e thell dhe votn kundr t Shkodranve, militantt socialist t nervozuar nga mbshtetja e madhe e mbar popullit t Shkodrs ndaj Partis Demokratike dhe Kandidates Voltana Ademi, ka u faktua edhe n mitingun madhshtor ku ishte i pranishm edhe Kryetari i Partis Demokratike t Shqipris, Lulzim Basha, …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI MITING N RAJONIN 3 DHE 5

Banort e rajonit numr 3 nn entuziazmin e fitores kan pritur Voltana Ademin n mitingun e zhvilluar n Gjuhadol. N fillim ka qen kryetari i ktij grup seksioni Pjerin Rraboshta si dhe kandidate pr kshilltare t cilt krkuan votn pr Voltana Ademin dhe Partin Demokratike. Voltana Ademi n fjaln e saj kujtoi rrugt e Shkodrs disa vite m par ku …

Lexo me shume

RAJONI NUMR 2 N SHESH PR T MBSHTETUR VOLTANA ADEMIN

Miting madhshtor ka qen ai i rajonit numr 4 ku banoret kane vershuar ne shesh per te perkrahur masivisht Voltana Ademin. Ne fillim ka qene kryetari i ketij grup seksioni Dritan Meta i cili kerkoi qe vota te jete plebishitare per Voltana Ademin dhe Partine Demokratike. Me pas Kryetari i Keshillit te Qarkut njehersh kandidat per keshilltar si dhe deputeti …

Lexo me shume

VLAHUTIN: BLERJA E VOTS SHT NJ AKT KRIMINAL

Mos e shisni votn, sepse ju jeni njerz dhe jo sende, blerja e vots sht nj akt kriminal dhe gjithashtu eleminoni votimin familjar. Kjo ka qen deklarata e ambasadores s Delegacionit t Bashkimit Evropian n Shqipri Romana Vlahutin e br nga Shkodra gjat nj takimi me studentt e universitetit “Luigj Gurakuqi”. Ambasadorja Vlahutin flet dhe mbi procesin e dekriminalizimit. N …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI MITING N ANA E MALIT DHE BRDIC

Banort e komuns Ana e Malit jan t sigurt se fitorja i takon Partis Demokratike dhe Voltana Ademit. Kjo u konfirmua edhe gjat mitingut t zhvilluar n kt zon. Kandidatja e PD-s pr bashkin Shkodr Voltana Ademi tha se primare sht parandalimi i prmbytjeve, qendra shndetsore si dhe kanalet kulluese. Nga Brdica Ademi premtoi se ujsjellsi i Trushit do t …

Lexo me shume

ANTON KOKAJ TAKIM ME BANORT E LLAZANIT

Banort e lagjes LLazan n qytetin e Koplikut kan mirpritur kandidatin e PD-s pr Malsine e Madhe Anton Kokajn n nj takim elektoral. Deputeti i PD-s Gjovalin Bzhetaj dhe kryekomunari i Qendrs Isa Rama kan krkuar q votat pr 21 qershor t jen pr Anton Kokajn dhe PD. Edhe drejtuesit e PD-s n Malsi t Madhe kan qen n t …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI PREMTON ZHVILLIM N ZONN E DUKAGJINIT

Udhtimi elektoral i Voltana Ademit sht zhvendosur prgjat unazs s Dukagjinit n komunat e Pultit Shoshit dhe Shals.Takime t ngrohta ku u rikonfirmua mbshtetja pr znj.Ademi nga e gjith zona e Dukagjinit. Po ashtu edhe strukturat e Partis Demokratike shprehn bindjen se Voltana Ademi do t jet n krye t Shkodrs. Nga ana e saj kandidatja Ademi u angazhua pr …

Lexo me shume