Wednesday , 29 June 2022

POLITIKE

KQZ RREZON PD PER KOMUNEN PULT!

Komisioni Qndror i Zgjedhjeve rrzoi sot krkesn ankimore t Partis Demokratike pr shpalljen e pavlefshme t zgjedhjeve n komunn Pult t Shkodrs. PD-ja iu drejtua KQZ-s me krkesn pr pavlefshmri t procesit n kt qendr votimi, pasi ditn e zgjedhjeve procesi i votimit sht vonuar m shum se pes or, ndrsa dy komisioner jan shkarkuar n shkelje t ligjit po …

Lexo me shume

REPUBLIKANET 10 N/KRYETAR DHE 15 ADMINISTRATORE

Partia Republikane e ka t garantuar prfaqsimin n nivel drejtues n t 15 bashkit ku e djathta ka fituar n zgjedhjet e 21 qershorit. Kjo sht e formalizuar n nj marrveshje paraelektorale e firmosur n momentet e fundit mes PD dhe PR e cila mban datn 15 prill, vetm nj dit prpara se sa t niste zyrtarizimi i kandidatve t …

Lexo me shume

VENDIMI I “CAS” PERPLASEN DY KRYEMINISTRAT!

Vendimi i CAS pr ti dhn tre pik Shqipris ka prplasur n rrjetet sociale, kryeministrin serb Aleksandr Vui dhe kryeministrin shqiptar Edi Rama. I revoltuar nga vendimikryeministri serb Aleksand Vui, e ka cilsuar nj turp. N kundrprgjigje t postimit t Rams q e konsideronte nj drejtsi europiane,dhe shkruan se do t fitojm pa ndihmn e dronit n Shqipri. Drejtsia evropiane …

Lexo me shume

BERISHA: ZGJEDHJET E 21 QERSHORIT, ME TE KEQIJAT!

Ish- kryeministri Sali berisha ka perseritur gjate fjales se tij ne parlament, qendrimin e tij per zgjedhjet e 21 Qershorit, duke I quajtur si zgjedhjet me te keqija ne historine e vendit. Sipas Berishes keto zgjedhje u udhehoqen nga vota e krimit, ndersa kryeministri Rama sfidoi edhe partneret nderkombetaret duke kandiduar persona te inkriminuar. Berisha I ka drejtuar edhe nje …

Lexo me shume

HALIMI: KOMISIONERET E MAJTE MBUSHEN KUTITE PER BAZHDARIN

Partia Demokratike, publikoj nj video prmes s cils pretendohet se n komunn Pult t Bashkis s Shkodrs, komsionert e Partis Socislite, kan mbushur me vota fiktive kutit e votimit. Deputeti Eduart Halimi i bri thirrje prokuroris, t nis menjher procedimin penal ndaj komisionerve. Deputeti Eduar Halimi tha se Partia Demokratike, nuk do t ndalet n denoncimin e do akti kriminal …

Lexo me shume

KRYETARI PD- LEZHE: NDRYSHIMI DO TE JETE QE NE START!

Pasi shmangen presionin e vazhdueshem qeveritar, lezhjanet votuan per nje ndryshim rrenjesor te menyres se qeverisjes vendore, ndaj per demokratet ne lezhe kjo do te thote pergjegjesi akoma me e madhe. Per kreun e partise demokratike ne kete rreth Paulin Marku pritshmerive te qytetareve, qe ne fakt jane realizimi i premtimeve qe ka bere gjate fushates kryetari i ri i …

Lexo me shume

KOKAJ: POLICIA PROVOKOI, SHEFI KOMISARIATIT I DEHUR!

Arrestimi i numruesit t Partis Demokratike ka shkaktuar nj tjetr incident n KZAZ-n 1 n Malesi t Madhe ndrsa jan br nj sr akuzash ndaj drejtuesve t policis n Malsi t Madhe. Ish- kandidati i PD-s Anton Kokaj n nj intervist pr mediat deklaroi se ky ndalim i vuri vuln provokimeve gjat gjith fushats s shefit t komisariatit te M. …

Lexo me shume

PD FALENDERON QYTETARET E SHKODRES PER MBESHTETJEN!

Deklarata e Kryetarit te PD- se Ramiz obaj: Jam prpara jush, q n cilsin e Kryetarit t Partis Demokratike Shkodr, t’ju prcjell falenderimet e mia m t sinqerta e m t przemrta pr besimin q na dhat, duke votuar njkohsisht si Kandidaten (tashm Kryetaren e re t Bashkis Voltana Ademi, ashtu edhe forcn ton politike si dhe koalicionin e djatht …

Lexo me shume

MBYLLET NUMERIMI NE SHKODER, PD FORCE E PARE LSI E DYTA!

Mbyllja e proesit t numrimit t votave pr kshillin bashkiak, solli surprizn e radhs n bashkin Shkoder. Demokratt arritn t mbajn edhe shumicn e kshillit bashkiak pasi fituan edhe kryetaren, duke marr n total 25.357 vota apo e prkthyer n 21 kshilltar, por surpriza ishte Lvizja Socialiste pr Integrim q arriti t dal forc e dyte me 11.800 vota apo …

Lexo me shume

PARTITE E VOGLA: NUMRIMI ME PARREGULLSI!

Ndrsa t mdhenjt i jane gezuar fitores, partit e vogla nuk kursejn akuzat pr vjedhje votash dhe proes t manipuluar. Menjehere pas perfundimit te procesit te numrimit, kryetari I partise ligj dhe drejtesi Armando Pali ka leshuar akuza per blerje dhe shitje votash me 21 Qershor dhe parregullsi gjate procesit te numrimit te votave ne KZAZ. Sipas Palit per keto …

Lexo me shume