Friday , 3 December 2021

POLITIKE

PD BRENDA SE MARTES ZYRTARIZON KANDIDATURAT

Brenda dy diteve pritet qe partia demokratike te zyrtarizoje edhe kandidaturen per bashkine e Shkodres. Ky lajm eshte konfirmuar nga kryetari I partise demokratike Shkoder Ramiz obaj pasvizites qe beri ne kishen ortodokse. Nderkohe qe kandidatura e deputetes Voltana Ademi mbetet nder me te perfolurat. Kjo u pranua serish nga vete deputetja Ademi Partia demokratike deri ne keto momente ka …

Lexo me shume

PROTESTA E KOPLIKUT, DOSHI: NUK I KAM BORXH ASKUJT!

Deklarata per shtyp e deputetit Tom Doshi! Prmes mediave, jam njohur ditn e sotme me disa aludime se un, n cilsin e njrit prej aksionarve t Kompanis “Beata” n Koplik t Malsis se Madhe, paskam borxhe ndaj disa banorve t zons atje. Si i zgjedhur i mijra banorve t Qarkut t Shkodrs, n prgjegjsin time deklaroj publikisht se un nuk …

Lexo me shume

ZYRTARE, ANTON KOKAJ KANDIDATI I PD- se PER M. MADHE

Partia Demokratike ka zyrtarizuar emrat e kandidatve pr 2 nga bashkit e qarkut t Shkodres konkretisht pr bashkit Vaut t Dejs dhe Malsis s Madhe pr zgjedhjet lokale t 21 qershorit. Anton Kokaj ka marre mbeshtetjen e kryesis s partis demokratike pr t kandiduar n zgjedhjet e 21 Qershorit nn sigln e PD- s. Anton Kokaj ka qn nj kandidaturat …

Lexo me shume

ZEF HILA KANDIDAT I PD- se PER BASHKINE E VAUT DEJSIT

Zef Hila do t jet kandidatura e partis demokratike n zgjedhjet e 21 Qershorit pr postin e kryebashkiakut t bashkis s Vaut Dejsit, emri I Hils sht zyrtarizuar mbrmjen e s premts nga selia blu n Tiran. Kryekomunari I bushatit do t kandidoj nn siglen e partis demokratike n zgjedhjet lokale pr njsin bashkiake t Vaut Dejsit, pas propozimeve t …

Lexo me shume

HAFIZI KONFIRMON 5 KANDIDATURAT E QARKUT SHKODR

Ndrsa zgjedhjet lokale jan duke afruar, kryeministri Ramaka zhvilluar nje sr takimesh intensive me deputett socialist t qarqeve, pr tu konsultuar pr przgjedhjen e kandidatve pr kryetar bashkish n zgjedhjet lokale t 21 qershorit. Pas prfundimit t ktyre takimeve jan konfirmuar edhe 5 kandidatt e PS- s pr bashkit e Shkodrs, Malsis s Madhe, Vaut Dejsit, Puks dhe Fush Arrzit. …

Lexo me shume

ADEMI: KRIMINALIZIMI MUND T RREZIKOJ ZGJEDHJET

Zgjedhjet e 21 Qershorit jan nj sfid pasi reforma territoriale sht nj reform politike. Deklarata ka ardhur nga deputetja e opozits Voltana Ademi gjat nj deklarate pr mediat. Sipas Ademit PD do futet n zgjedhje pr t tejuar zrin e qytetarve n mnyr q t fitoj 5 bashkit e qarkut Shkodr. Nga ana tjetr Ademi sht ndalur edhe tek dekriminalizimi …

Lexo me shume

BASHKIA: BAZHDARI PO MASHTRON!

Deklarata e Bashkise Shkoder! Dalim me kete deklerate per shtyp duke marre shkas nga deklaratat e papergjegjshme dhe te paverteta te antares se keshillit bashkise Keti Bazhdari e cila sic duket ka dhe mungese te konsiderueshme informacioni dhe te mjaftueshme per te gabuar.Kjo mungese informacioni vjen dhe nga mos frekuentim i i mbledhjeve te keshillit bashkiak nga zonja ne fjale …

Lexo me shume

XHINDI: NUK DO JEM KANDIDATE PER BASHKINE SHKODER

Nga Shkodra nnkryetarja e bashkis s Shkodres Nevila Xhindi ka hedhur posht zrat pr nj kandidim t mundshm n bashkin e Shkodres. Deklarata sht br gjat prezantimit t platforms s fushats socilae n zgjedhjet e 21 Qershorit n qytetin e Shkodres ndrsa sht theksuar se prioritet do te jete transparenca dhe aleanca me qytetarin. Sekretariati pr shoqrin civile n Partine …

Lexo me shume

PD: LUGINA E PATOKUT JU DHA PRENGES!

Partia Demokratike ka akuzuar sot qeverin se ka dhn n mnyr klienteliste lagunn e Patokut vllait t deputetit t PS Armando Prenga. Sekretari pr Sigurin n PD Bashkim Shehu tha n fjaln e tij duke br publike edhe materialet se laguna e Patokut i sht dhn me nj tender t dyshimt kompanis s vllait t deputetit n nj firm q …

Lexo me shume

DODA: PD TE KANDIDOJE PER SHKODREN VOLTANA ADEMIN

Teksa mes partive politike vijon shqyrtimi i kandidaturave t mundshme pr kryetar Bashkie n zgjedhjet vendore t 21 qershorit, deputetja Mesila Doda propozon pr PD-n deputeten Voltana Ademi pr Shkodrn, pr t sfiduar kandidaten e mazhorancs s majt Keti Bazhdari. N vazhdn e oponencs brenda grupitt s djathts, deputetja Doda ka hedhur nj tjetr emr at t kolges VOltana Ademi. …

Lexo me shume