Wednesday , 27 October 2021

POLITIKE

Tom Doshi: Bandat e Ilir Metes tentuan te vrisnin deshmitarin!

Tom Doshi prmes nj tjetr regaimi n FB deklaron se vet Rama i ka krkuar deputetit t Shkodrs t denoncoj personin q do ti bnte atentat dhe sbashku ti tregonin vendin Ilir Mets, ndrsa hedh dyshime se pr shkak t pazareve q ka ofruar Meta, Kryeministri sht detyruar t trhiqet. Ai shpjegon m tej se e oi te porositurin per …

Lexo me shume

Emrat e PD- se per zgjedhjet e 21 Qershorit!

Tashm q partia sociliste sht pran zyrtarizimit t kandidaturs s Ketit Bazhdari, e cila me kt kandidatur sfidoi edhe deputetin Tom Doshi edhe pran selis blu kan nisur t dalin emrat rreth kandidaturs s ksaj force politike pr qytetin e Shkodres. Burime nga qendra bjn t ditur se jan duke u shqyrtuar disa kandidatura t mundshme si kandidat n zgjedhjet …

Lexo me shume

Reagon PD: Meta te jape doreheqjen menjehere!!!

Pas prjashtimit dhe akuzave t Partis Socialiste ndaj Tom Doshit, kreu i Partis Demokratike Lulzim Basha ka dal n nj deklarat pr media.Basha krkoi dorheqjen e menjhershme t kreut t Kuvendit, Ilir Meta duke thn se ai sht i inkriminuar direkt i ksaj akuze.Po ashtu Basha i ka br thirrje prokuroris q t zbardh do akuz q bhet pr kt …

Lexo me shume

SHBA dhe BE pershendet perjashtimin e Doshit!

Ambasada amerikane n Tiran mirpret vendimin e Partis Socialiste t Shqipris pr t prjashtuar Z. Tom Doshi. Ambasada shton m tej se deputeti Doshi pretendohet se sht prfshir n veprimtari kriminale. Ambasada i bn thirrje Prokurorit t Prgjithshm t Shqipris t hetoj dhe ndjek penalisht kriminel dhe zyrtar t korruptuar n t gjitha nivelet. BE: T zbatohet ligji n luftn …

Lexo me shume

Tom Doshi: Meta ka urdheruar vrasjen time e te Mhill Fufit

Eshte propozuar perjashtimi i Tom Doshit nga grupi parlamentar i Partise Socialiste. Ai ka lene mbledhjen perpara se te jepej vendimi, duke bere akuza te forta ndaj Kryeministrit Rama. Doshi tha se tashme Rama ka tutor Ilir Meten. Doshi deklaroi gjithashtu, se Meta ka urdheruar vrasjen e tij dhe deputetit te PD-se, Mhill Fufi. Tom Doshi:Nuk prita votimin, por dihet …

Lexo me shume

Perfaqesuesi i BE- se: Po ndjekim situaten e krijuar nga OSHEE- ja

Dhunn policore n vendin ton Prfaqsuesi i Delegacionit t BE-s pr t Drejtat e Njeriut, Erol Akdag e ka cilsuar si t papranueshme, ndrsa ka krkuar q policia t ndshkoj efektivt e policis q ushtrojn dhun prvec se n rastet kur sherbejn pr ruajtjen e rendit dhe qetsis publike.Dhuna e policore sht e papranueshme vetm n rastet kur sherben pr …

Lexo me shume

Doshi: Askush smund te ma heqe mandatin!

Akuzat dhe kunder akuzat ne mes deputetit socialist Tom Doshi dhe perfaqesuesve te mazhorances kane vijuar edhe kete diel. Teksa n selin roz sht hedhur n diskutim varianti i prjashtimit diten e hene atehere kur do te mblidhet grupi socialist, ka reaguar srish Tom Doshi. N nj reagim pr gazetn Sot, Doshi ka pohuar se nuk ka frik nga asnj …

Lexo me shume

Basha: Koalicion vetem me qytetarin, jo me forca te kalbezuara!

reu i opozites lulzim basha ka nisur nga shenkolli i lezhes turin politik per te marre ne menyre te drejtperdrejte problemet dhe hallet e shqiptare,qe sipas tij jane e perditshmja e tyre. Per ti shkuar mbare ky tur, Basha kerkoi edhe bekimin e shenjterve.Duke iu referuar situates ne vend, kreu i opozites Lulzim Basha ka deklaruar se zgjidhjet e ketyre …

Lexo me shume

PD Shkoder mbeshtet protesten e banoreve te NenShkodres

Sot banort e NnShkodrs protestuan me krkesa t qarta ndaj qeveris dhe OSHEE-s. Partia Demokratike Dega Shkodr mbshtet protestn e tyre dhe i krkon OSHEE-s t mos tallet, por t marr n konsiderat krkesat e banorve dhe t’u jap zgjidhje sa m shpejt.Shqyrtimi me seriozitet i ankesave t qytetarve dhe anullimi i menjhershm i faturave abuzive, sht e vetmja zgjidhje. …

Lexo me shume

Lufta ne mes Rames dhe Doshit lidhet me kandidaten e PS- Shkoder

Nj dit pas toneve t ashpra kundr mazhorancs dhe deklarimit t nj lufte t hapur ndaj kryeministrit Rama, Deputeti i Shkodrs Tom Doshi ka zbutur tonet. N nj postim n rrjetin social Facebook, Doshi shkruan se kritikat e forta q i bri qeveris lidhen vetm me premtimet e bra ndaj bashkqytetarve t tij, duke theksuar se pas tyre nuk ka …

Lexo me shume