Wednesday , 27 October 2021

POLITIKE

Tom Doshi i shpall lufte Rames. Besnik Brahimi: Qeveria e Rames mashtruese!

Deputeti socialist Tom Doshi po I shpalle luft nga oborri i Kuvendit kryeministrit Edi Rama. Mes tij dhe Edi Rams nuk do t ket paqe. Ky fakt behet I ditur nga vete deputeti socialist gjate nje deklarate per mediat. I njohur si nj nga mbshtetsit kryesor t Rams zgjedhjet e shkuara ka prdorur terma t rnd akuzues pr kryetarin e …

Lexo me shume

Tom Doshi: Koha per ndryshim ne qeveri

Si nj dit m par n mbledhjen me dyer t mbyllura t grupit t PS-s, deputeti socialist Tom Doshi ngriti srish zrin kunder mozharances qeverisese duke shprehur paknaqsit n lidhje me punn e ministrave, por tashm para medias. Gjate dites se marte ku u zhvillua mbledhja e grupit parlamentar te se majtes Doshi shprehu paknaqsi pr punn e disa ministrave …

Lexo me shume

Testimi mjekeve, peran mazhorancen!

Per reformen e shumeperfolur per testimin e mjekeve dhe infermiervee tashme edhe brenda mazhorances jane kunder. E akuzat po vijne nga ish ministri I shendetsise Vangjel Tavo I cili arrin deri aty sa te cilesoje nismn e ministris t paligjshme dhe n koh t paprshtatshme, pasi nuk sht ky prioriteti madhor i mazhorancs. Sipas Tavos sistemi shndetsor ka t tjera …

Lexo me shume

Rebelohet Tom Doshi: PS te mbaje premtimet

Deputetin socialist, Tom Doshi po e zhgenjen mazhoranca qeverise e me saktesisht nje pjese e ministrave te majte. Tashme nepermjet shtypit te shkruar Deputeti socialist, Tom Doshi, ka mbshtetur kritikat e fundit ndaj qeveris nga ana e Ben Blushit. Ai thot se PS duhet t mbaj premtimet e dhn, pasi nuk sht n rrugn e duhur.Blushi ngre shqetsime reale.Populli po …

Lexo me shume

Ademi: OSHEE po i trajton qytetaret si kriminele

Deputetja e qarkut Shkoder Voltana Ademi ka reaguar menjher pas rastit t arrestimit t Naim Dylit, I cili rilidhi energjin pr ti shptuar jetn djalit t tij por u prangos nga policia. E Ademi po thekson faktin se qytetart e Shkodres n nevoj po trajtohen si kriminel nga OSHEE- ja. Rasti I reagimit t Dylit ka br q selia blu …

Lexo me shume

VELIAJ ME ISH TE PERNDJEKURIT, POR SALLA MBUSHET ME GRA DHE VAJZA

Ishte lajmeruar se ministrin e Mireqenies Sociale dhe Rinise Erion Veliaj do ta prisnin ish te perndjekurit, por ne te vertete salla ka qene e mbushur me gra. Ky takim me shume ngjasonte ne ndonje forum me gra sesa me ish te perndjekurit te cilet ishin ne numer sa gishtat e duarve. Por ky fakt nuk e pengoi ministrine Veliaj …

Lexo me shume

Kryeministri Rama vizite ne Lezhe

Kryeministri i vendit Edi Rama ishte n qytetin e Lezhs, ku ka inspektuar disa investime qe po kryhen nga Qeveria Shqiptare n kt qytet.I shoqeruar nga Ministerja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit Eglenatina Gjermeni dhe kryebashkiaku i Lezhs Viktor Tushaj kryemnistri Rama fillimisht eshte ndalur duke par nga afr punimet e prfunduara n rikonstruksionin e fasedes s nj pallati n …

Lexo me shume

Reagon OSHEE: Faturat e fryra jane vendosur ne kohen e PD- se!

Operatori i Shperndarjes se Enegjise Elektrike- OSHEE Shkoder, pas nje deklarate te rradhes se Partise Demokratike Shkoder, ne detyrim te sqarimit te opinionit publik mbi te verteten e fakteve, paraqet para mediave tuaja te nderuara kete deklarate per shtyp. – Faturat e tejfryra, sic cilesohen ne deklaraten e selise blu, jane vendosur ndaj shqiptareve ne harkun kohor te viteve 2008- …

Lexo me shume

PD akuza nga OSHEE- se Shkoder!

Deklarat e PD- se Operatori i Shprndarjes s Energjis Elektrike sht kthyer n nj institucion gjobvns. Kjo faktohet me faturat e tejfryra dhe me gjobat e vendosura ndaj shqiptarve, q sipas tyre nuk kan paguar faturat e energjis elektrike. Premtimi se do shlyhet i gjith faturimi i gabuar ndaj konsumatorve t Operatorit t Shprndarjes s Energjis Elektrike nga Kryeministri Rama …

Lexo me shume

Reagon FRD: Krimi ne Shqiperi nuk fal askend!

Ka kohe qe situata ekonomike e familjeve shkodrane eshte ne nje renje te vazhdueshme e ne nje perqindje te larte eshte edhe deshperuese. Ka nje klime shume te pafavorshme per zhvilllim normal te biznesit te vogel per shkak te pafuqise blerese te komunitetit. Nga ana tjeter, gjendja e renduar e sigurise, perkeqeson edhe me shume prespektiven e qytetareve per nje …

Lexo me shume