Tuesday , 6 December 2022

POLITIKE

KOKAJ: DO ZGJIDHIM PROBLEMIN E UJIT N M. MADHE

Ndalesa e radhs e kandidatit t Partis Demokratike Anton Kokaj ka qen fshati Hysaj n komunn e Gruemirs ku ka bashkbiseduar me banort e ksaj zone. Keto t fundit prve mbshtetjes pr fitore n zgjedhjet e 21 Qershorit i kan br t ditur edhe disa nga problematikat me t cilat po prballen. Nga ana tjeter kryetari i Partis Demokratike Ramiz …

Lexo me shume

ANTON KOKAJ TAKIM ME BANORT E FSHATIT KULLAJ

Drejtuesit e Partis Demokratike t Shkodrs dhe Malsis s Madhe, Ramiz obaj dhe Pjerin Spathari kan krkuar q me 21 qershor banort e fshatit Kullaj n komunn e Gruemirs t votojn masivisht kandidatin e Partis Demokratike Anton Kokaj. Prpara banorve t Kullajve, kandidati i s djathts Anton Kokaj ka evidentuar rndsin e fitores s zgjedhjeve t 21 Qershorit. Banort e …

Lexo me shume

ANTON KOKAJ TAKIM ME BANORET E GORE- BUDISHES!

Fshatrat e Gore- Budishes kan qn ndalesa e radhs e kandidatit pr partin Demokratike n bashkin e Malsis s Madhe Anton Kokajt. Gjat bashkbisedimit me Kokajn, banoret e Gore- Budishes I kan premtuar mbeshtetje dhe fitore te thelle me 21 Qershor, ndersa I kane bere te ditur edhe problemet me te cilat perballen.Nga ana tjeter Kandidati i PD- se Anton …

Lexo me shume

DOSHI: I BJ THIRRJE QYTETARVE Q T MOS BLIHEN NGA ILIR META

Un jam prjashtuar nga grupi parlamentar i Partis Socialiste por vazhdoj t jem deputet pasi prjashtimin tim nga politika e bni vetm ju. N kt mnyr u sht drejtuar t rinjve t Bushatit, Vaut t Dejs dhe Vig Nels deputeti i Shkodrs Tom Doshi. Tom Doshi u ka br thirrje t gjith banorve t komuns s re t Vaut t …

Lexo me shume

PD SHKODR HAP ZYRTARISHT FUSHATN ELEKTORALE

Kandidatja e Partis Demokratike Voltana Ademi ka elur zyrtarisht fushatn elektorale. N nj tubim madhshtor ku mblodhi mijra qytetar dhe simpatizant t PD-s t cilt u bashkuan nn moton e fitores. N sheshin Luigj Gurakuqi kandidatja Voltana Ademi tha se dyshja Rama-Meta kan varfruar shqiptart dhe shkodrant. Ndrsa premtoi se n krye t bashkis Shkodr do t punoj me transparenc …

Lexo me shume

ANTON KOKAJ TAKON BANORT E FSHATIT GRADEC

Kandidati i Partis Demokratike pr bashkin Malsi e Madhe Anton Kokaj sht ndalur n fshatin Gradec t komuns Kastrat. Kryetari i seksionit Gradec Marshej tha se banort duke votuar Anton Kokajn votojn pr familjet dhe mirqnien e tyre. Nga fshati Gradec i komuns Kastrat kryetari i Partis Demokratike per Malsine e Madhe Pjerin Spathari ka krkuar mbshtetje maksimale pr kandidatin …

Lexo me shume

REAGON N FACEBOOK VOLTANA ADEMI

Kandidatja e Partis Demokratike pr bashkin Shkodr Voltana Ademi ka reaguar ne faqen e saj zyrtare n facebook pr akuzat e Lvizjes Socialiste pr Integrim mbi vendosjen e flamujve n ambjentet private t zonjs Ademi. N deklaratn e saj Ademi thekson se Lvizja Socialiste pr Integrim po tenton t mashtroj dhe manipuloj qytetart shkodran me fabrikime faktesh t pa qena …

Lexo me shume

DY KANDIDATET ADEMI- BAZHDARI N DEBAT PUBLIK!

Dy kanditatet pr kryetare bashkie t qytetit t Shkodrs, Keti Bazhdari dhe Voltana Ademi jan vne prball njra-tjetrs n nj diskutim me rinin e qytetit ndrsa kan nnshkruar edhe kontratn pr t rinjt. N qendr t diskutimeve ishte Kontrata sociale e cila prmban projektet q t rinjt i krkojn kryebashkiakut t ardhshm. E para e mori fjaln znj. Ademi e …

Lexo me shume

PD AKUZA QEVERIS: NISI FUSHATN ME DHUN POLICORE!

Partia Demokratike akuzoi sot qeverin se e nisi fushatn zyrtare zgjedhore me dhun policore.Kreu i grupit parlamentar demokrat, Edi Paloka, tha n nj deklarat pr mediat se bandit, militant t veshur me uniforma policie i kan prer rrugn Alfred Hils, vllai t kandidatit t djatht pr Bashkin e Vaut t Dejs, Zef Hila, dhe kan qlluar me arm n drejtim …

Lexo me shume

PARTIA DEMOKRATIKE DEGA SHKODR HEDH POSHT AKUZAT E PS-s

Ne, Partia Demokratike Shkodr, duke e ndjer si nje detyr morale, jemi ktu n kt komunikat pr shtyp pr t sqaruar mbar opinionin publik, pr t hedhur posht nj her e mir, akuzat e pavrteta e qesharake q Partia Socialiste po bn ndaj kandidatve ton dhe Partis Demokratike. Ju rikujtojm q jemi ne Partia Demokratike, q kemi denoncuar disa her …

Lexo me shume