Wednesday , 29 June 2022

POLITIKE

ZGJEDHJET VENDORE, META TAKIM ME TE RINJTE!

Shkodra duhet t ishte n nj tjetr stad, pasi t gjith kemi detyrime ndaj ktij qyteti. Me kto fjal kryeparlamentari Ilir Meta bri nj meakulpa por edhe drejtoi gishtin indirekt tek kundrshtari politik q n 24 vite, sipas tij e ka drejtuar qytetin duke mos i dhn zhvillimin e merituar. Gjat nj takimi me rinin shkodrane Meta i ftoi q …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI PREZANTON PROGRAMIN PR MUZEUN

N ditn ndrkombetare t muzeut kandidatja e Partis Demokratike Voltana Ademi ka prezantuar programin pr muzet q prfshin territorin e bashkis s re t Shkodrs. Kandidatja Voltana Ademi n programin e saj synon ngritjen e nj strukture t dedikuar profesionale pr menaxhimin e qndrueshm t muzeve dhe vlerave muzeale, vlersimin e gjendjes fizike t objekteve muzeale dhe planifikimi i ndrhyrjeve …

Lexo me shume

PS PUSHTON QYTETIN ME FLAMUJ APO POSTERA

Mngjesi i s marts ka zbardhur m i zbukuruar nga ngjyrat politike si asnjher tjetr si nga flamujt dhe posterat e partive politike n metropolin verior. Ndonse duhen dhe 3 dit zyrtarisht pr t vendosur materialet propagandistike, q sht data 22 Maj, ky afat nuk sht respektuar dhe qyteti sht mbushur me banderola t kandidats s partis Socialiste pr Bashkin …

Lexo me shume

CANNON:KANDIDATET TE MOS KENE PERFSHIRJE KRIMINALE

Edhe Mbreteria e bashkuar bie dakort me kauzen e partnereve te tjere nderkombetar qe lista e kandidateve duhet te jete e denje dhe e pa perfshire ne aktivitete kriminale, pasi ne kemi marre nje mesim te mire muajt e shkuar mbi ate cfare I ka shkaktuuar Shqiperise perfshirja e personave me precedente penale ne politike. Kjo ka qene deklarata e …

Lexo me shume

KRYETARI I PARTISE DEMOKRATIKE DGJESE PUBLIKE ME T RINJT FRPD

Kryetari i Partis Demokratike Lulzim Basha vijoi bashkbisedimin me t rinjt e qytetit t Shkodrs. Z. Basha theksoi se pasi e ka zhytur vendin n gropnepapunsis, varfris dhe pamundsis, kryeministri Edi Rama nuk ka asnj alternativ, nuk ka asnj projekt se si mund ta nxjerr vendin nga gropa ku e ka zhytur, madje nuk e ka as problem. Problemi i …

Lexo me shume

DITA NDRKOMBTARE E FAMILJES

N kuadr t Dits Ndrkombtare pr Familjen dhe rndsis q ka promovimi i vlerave t familjes n zhvillimin e komunitetit ton kandidatja e Partis Demokratike pr Bashkin e Shkodrs, Voltana Ademi zhvilloi nj takim pran qendrs polivalente t lagjes Mark Lula me antar t komunitetit t ksaj lagje. N kt takim kandidatja Ademi u njoh me problematikat e shumta ekonomike …

Lexo me shume

PD: MAZHORANCA PO POLITIZON SISTEMIN SHKOLLOR NE BERDICE!

Po synohet t politizohet deri n pikn e fundit edhe sistemi shkollor parauniversitar n vend. Partia Demokratike Shkodr denoncon prdorimin e objekteve arsimore pr zyra elektorale dhe propagand politike. Shkolla 9 vjeare e Brdics s Madhe sht kthyer n nj zyr elektorale t kandidats s LSI-s dhe PS-s Keti Bazhdari. Vendosja e posterit t kandidats dhe e flamujve t Partis …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI TAKON BANORT E SHTOJIT T RI DHE DOBRAIT

Fshati Shtoj I ri ka qen ndalesa e radhs e Kandidates se partise demokratike pr bashkine Shkoder Voltana Ademi. Kandidatja Ademi gjate takimit ishte e shoqruar nga kryetari Kshillit t Qarkut Maxhid Cungu, nga Ahmet Omi nnkryetar i bashkis Shkoder dhe Ramiz Cobaj kryetari I PD Shkoder. Gjate takimit me banoret Ademi sht njohur me shqetesimet e tyre si jan …

Lexo me shume

NE LA KANDIDON PER PD- ne ILIR PJETRI, TERHIQEN NGA KZAZ TE MAJTET!

Pas dorheqjes s Altin Bibes si kandidat i PD-s pr bashkin e Kurbinit, t majtt kane braktisur mbledhjen pr regjistrimin e kandidaturs s dyt t propozuar nga t djathtt. Kreu i KZAZ n Kurbin, Islam Ismaili tha se antart e majt u larguan pas urdhrit t marr nga kandidati i tyre, ndrkoh q procedura po zhvillohej konform Kodit Zgjedhor. Ismaili …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI SHPALOS PROGRAMIN PR ARTIN

Pr Shkodrn e artit, kulturs dhe t tradits kandidatja e partis demokratike pr bashkin Shkodr Voltana Ademi ka shpalosur prpara artistve projektin e saj. Nj projekt gjithprfshirs i cili u projektua nga specialistt m t mir dhe q synon q bashkia e re Shkodr t ket n vmendje. Artistt e afirmuar t cilt e din m mir se kushdo s …

Lexo me shume