Tuesday , 16 August 2022

POLITIKE

PD: MAZHORANCA PO POLITIZON SISTEMIN SHKOLLOR NE BERDICE!

Po synohet t politizohet deri n pikn e fundit edhe sistemi shkollor parauniversitar n vend. Partia Demokratike Shkodr denoncon prdorimin e objekteve arsimore pr zyra elektorale dhe propagand politike. Shkolla 9 vjeare e Brdics s Madhe sht kthyer n nj zyr elektorale t kandidats s LSI-s dhe PS-s Keti Bazhdari. Vendosja e posterit t kandidats dhe e flamujve t Partis …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI TAKON BANORT E SHTOJIT T RI DHE DOBRAIT

Fshati Shtoj I ri ka qen ndalesa e radhs e Kandidates se partise demokratike pr bashkine Shkoder Voltana Ademi. Kandidatja Ademi gjate takimit ishte e shoqruar nga kryetari Kshillit t Qarkut Maxhid Cungu, nga Ahmet Omi nnkryetar i bashkis Shkoder dhe Ramiz Cobaj kryetari I PD Shkoder. Gjate takimit me banoret Ademi sht njohur me shqetesimet e tyre si jan …

Lexo me shume

NE LA KANDIDON PER PD- ne ILIR PJETRI, TERHIQEN NGA KZAZ TE MAJTET!

Pas dorheqjes s Altin Bibes si kandidat i PD-s pr bashkin e Kurbinit, t majtt kane braktisur mbledhjen pr regjistrimin e kandidaturs s dyt t propozuar nga t djathtt. Kreu i KZAZ n Kurbin, Islam Ismaili tha se antart e majt u larguan pas urdhrit t marr nga kandidati i tyre, ndrkoh q procedura po zhvillohej konform Kodit Zgjedhor. Ismaili …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI SHPALOS PROGRAMIN PR ARTIN

Pr Shkodrn e artit, kulturs dhe t tradits kandidatja e partis demokratike pr bashkin Shkodr Voltana Ademi ka shpalosur prpara artistve projektin e saj. Nj projekt gjithprfshirs i cili u projektua nga specialistt m t mir dhe q synon q bashkia e re Shkodr t ket n vmendje. Artistt e afirmuar t cilt e din m mir se kushdo s …

Lexo me shume

DALIN LISTAT PRFUNDIMTARE T ZGJEDHJEVE

Kan dal tashm listat prfundimtare pr zgjedhjet e 21 qershorit pr qytetin dhe jan 90.612 votues ndrsa pr votuesit n komuna akoma nuk ka nj shifr prfundimtare por me listat paraprake jan 158.710 votues n bashkin Shkodr, kjo pohohet pe TV ROZAFA nga seketari i Kshillit Bashkiak dhe njkohsisht personi i ngarkuar pr listat zgjedhore Suel Hadri. N metropolin verior …

Lexo me shume

PD: LSI PO TENTON TE MANIPULOJE ZGJEDHJET EDHE ME KARTA IDENTITETI

Partia Demokratike Shkoder, dshiron t bj me dije opinionin publik dhe faktorin ndrkombtar pr lojn e pandershme politike q po luan maxhoranca n prgjithsi dhe Lvizja Socialiste pr Integrim n vecanti. Fenomeni famkeq i blerjes s vots ka filluar t nxjerr kokn prsri. Kjo forc politike, q sht edhe mbshtetsja kryesore e kandidates s maxhorancs, po prish klimn parazgjedhore dhe …

Lexo me shume

LRI: TOLLONAT PR BLERJEN E VOTS, FALSIFIKIM!

Publikimi i nj fotoje n rrjetet sociale ku shfaqen tollona per blerjen e votes, e prdorur m pas edhe nga ish kryeministri Sali Berisha me akuzn se LSI Shkoder po blinte votat duke shprndar kupona, ka sjell reagimin e ksaj force politike. Prmes nj deklarate pr shtyp t prfaqsuesja e LRI Shkoder Eduina Ymeri i quajtur akuzat shpifje dhe foton …

Lexo me shume

KANDIDATJA VOLTANA ADEMI PREZANTON DRAFT-PROJEKTIN PR ARSIMTART

Nje draft i cili u diskutua me arsimtaret pr t’a sjell n formn e programit t plot. Kjo ka qen paraprgatitja e alternativs q kandidatja e partis demokratike pr Bashkin Shkodr Voltana Ademi ka sjell nprmjet nj diskutimi me arsimtart n Shkodr. Ambjente t prshtatshme, laborator dhe kushte m t mira n mnyr q fmijet por edhe msuesit t ken …

Lexo me shume

BASHA: REFUZIMI NGA SHQIPTARET PO MEND DYSHEN RAMA – META

Reagimet publike te kryeministrit dhe shantazhet ndaj drejtoreve jane nje reagim i cmendurise qe kane dyshja Rama Meta pas percmimit qe po u japin shqiptaret e zhgenjyer prej premtimeve te pambajtura te tyre. I ndodhur ne shengjin per te prezantuar kandidatin per bashkine e Lezhes, kreu i demokrateve u ka bere apel gjithe shqiptareve qe me 21 qershor ti tregojne …

Lexo me shume

META PREZANTON GJOKE LLESHIN PER VAU DEJSIN

Vota e 21 qershorit sht vot pr drejtimin e duhur dhe mazhoranca do t rikonfirmohet bindshm ashtu si n 2013-en. Kshtu u shpreh prpara banorve t bashkis s Vau Dejsit kryetari i kuvendit Ilir Meta ndrsa prezantoi kandidatin pr kryetar bashkie Gjok Lleshin. I shoqruar nga deputett e qarkut Shkoder, Meta pranoi edhe problemet q ka qeveria n drejtimin …

Lexo me shume