Thursday , 6 October 2022

POLITIKE

REAGON LSI: PD PO SHPIF DHE TRILLON!

Deklarata e deputetit te LSI- se Agron ela: Pas zrave t ktyre orve t fundit mbi nj ngjarje q nuk m perket n asnj mnyr, dua t deklaroj se kjo nuk sht asgj tjetr vese trillimi i radhs s deputetes Topalli. Si duket frika e madhe i ka kapluar duke par fushatn model q LSI dhe kryetarja e ardhshme e …

Lexo me shume

PD: STAFI I DEPUTETIT TE LSI- se DHUNOI DREJTORIN E SPITALIT

Deklarata e Kreut te PD- se Ramiz obajt! Sikur te mos mjaftonin problemet qe ka spitali rajonal Shkodres, (si kushtet e veshtira te punes e trajtimit te semureve, mungesa e laboratoreve, godina e spitalit jashte standartit, mungesa te theksuara ilacesh baze apo mungesa e veshjeve sherbimi nga me elementaret), atij qe dje iu eshte shtuar edhe nje problem tjeter i …

Lexo me shume

ADEMI TAKIM ME BANORET E DAJIT TE BREGUT TE BUNES!

Kemi fat q kan zgjedh Ju e fitorn e ke t sigurt, s bashku me PD-n. Pasi PD sht e drejta e Zotit. Voltana Ademi sht Shansi m I mir pr ne, ka qen kjo deklarata e nj banori t Dajit t Bregut t Buns gjat takimeve q zhvilloj Kandidatja e PD-s pr Kryetare t Bashkis Shkodr zonja Voltana …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI TAKON BANORT E SEKTOR VELIPOJ

Asnj investim nuk sht br n Velipoj ndonse ka arktuar miliarda lek qeverisja lokale. N kt mnyr jan shprehur banort e zons sektor Velipoj kandidates s partis demokratike Voltana Ademi teksa i kan premtuar mbshtetje me datn 21 qershor. Bashkia nuk do t jet e vetme por do t ket aleat t gjith qytetart. Kjo u theksua gjat takimit me …

Lexo me shume

KOSMAI GARANTON NJ VOT MASIVE PR ZEF HILN

Fshati Kosma n Komunn e Bushatit ka garantuar mbshtetje masive pr kandidatin e PD-s Zef Hila n zgjedhjet e 21 Qershorit. N nj takim me banor t zons, me prezencen edhe t drejtuesve t lart te PD-s, kandidati Hila mori mbshtetjen e banorve. Drejtues t PD-s deklaruan se kto zgjedhje jan tepr t rndsishme dhe se fitorja sht objektivi i …

Lexo me shume

REAGON BASHKIA PAS DEKLARATAVE TE RAMS!

Pas deklaratave t kryeministrit Rama gjat inagurimit t stadiumit Loro Borii ka reaguar bashkia e Shkodrs nprmjet nj deklarate pr shtyp. Sipas Bashkis s Shkodrs ky institucion ka shprehur gjithnj dakortsin렠 pr realizimin e investimit n rikonstruksionin e stadiumit Loro Borii, si nj investim i rndsishm pr qytetin dhe pr historin sportive t tij. N t njten koh, Bashkia ka …

Lexo me shume

PS- LSI PREZANTON KANDIDATET NE PUKE DHE F. ARREZ

Ministri i Bujqsis Edmond Panariti i shoqruar nga deputett e qarkut Shkoder ka prezantuar zyrtarisht prpara votuesve Pukian, kandidatin e mazhorancs pr kt bashki, Gjon Gjonin. Duke vlersuar alternativn q mazhoranca i ofron qytetarit n kt 21 qershor, ministri Panariti theksoi se Gjoni sht kandidati q do ti jap nj hov zhvillimi ksaj bashkie t re. Ai renditi edhe disa …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI TAKIME NE BARDHAJ DHE ME ISH T PRNDJEKURIT

Fshati Bardhaj ka qen ndalesa e radhs e Kandidates s Partis Demokratike pr bashkin Shkodr Voltana Ademi. Gjat takimit me banort Ademi sht njohur me shqetsimet e tyre si heqja e ndihms ekonomike dhe papunsia. Banort u shprehn mjaft t zhgnjyer me rritjen e mimeve, papunsin dhe taksat e larta. Ademi e shoqruar edhe nga Kryetari I PD-s Shkodr Ramiz …

Lexo me shume

PD SHKODER: RAMA DEKLAROI SE KETI BAZHDARI ESHTE ASKUSHI!

DEKLARATA PD Sot kryeministri Rama bllokoi t gjitha rrugt e Shkodrs me postblloqe policie dhe me paranoj.Ky bllokim u b pr t deklaruar q Keti Bazhdari ishte Askushi. sht nj pike q jemi t gjith dakord Zoti Kryeministr, sht askushi nse do ti referohemi konkretisht prejardhjes nga ti vjen. Por reagimi jon i referohet mosnjohjes tnd t stisur ndaj ish …

Lexo me shume

E MAJTA MUND TE PERFAQESOHET ME NJE TJETER KANDIDATURE

Kur kane mbetur jo me shume se 24 ore nga regjistrimi I kandidaturave per kryetar bashkive ne KQZ, qytetit te Shkodres mund ti shtohet nje tjeter kandidature e cila vjen nga partite e spektrit te majte, e konkretisht nga PSD- ja. Burime nga kjo force politike bejne te ditur se cdo gje eshte gati ndersa ka perfunduar perpilimi I listave …

Lexo me shume