Thursday , 27 January 2022

POLITIKE

Akuza ne mes PD- se dhe PS- se Shkoder, shkak takimet ne shkolla!

Deklarata PD- se Partia Demokratike Dega Shkodr, informon opinion publik pr shkelje t rnda t depolitizimit t institucioneve arsimore dhe prdorimit t ketyre institucioneve n funksion t veprimtarive partiake nga ana e mazhorances se majte. Arsimi i gjenerates tjetr, alias antireformatoret ose ata qe zevendesuan ligjin me urdherin, me dat 31 Janar ora 15:30, ka organizuar n shkolln 9-vjeare Drago …

Lexo me shume

Topi: Parlamenti me njerez me rekorde kriminale!

Parlamenti shqiptar I ditve t sotme sht m I dobti n historin 100 vjecare t shtetit shqiptar. Deklarata sht br nga kreu I fryms s re demokratike Bamir Topi gjat nj takimi n Shkoder. Sipas Topit brenda parlamentit ndodhen njerz me rekorde kriminale. Ish presidenti u ndal edhe tek situata ekonomike e vendit ndrsa theksoi se papunsia po kap shifra …

Lexo me shume

Bashkia reagon ndaj deklaratave te deputetit Balla!

Pas akuzave t deputetit socialist Taulant Balls, se n bashkin Shkodr jan punsuar, apo strehuar persona me rekorde kriminale ka reaguar Bashkia Shkodr ku i cilson akuzat e deputetit t pavrteta. N deklaraten e br pr shtyp i bn me dije opinionit publik , se kjo sht nj deklarat e pavrtet e qllimshme dhe dashakeqe , q ka pr qllim …

Lexo me shume

Ministrja Kodheli shmang pergjigjen per sulmet e Opozites!

Ministrja Mimi Kodheli nuk i ka kthyer asnje pergjigje kerkeses se opozites per doreheqje ndersa ka menjanuar edhe komentin per perfshirjen e ushtarakut te larte te forcave te armatosura ne trafikun e droges nga maroku drejt spanjes. Ministrja e mbrojtjes mimi kodheli vetem sa i buzeqeshi pyetjeve te gazetareve per te vijuar zbritjen e shkalleve ne gjimnazin e qytetit te …

Lexo me shume

Demokristianet: Te largojme politiken e vjeter!

Zgjedhjet e fundit ne greqi duhet te jene nje reflektim edhe per votuesit shqiptare qe ne zgjedhjet vendore te qershorit. Nenkryetari i partisedemokristiane eduart ndocaj e komenton kete moment si nje alternative qe i zgjedhuri i qytetareve te lezhes te jete per qytetaret dhe jo seksere te politikes. Ndocaj ka bere te ditur se demokristianet shqiptare tashme kane mbeshtetjen e …

Lexo me shume

Korrupsioni, BE: N Shqipri duhen institucione me integritet

Korrupsioni sht kriminal dhe imoral. sht vjedhje q ju bhet ju t gjithve dhe secilit qytetar shqiptar. Ata q shfrytzojn besimin e publikut pr prfitime personale duhet t mbajn llogari. Politikat q mbshtesin integritetin dhe qeverisjen e mir duhet t ken prparsi kye. Integriteti sht thelbsor pr ndrtimin e institucioneve mjaftueshm t forta pr t’i rezistuar korrupsionit”, vuri n dukje …

Lexo me shume

PD: Te henen fikni makinat ne oren 11-00!

Nse do m shum nga nj gj, subvnecionoje at, nse do m pak, ather taksoje… Ky sht nj msim i gjithditur q vjen nga zhvillimet e ekonomis botrore pr t gjitha qeverisjet, prjashto ktu qeverisjen e majt q sht aktualisht n pushtet. N vend q t zbatoj parimet baz t daljes nga kriza ekonomike (ulje t taksave), qeverisja e majt, …

Lexo me shume

PD: T hnn n orn 11.00, aksioni i par kundr tiranis s mimit t karburantit

Partia Demokratike vijoi dhe sot me denoncimin e taksave t larta nga ana e qeveris. Sipas Deputetes s PD-s, Voltana Ademi, ekzekutivi i drejtuar nga Kryeministri Rama, me politikn e taksave t larta e t prsritur, sht prgjegjsi dhe shkatari kryesor i cmimit t lart t karburantit q po varfron shqiptart duke rritur koston e jetess. Qytetart e vendit, jan …

Lexo me shume

Emrat e PD- se per zgjedhjet e 21 Qershorit!

N prag t zgjedhjeve lokalete 2015- es prane selise blu ne Shkoder kane nisur te qarkullojne emrat e pare te kandidatve t munshm pr postin e kreut t Bashkis. Burime nga qendra bjn t ditur se jan duke u shqyrtuar disa kandidatura t mundshme si kandidat n zgjedhjet e 21 Qershorit. Sipas selis blu Bardh Spahija sht njri nga kandidaturat …

Lexo me shume

Ne zgjedhjet e 2015- es, PS kerkon Shkodren

E majta do t fitoj shumicn e 61 bashkive, mes t cilave edhe Shkodrn ka qn kjo deklarata e ministrit t Mirqnies Sociale dhe Rinis Erion Velis gjat nj takimi me t rinjt e FREESH- Shkoder. sht shum e rndsishme q t fillojm punn sot q 21 Qershori t na gjej fitues, duke punuar n do shkoll , n do …

Lexo me shume