Thursday , 27 January 2022

POLITIKE

PD Shkoder: Qeveria i uroi shkodranet me nje kartoline me qirinje!

Populli i Shkodrs n natn e ndrrimit t viteve dhe gjat ktyre ditev vujati mungesn e energjis elektrike. Nj dhurat e qeveris s bashku edhe me mimin e rritur t energjis elektrike. Nj katrolin me qirinj ishte ky urimi m i veant i qeveris e cila tregoj se sa pr zemr e ka popullin e Shkodrs. Zona t tra vuajten …

Lexo me shume

PD Lezhe: 85% e rrethit pa energji elektrike!

Mijra banor t Lezhs e kan kaluar natn e ndrrimit t vitve n erresir t plot, ndrsa luhatjet e energjise kan sjell dm n paisje elektroshtepika n shum familje. Kjo situat shte denoncuar nga Partia Demokratike n qytetin e Lezhs.N nj deklarate pr mediat kreu i selis blu Paulin Marku, ka deklruar se 85 prqind e rrethit t Lezhs ka …

Lexo me shume

Parlamenti miraton ndryshimet ne kodin penal!

Parlamenti ka votuar disa prej projektligjeve m t rndsishme, mes tyre edhe at pr ndryshimet n kodin penal. Drafti pr ndryshimet n kodin penal, ishte m i debatuari gjat seancs s sotme dhe u miratua me 84 vota pro dhe nj kundr. Edhe projektligjet pr Gjykatn e Lart si dhe Npunsin Civil, jan miratuar me 84 vota pro, 1kundr. Drafti …

Lexo me shume

Zgjedhjet lokale me 21 Qershor 2015

Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar 21 qershorin si datn e zgjedhjeve vendore t 2015. sht Kodi Zgjedhor q e detyron kreun e shtetit, q t caktoj ditn kur shqiptart do ti drejtohen kutive t votimit pr t zgjedhurit vendor. Sipas Kodit Zgjedhor n nenin 9, prcaktohet se Presidenti duhet ta shpall datn jo m von se 9 muaj para mbarimit …

Lexo me shume

PD ne mbeshtetje te banoreve prane Stadiumit!

Partia Demokratike sht n mbrojte t banorve t zons s stadiumit ku pritet t ndrhyj INUK- u, ky fakt sht br I ditur gjat mbledhjes s grupselsionit nr- 4, ku t pranishm n kt mbledhje ishte kryetari selis blu n Shkoder Ramiz obaj si dhe deputett Helidon Bushati dhe Voltana Ademi. Prpara grupseksionit nr-4, deputtet Ademi dhe Bushati e cilsuan …

Lexo me shume

PD: Rama po hakmerret ndaj shkodraneve!

Partia demokratike dega Shkodr ka reaguar pas prgjigjes s kryeministrit Rama dhn banorve q do u prishen banesat pran stadiumit Loro Borici. Sipas kreut t PD- s Ramiz obaj prgjigja dhn banorve ishte ironike dhe ndrhyrja e INUK- ut pr shembjen e banesave sht tersisht hakmarrje e Rams ndaj qytetarve shkodran.   M pas obaj ka reaguar edhe ndaj dhuns …

Lexo me shume

Kryeministri shperndan 700 leje legalizimi

700 leje legalizimi u jan shprndar pronarve t rinj te rajonit t Shkodres n nj ceremoni t organizuar n pallatin e sportit “Qazim Dervishi” ku i pranishem ishte edhe kryeministri Edi Rama, i shoqruar nga deputet t Qarkut t Shkodres dhe drejtori i prgjithshm i Aluiznit, Artan Lame. Shefi I ekzekutivit ka vn theksin n punen e bere ne 7 …

Lexo me shume

Edi Paloka dhe Edmond Spaho N/Kryetare, Ristani Sekretar i Pergjithshem

Partia Demokratike ka br rikonfigurimin e strukturave drejtuese t saj. Edi Paloka dhe Edmond Spaho jane zgjedhur nnkryetar t Partis demokratike ndersa posti i Sekretarit t Prgjithshm, fitohet nga Arben Ristani. Para fillimit t votimeve pr t zgjedhur 22 krert e departamenteve dhe 6 sekretariateve t PD-s, kryetari Lulzim Basha u shpreh se gara sht mes m t mirve dhe …

Lexo me shume

Meta: Askush smund te demtoje LANC!

Lufta antifashiste nacional- clirimtare nuk ka qn vepr e asnj individi t caktuar dhe cdo prpjekje pr tu kapur pas ndonj figure t caktuar pr t dmtuar vlerat e kwsaj lufte sht e dshtuar. Deklarata sht br nga kryetari i kuvendit t Shqipris Ilir Meta gjat vndosjes s kurorave me lule pran memorialit t 5 heronjve t Vigut n metropolin …

Lexo me shume

Protesta, mbushet sheshi perpara kryeministrise, Rama inaguron bunkierin!!!

Prpara protestuesve t shumt q kishin mbushur bulevardin Dshmort e Kombit, kryetari i PD-s Lulzim Basha i siguroi qytetart se opozita nuk do t lejoj q qeveria ti gjunjzoj ata. Kreu i demokratve i bri thirrje kryeministrit Rama q t dgjoj zrin e 200 mij shqiptarve dhe t mos luaj me bukn e fmijve t tyre. Mos u mbyll n …

Lexo me shume