Thursday , 6 October 2022

POLITIKE

XHINDI: NUK DO JEM KANDIDATE PER BASHKINE SHKODER

Nga Shkodra nnkryetarja e bashkis s Shkodres Nevila Xhindi ka hedhur posht zrat pr nj kandidim t mundshm n bashkin e Shkodres. Deklarata sht br gjat prezantimit t platforms s fushats socilae n zgjedhjet e 21 Qershorit n qytetin e Shkodres ndrsa sht theksuar se prioritet do te jete transparenca dhe aleanca me qytetarin. Sekretariati pr shoqrin civile n Partine …

Lexo me shume

PD: LUGINA E PATOKUT JU DHA PRENGES!

Partia Demokratike ka akuzuar sot qeverin se ka dhn n mnyr klienteliste lagunn e Patokut vllait t deputetit t PS Armando Prenga. Sekretari pr Sigurin n PD Bashkim Shehu tha n fjaln e tij duke br publike edhe materialet se laguna e Patokut i sht dhn me nj tender t dyshimt kompanis s vllait t deputetit n nj firm q …

Lexo me shume

DODA: PD TE KANDIDOJE PER SHKODREN VOLTANA ADEMIN

Teksa mes partive politike vijon shqyrtimi i kandidaturave t mundshme pr kryetar Bashkie n zgjedhjet vendore t 21 qershorit, deputetja Mesila Doda propozon pr PD-n deputeten Voltana Ademi pr Shkodrn, pr t sfiduar kandidaten e mazhorancs s majt Keti Bazhdari. N vazhdn e oponencs brenda grupitt s djathts, deputetja Doda ka hedhur nj tjetr emr at t kolges VOltana Ademi. …

Lexo me shume

FRD- SHKODER: KUNDER NEGOCIATAVE ME PS- ne

Fryma e Re demokratike dega Shkoder me ane t nj deklarate pr shtyp sht shprehur ndryshe vendimin t qndrs pr koalicionin me partin socialiste. Sipas N/kryetars s ksaj force politike Alma Puka duhet m shum koh pr t vendosur pr zgjidhjen m tmir n interes t vendit dhe vecanarisht t qytetit t Shkodres. “Deshirojme te theksojme se Fryma e Re …

Lexo me shume

REPUBLIKANET: NUK HUAZOJME KANDIDATE!

Partia republikane dega Shkoder e kontaktuar nga mediat hedh poshte zerat ne media te ndryshme vendore dhe n Tiran vizive dhe t shkruara se PR ka rn dakort me parti t tjera n lidhje me propozimet pr kanidat t prbashkt n qarkun e Shkodres prfshi ktu edhe kandidatin pr bashkin e Malsis s Madhe. Burime nga kryesia republikane sqarojn se …

Lexo me shume

META MBESHTET BAZHDARIN PER BASHKINE SHKODER

Kryetari i Kuvendit njhersh Kreu i Lvizjes Socialiste pr Integrim Ilir Meta ka qen n Shkodr ku ka prezantuar prpara strukturave t ksaj partie kandidaten e mazhorancs pr zgjedhjet vendore Keti Bazhdarin. Sipas Mets, zgjedhja e Bazhdari sht nj mesazh i qart pr t gjith Shqiprin, me qllim promovimin e grave dhe prfaqsimit t tyre n politik, si dhe nj …

Lexo me shume

BASHA: NGA SHKODRA NIS PRANVERA E SHPRESES!

Kryetari i Partis Demokratike, Lulzim Basha ndrsa ka mbajtur protestn e radhs n Shkodr deklaroi se nga ky qytet do t nis pranvera e shpress.Duke kujtuar2 prillin,n protestn e 24 viteve m par kundr ish-pushtetit komunist, mbetn t vrar katr t rinj shkodran, konkretisht Arben Broci, Bujar Bishanaku, Besnik Ceka dhe Nazmi Kryeziu, kryedemokrati Basha tha se protesta masive do …

Lexo me shume

PD- SHKODER: KUJTOJME DHE PROTESTOJME ME 2 PRILL!

Me dat 02 prill, n sheshin me t njjtin emer, n ora 11.00, Partia Demokratike organizon nje protest t fuqishme nn moton: Kujtojm dhe protestojm. Kujtojm katr dshmort e demokracis, por edhe protestojm kunder varfris, kunder papunsis, kundr terrorit, kundr rritjes s cmimit t energjis, kundr mjerimit, kundr rritjes s kriminalitetit dhe pasigurise n vend, kundr inkriminimit t kupoles s …

Lexo me shume

RAMA ZYRTARIZON BAZHDARIN NE SHKODER

Deklarata e Tom Doshit se do t tund themelet e qeveris, ndau rrugn me qeverisjen ton, kshtu ka nisur deklaratn kryeministri Edi Rama me antart e selis roz n Shkoder n takimin e mbyllur pr mediat. Rama ka vijuar me tej duke deklaruar se mes tij dhe Doshit kishte miqsi por n baz t parimit t kryeministrit miqsia prishet por …

Lexo me shume

LIGJI NUK ESHTE I BARABARTE PER KRYEMINISTRIN RAMA

Ligji nuk eshte i barabarte, te pakten ne shqiperi jo. ne pedonalen Kole Idromeno aty ku tabelat e shkruajne qarte se lejohen vetem kembesore dhe ndalohet qarkullimi i mjeteve per kryeministrin dhe qeverine e tij kjo ben perjashtim. Makinat luksoze kane mberritur njera pas tjetres per tu parkuar me pas ne pedonale. Kane parkuar me ore te tera ne mes …

Lexo me shume