Wednesday , 20 June 2018

POLITIKE

META ZBULON AUTORËT E PLAGOSJES SË AKTIVISTIT TË LSI-SË

Ish kryetari i LSI-së Ilir Meta deklaron nga Shëngjini: “Ilir Meta do të jetë në Lezhë me të gjithë eskorën e vet  dhe miqtë e mi për të mbrojtur votën e lezhjanëve nga bandat e rilindjes. Të ngrihen të gjithë për të dërrmuar bandat e rilindjes, bandat e droges dhe atyre që duan të vjedhin votën dinjitetin dhe të ardhmen” …

Lexo me shume

DEMIRAJ THIRRJE SUBJEKTEVE POLITIKE TË MBËSHTESIN POLICINË E SHTETIT

Ministri i Punëve të Brendshme Dritan Demiraj, nisur nga incidenti i ndodhur në qarkun Lezhë dhe tensionimi i situatës në Shkodër, Berat dhe Lushnje si pasojë e aktivizimit të grupeve me tendenca kriminale u bën thirrje subjekteve politike në këtë garë elektorale të mbështesin Policinë e Shtetit në zbatimin e ligjit për të garantuar procesin e votimit dhe të numërimit. …

Lexo me shume

PS: META SJELLJE SKANDALOZE, PËRPJEKJE PËR TË TENSIONUAR SITUATËN

Partia Socialiste dënon deklaratat e ashpra të Ilir Metës nga Lezha, ku vizitoi militantin e dhunuar të LSI-së. Përmes një njoftimi të shpërndarë për mediat, PS thekson se Presidenti i ardhshëm po demonstron sjellje antiligjore, duke shkelur Kodin e Zgjedhor. Gjithashtu, PS akuzon Metën se po bën përpjekje për të tensionuar situatën. Duke e quajtur skandaloze ofensivën e Presidentit të …

Lexo me shume

META SHPËRTHEN NGA LEZHA: KRYESADISTI DO GJAK, DO MBROJ KËTU VOTAT

Ilir Meta ka mbërritur në Lezhë, pas dhunimit të militantit të LSI Florian Dushku, jashtë Qendrës së Votimit në Shëngjin. Presidenti i ardhshëm akuzoi direkt kryeministrin Edi Rama si përgjegjës të këtij incidenti, pasi sipas tij, ka nxitur bandat kriminale në Lezhë. Meta tha se do qëndrojë bashkë me eksortën e tij në qytetin e Lezhës, deri në numërimin e …

Lexo me shume

ZGJEDHJET PARLAMENTARE. VOTOJNË LIDERËT E DY FORCAVE TË MËDHA POLITIKE

BASHA: EJANI DHE VOTONI, BASHKË DO NDRYSHOJMË TË ARDHMEN Lulzim Basha ka votuar në QV-në e ngritur te Çerdhja nr.13, pranë njësisë bashkiake nr. 8 në Tiranë. Kreu demokrat përcolli një mesazh për të gjithë qytetarët të cilët i ftoi të votojnë për të ndryshuar të ardhmen e vendit. Basha u shpreh gjithashtu edhe për një proces demokratik në Qendrat …

Lexo me shume

BERISHA DENONCON: PARTIA SOCIALISTE PO BLEN VOTA, RASTE MASIVE

Pasi votoi në QV pranë liceut artistik në Tiranë, ish kryeministri Sali Berisha denoncoi:  “Ka pasur raste masive të partisë siçiliste për blerjen e votave, dhe kam informacinet e fundit se po ndodh në Bradashesh, Gostimë e Durrës dhe në një seri vendesh të tjera”. Berisha ka dhe një thirrje për qytetarët: “T’i denoncojnë, fotografojnë dhe filmojnë në mënyër që të …

Lexo me shume

DEKLARATA PËR SHTYP NGA SELIA E PARTISË DEMOKRATIKE SHKODËR

Deklaratë për shtyp Diten e djeshme KQZ, me qëllim mbarëvajtjen e procesit të Votimit, ka marrë një vendim, përmbajtja e të cilit ka të bëjë me largimin e personave të ndryshëm që mund të grumbullohen pranë Qendrave të Votimit. Ne Vendimin e KQZ-së, Nr. 498, dt.24.06.2017, ështe shprehur qartë se ndalohet qëndrimi, grumbullimi apo çdo veprimtari tjetër e personave , …

Lexo me shume

24 ORE PERPARA VOTIMIT, PS DHE PD PA KOMISIONERE

Vetem disa lore perpara fillimi te procesit te votimit, ne kzaz e qytetit ende nuk ka nisur procesi i dergimit te materialeve zgjedhore prane qendrave te votimit. Ne zkaz numer 2 kryetari  Emiljano Pjetri thote se ekziston mundesia qe ne njesine administrative te Shales materialet te dergohen me helikopter. E njejta problematike paraqitet edhe ne kzaz 4, ku 2 forcat …

Lexo me shume

PAS AKUZAVE TE DOSHIT, REAGON HARUSHA: AKUZAT NDAJ MEJE BANALE. KANE FRIKE REFORMEN NE DREJTESI

Kandidatet e Partise Socialiste Shkoder Senida Mesi dhe Luan Harusha ne permbyllje te fushates ne nje takim ne lagjen Dobrac kerkuan edhe nje here nga qytetaret shkodrane qe vota te shkoje vetem per Partine  socialiste dhe nr 2. Kandidatja Senida Mesi beri thirrje qe ne keto zgjedhje te votojme per te ardhmen e femijeve tane, si dhe shprehu kenaqesine e …

Lexo me shume

BLERJA E VOTAVE, PD: DISA RASTE NE SHKODER, TE REAGOJE POLICIA

Partia Demokratike dega Shkoder denoncon publikisht rastet e shfaqura ne Shkoder per blerjen e votave ne disa zona te qytetit. Nepermjet zedhenses se PD- se, selia blu i ben thirrje organeve te drejtesise te nderhyjne dhe vendosin perpara ligjit abuzuesit e tij.   Partia Demokratike, dega Shkodër me keqardhje ka konstatuar se që sot, elementë te ndryshem kanë filluar blerjen e …

Lexo me shume