Thursday , 6 October 2022

POLITIKE

RAMA: ME LEGALIZIMET RRITET FORCA EKONOMIKE!

Do te kete kushte me te mira per qytetaret si dhe do te behet me shume se cjane bere ne 20 vjet sebashku per lezhen. Kjo ishte deklarata qe beri nga qendra e qytetit te lezhes,kryeministri i vendit Edi Rama, i cili ishte ne kete qytet per te shperndare lejet e legalizimi. Rama tha se bashkia e re e Lezhes …

Lexo me shume

ZGJEDHJET, KVV KRITIKA PER PERGATITJET!

Vetm tre muaj prpara zgjedhjeve t 21 qershorit, Koalicioni i Vzhguesve Vendor ka publikuar raportin e par. N raportin e ndrmjetm, n t cilin nuk mungojn edhe rekomandimet pr institucionet prgjegjse por edhe pr partit pollitike, koalicioni trheq vmndjen pr vonesat n procesin e prgatitjeve ndrsa sipas tij, vullneti politik e konsesusi ende mungojn. N kt raport t par, Koalicioni …

Lexo me shume

AMBASADORIA BELGE NUK KOMENTON ESHTJEN FRROKU

Reagon nga Shkodra ambasadorja e Madhris s Tij, Mbretit t Belgve n Shqipri pr shtjen e Mark Frrokut. Deputeti, sipas komunikatave t Prokuroris ka t hapur nj shtje pr vrasje me drejtsin belge. Sipas ambasadores e rendesishme eshte te ndiqet rregullat dhe ligji. Une mendoj se i vetmi koment qe kam eshte se shqiperia eshte nje vend kandidat ne bashkimin …

Lexo me shume

PD: POLICIA VEGEL E SHTETIT!

DEKLARAT PR MEDIA E PARTIS DEMOKRATIKE SHKODR Policia e Shtetit sht kthyer n nj vegl shtypse n duart e qeveris. Kjo dshmohet edhe me shoqrimet e bra gjat dits s sotme t 4 organizatorve t protests s banorve t NnShkodrs. Paulin Maaj nga Daji, Lush Lushi nga Berdica, Nadir Rexhepi nga Berdica dhe Lulzim Mustafa nga Trushi, jan personat e …

Lexo me shume

TOPI: ARRESTIMI I DEPUTETEVE? FJALA, DREJTESISE!

Gjate vizites ne qytetin e Lezhes, Kreu I FRD- se Bamir Topi Topi foli pr dekriminalizim e parlamentit, ndersa komentoi edhe arrestimin e deputeteve Mark Frroku dhe Tom Doshi. Sipas Topit per kete ceshtje duhet te flase vetem drejtesia. N kt takim parelektoral ku u b edhe rikonfirmi n krye t FRD n Lezh Gjergj Ivanaj,Topi tha se kjo forc …

Lexo me shume

QYTETARET: DOSHI DHE FRROKU U ARRESTUAN POLITIKISHT!

Arrestimi i deputeteve Tom Doshi dhe Mark Frroku nuk eshte pritur mire nga qytetaret shkodran. Per mikrofonin e tv rozafes ata shprehen se keto arrestime jane me backgraund politik, ndersa I referohen arrestimeve te diktatures. Me vendimin e prokurorise se krimeve te renda deputetet Tome Doshi dhe Mark Frroku u arrestuan pasditen e se enjtes ne akuzen per deshmi dhe …

Lexo me shume

PD: QEVERIA AKTUALE PO E VARFRON DO DIT E M SHUM KT VEND

Deklarat e Partise demokratike Shkoder Krimi sht m i vogl kur tradhton nj qeveri se sa kur tradhton njerzit. Ka njmij mnyra t tradhtosh popullin. Mund t shtypsh me dhun, me terror e me bastisje. T shfrytzosh, t shpronsosh, t varfrosh me miliona burra dhe gra, t nxjerrsh ligje despotike dhe ti bsh gjykatat vegla ndshkimore, t prhapsh nj propagand …

Lexo me shume

KUVENDI I HEQ MANDATET, ARRESTOHEN NGA POLICIA

Deputeti Mark Frroku u arrestua n nj lokal n pronsi t familjes s tij, ndrkoh q Doshi u ndalua n shtpin e tij n Tiran. Autorizimi pr arrestimin e deputetit Doshi, krkuar nga Prokuroria ka marr n Kuvend 80 vota nga deputett e maxhorancs t pranishm n sall, me t cilt u bashkua edhe demokratja Mesila Doda. Ndryshe krkesa pr …

Lexo me shume

PD- LEZHE: SITUATA ENERGJITIKE PROBLEMATIKE

Nderprerjet e energjis elektrike jane kthyer ne nje shqetesim ne lezhe, ndersa se fundmi punimet qe po kryhen nga OST-s pr shtrimin e fibrs optike e ka shtuar kaosin. Kjo situate eshte denoncuar edhe nga partia demokratike ne lezhe, e cila nepermjet sekretarit te pergjithshem Soviljan Kosova ka bere te ditur se kjo gjendje ka sjelle paralizimin e punes ne …

Lexo me shume

GJINUSHI DEL NE MBROJTJE TE DEPUTETIT DOSHI

Prokuroria duhet pergzuar po jo qe nje eshtje te tregojE edhe shume te tjera ti fshehe. Per sa I perket arrestimit te deputetit Doshi si Ish kryetar I parlamentit them qe eshte e jashte ligjshem pasi ka shume shkelje proceduriale. Ne kete menyre eshte shprehur kryetari I psd Skender Gjinushi teksa tha se Pr akuzn e kallzimit t rrem nuk …

Lexo me shume