POLITIKE

KRYEMINISTRI GJATE DEGJESES ME QYTETARET IRONI ME ADEMIN: SI TE FLASESH ME MURET

Gjatë dëgjesës publike me qytetarët e Shkodrës, kryeministri Rama u shpreh se në muajt në vijim do të vijojë koalicioni me qytetarët e sa i përket problemeve me  gjykatat, ai shtoi se shteti nuk mund të ndërhyjë por do të jetë Vettingu ai i cili do të pastrojë sistemin gjyqësor. “Kush mendon se i zgjidh problemet sa hap e syte …

Lexo me shume

RAMA PARALAJMERON ADMINISTRATEN: BURG KUSH KAPET ME KORRUPSION

Arrestimi i tre specialistëve të Drejtorisë së hetimit Tatimorë Tiranë për “Korrupsion pasiv”, dhe “Shpërdorim detyre”, ka shërbyer si shkak që komentuesit ti kërkojnë Kryeministrit  që të shohë për të korruptuar edhe mes ministrave apo kryebashkiakëve socilistë. Në videon e arrestimit të tre tatimorëve të publikuar në facebook nga Rama, një komentues shkruan:  “Zëre nga ata që ke në krah, …

Lexo me shume

BASHA: TE HAPUR NDAJ KRITIKEVE NE PD

Lulzim Basha do të jetë sërish kreu i PD-së. Më shumë se 53 mijë anëtarë të PD-së i kanë besuar votën e tyre Bashës duke i dhënë edhe një mandat tjetër 4-vjeçar në krye të Partisë demokratike. Krahasuar me zgjedhjet e 22 korrikut 2013, ku në garë ishte po Lulzim Basha përballë të ndjerit Sokol Olldashi, pjesëmarrja në zgjedhjet e 22 …

Lexo me shume

PD VOTON PER ZGJEDHJEN E KRYETARIT TE RI

Partia Demokratike zhvillon zgjedhjet për kryetarin e ri të saj. Në garë për këtë post janë kreu actual Lulzim Basha dhe Eduard Selami. PD dega Shkodër ka hapur dy qëndra votimi në selin e saj, me qëllim shmangien e pritjeve për 4970 anëtarët me të drejtë vote. Sipas Ramiz Çobaj kryetar I PD Shkodër procesi po vijon normalisht. Ka psur …

Lexo me shume

BASHKEQEVERISJA ME QYTETARET KERKON NDERSHMERI DHE INTEGRITET

Bashkeqeverisja me qytetaret kerkon shume ndershmeri, pergjegjshmeri dhe integritet nga qeveria. Keshtu u shpreh deputetja e zgjedhur e Partise Socialiste ne Qarkun Shkoder, Senida Mesi, teksa mori pjese ne takimin e rradhes te organizuar ne qytetin e Shkodres. Jo te gjitha problemet mund te rregullohen por te fillohet me ato problemet komunitare qe prekin me shume se nje familje dhe …

Lexo me shume

LEZHE, RADHE PER TE ZGJEDHUR KREUN E PD-se

Edhe demokratet e Lezhës janë bërë pjese e votimeve për kreun e ri të Partisë Demokratike të Shqipërisë. Proçesi ka nisur që prej ores 8 të mëngjesit dhe ka vijuar pa probleme, ndërsa që në fillim është vënë re interes i antërsise për të votuar, çka ka krijuar edhe radhe. Kryetari i Komisonit të votimit në Lezhë Enver Hafizi u …

Lexo me shume

MESI: PROBLEMI I PRONAVE, ME KRYESORI PAS DREJTESISE

Deputetja e zgjedhur e Partise Socialiste ne Qarkun Shkoder, Senida Mesi, sebashku me kandidatet e tjere te kesaj force politike ne zgjedhjet e 25 qershorit, vijon turin e takimeve me banoret e lagjeve te ndryshme te qytetit te Shkodres. Pasditen e se Enjtes, takimi i rradhes me banoret e lagjeve Kiras, Ndocaj dhe Dergut. Ne nje bashkebisedim me banoret e …

Lexo me shume

PD NE ZGJEDHJE PER KRYETARIN E RI, 4 QENDRA VOTIMI NE QARKUN SHKODER

Me 22 Qershor Partia Demokratike zhvillon zgjedhjet për Kryetarin e ri të Partisë Demokratike, në garë për këtë post janë kryetari aktual Lulzim Basha dhe Eduard Selami. Në Shkodër do jenë të hapur dy qëndra votimi në selinë e Partisë Demokratike ku sipas të dhënave që vijn nga selia blu e Shkodrës të drejtë vote kanë 4970 votues, të cilët …

Lexo me shume

KQZ KALLEZON PENALISHT 76 ANETARE TE NUMERIMIT TE VOTAVE

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë kallëzim penal për 76 anëtarë dhe  të numërimit të votave. Kallëzimi penal vjen pas ankimimit të bërë nga Partia Socialiste dhe Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet për rezultatin zgjedhor në Qarkun e Tiranës, me me pretendimin se numri i votave reale nuk përputhej me rezultatin e hartuar nga Grupet e Numërimit në tabelat e …

Lexo me shume

BASHA: GAREN E GJYKON ANETARESIA. SELAMI: MODELI IM EVROPIAN DHE FITUES

Lulzim Basha dhe Eduart Selami, dy kandidatët për kryetar të PD-së në zgjedhjet e 22 korrikut, për herë të tretë mes tyre janë përballur drejtpërdrejtë në Shkodër. Pas takimit të përbashkët, me Eduard Selamin, në Shkodër, Lulzim Basha nuk preferoi t’i përgjigjej akuzave të kundërshtarëve në parti, se gara e 22 korrikut është një farsë. Ndersa Eduart Selami u shpreh …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin