Friday , 24 January 2020

POLITIKE

PERPLASJE MES POLICISE BASHKIAKE DHE ASAJ TE RENDIT

Edhe diten e sotme ka pasur incident mes forcave te rendit te drejtorise vendore te policise se shkodres dhe perfaqesuesve te Bashkise se Shkodres. Nga sa mesohet eshte tentuar qe te hapet dera e pallatit te Sportit “Qazim Dervishi” te Shkodres ku ndodhet KZAZ nr 2, nga perfaqesues te Partise Socialiste dhe te Shoqerise Civile pjese e komisionit te cilet …

Lexo me shume

KRYETARJA E BASHKISE SHKODER, AKUZA POLICISE

Policia po sillet si nje bande dhe une jam e gatshme te udheheqe qytetaret e Shkodres te mbrojne institucionet e tyre. Nuk do lejojme ne asnje moment qe te uzurpohet shkodra sic po pretention Edi Rama me bandat e tij. Ka qene kjo deklarata e Kryetares se Bashkise Shkoder Voltana pas incidenteve te fundit te ndodhura te KZAZ nr.2 qe …

Lexo me shume

EDHE BASHKIA LEZHE KUNDER ZGJEDHJEVE TE 30 QERSHORIT, FRROKAJ ME ULTIMATUM

Kryetari i bashkisë së Lezhës, Fran Frokaj i ka dërguar një kërkesë KZAZ për lirimin vullnetar të ambienteve të shkollës “Beslidhja”. Sipas bashkisë, nëse materialet nuk do largohen deri ne orën 16:00 do ndërhyhet konform ligjit.“Në zbatim të Dekretit të Presidentit për shfuqizimin e caktimit të datës së zgjedhjeve për organet e qeverisjes vendore, i botuar në Fletoren Zyrtare kërkoj …

Lexo me shume

BASHA: NDIHEM KEQ PER GJENDJEN KU KEMI PERFUNDUAR SI SHOQERI

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat nga selia blu lidhur me audiopërgjimet e gazetës “Bild” për shitblerjen e votave në Dibër, renditi arsyet se pse ai ndihet keq dhe i trishtuar në vend që të ndihej i shpaguar për luftën 6 vjeçare. Basha u shpreh se nuk ka më asnjë dyshim se shteti …

Lexo me shume

PERPLASJE MES PERFAQESUESVE TE PD DHE POLICISE NE KZAZ NR 2 SHKODER

Një përplasje fizike është regjistruar këtë të hënë mes përfaqësuesve të PD Shkodër dhe policisë pranë KZAZ nr 2 të qytetit të Shkodrës. Përfaqësuesit e PS-së në KZAZ kanë tentuar të hyjnë në ambientet e Pallatit të Sportit për të nisur punën, por janë penguar nga përfaqësuesit e PD-së dhe të bashkisë.Këtu ka pasur përplasje mes policisë së shtetit dhe …

Lexo me shume

DEKLARATË PËR SHTYP NGA SELIA E PARTISË DEMOKRATIKE SHKODËR

Fatkeqësisht, nga dita në ditë po bëhemi dëshmitarë të hapave të parë të tentativës për të rikthyer diktaturën në Shqipëri. Bijtë e etërve që persekutuan për 45 vite në mënyrë të pashembullt Shkodrën e shkodranët, po duan të na kthejnë në periudhën më të errët edhe njëherë.Të gjithë jemi dëshmitarë të presionit të hapur që kjo qeveri e kapur në …

Lexo me shume

VEZHGIM I TV ROZAFA, ASNJE LISTE ZGJEDHESISH NE KZAZ-te E SHKODRES

Në asnjë nga KZAZ-të e Shkodrës nuk janë afishuar listat përfundimtare të zgjedhësve. Ndërsa mësohet se janë marrë në dorëzim materjalet zgjedhore.Po ashtu edhe në qëndrat e votimit nuk ka lista të afishuara. Nga ana tjetër në KZAZ-ne 5 që ndodhet tek shkolla e mesme Shejnaze Juka ne Shkoder te vetmet lista janë të matures shtetrore.Ne KZAZ-nr 4 qe ndodhet …

Lexo me shume

BASHKIA LEZHE ZBATON DEKRETIN E PRESIDENTIT

Shkresa dërguar Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për lirimin e ambjenteve ku janë vendosur KZAZ dhe heqjen e listave të zgjedhesve është bërë në zbatim të dekretit të presidentit për anullimin e zgjedhjeve vendore të 30 qershorit. Kështu është shprehur kryebashkiaku i Lezhës Fran Frrokaj i cili tha se nëse ambjentet nuk do të lirohen vullnetarisht atëhere do të ndërhyhet konform …

Lexo me shume

NDOCAJ: MAZHORANCA PO ME SHANTAZHON

Kandidati për Bashkinë Lezhë Eduart Ndocaj ka akuzuar mazhorancen për shantazhe ndaj tijë nëpërmjet rrjeteve sociale. Në një deklaratë për mediat Ndocaj ka hedhur akuza në drejtim të kandidatit socialist Pjerin Ndreut, duke deklaruar se qytetaret do ti japen përgjegjen e merituar me 30 qershor.Sipas Eduart Ndocaj Partia Socialiste po ushtron presion ndaj maturanteve për të votuar kandidatin e tyre …

Lexo me shume

ADEMI, KERKESE KZAZ-ve SHKODER PER LIRIMIN E AMBJENTEVE

Kryetarja e Bashkisë Shkodër Voltana Ademi i ka kërkuar Komisioneve Zonale te Administrimit te Zgjedhjeve ne territorin e Bashkisë Shkodër të lirojne ambientet ne funksion te procesit zgjedhor.Ne letren dërguar tre komisioneve zonale te administrimit te zgjedhjeve, respektivisht KZAZ nr 2 që ndodhet te Pallati i Sportit “Qazim Dervishi”, KZAZ nr 5 që ndodhet tek palestra e shkolles 9 vjecare …

Lexo me shume