Monday , 17 December 2018

POLITIKE

BASHA E SELAMI, BASHKE NE FUSHATE

Mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike as nuk i shuajti debatet për standardet e garës për kryetarin dhe as nuk i bashkoi dy grupimet pro dhe kundër Bashës në parti.  Por, megjithatë, procesi i nisur nuk do të ndërpritet dhe dy kandidatët në garë, Lulzim Basha dhe Eduard Selami do të nisin të mërkurën fushatën për zgjedhjen e kryetarit të …

Lexo me shume

PD: ZGJEDHJET PER KRYETARIN ME 22 KORRIK

Partia Demokratike përmes dy nënkryetarëve, Edi Paloka dhe Edmond Spaho ka rrëzuar kërkesën e dy kandidatëve për drejtimin e së djathtës, Eduard Selamit dhe Astrit Patozit për dorëheqjen e Lulzim Bashës dhe shtyrjen e zgjedhjeve të parashikuara për në 22 korrik. “Ne Nuk mund të plotësojmë kërkesa që nuk parashikohen apo janë në kundërshtim me statutin, dhe as të ndryshojmë …

Lexo me shume

LICI: VOTA ESHTE BLERE MASIVISHT, 100 MLN EURO DALIN NGA BANKAT

Partia mendimi I djathte liberal ka komentuar mbarevajtjen e zgjedhjeve. Mustafa Lici thote se ne harkun kohor  prej 1 muaj jane terhequr 100 milion euro, ndersa 4 milion euro jane dhene ne Shkoder per blerje voshat, gje e cila nuk kishte ndodhur me pare. Lici hummbjen e partise demokratike ia atribuon nje sere faktoresh. Ndersa mbeshtet deri ne fund kandidaturen …

Lexo me shume

QEVERIA E RE, PRITET NDRYSHIME NE DISA INSTITUCIONE

Prej 2 ditesh Kryeministri Edi Rama ka paralajmeruar fortune ne institucione, ku per kete ka caktuar muajin korrin si fushate degjesash ne te gjithe vendin, me qellim grumbullimin e informacioneve per cdo zyre shteterore. Por edhe ne Shkoder pritet qe ne muajin shtator te kete nje sere ndryshimesh, ku e para sipas burimeve eshte posta shqiptare dega Shkoder. Burimet bejne …

Lexo me shume

FRAN FRROKAJ NE MBESHTETJE TE BASHES

Kryebashkiaku i Lezhës njeherazi dhe anëtari i Kryesisë së PD-së, Fran Frrokaj ka dalë në krah të kreut të PD-së, Lulzim Basha duke sulmuar ashpër Patozin dhe Topallin. Nëpermjet një reagimi “Facebook” Frrokaj thotë se dy demokratet prisnin me padurim humbjen e PD-së, pasi ata nuk dhanë asnjë kontrubut në fushaten elektorale. REAGIMI E percmoj gjuhen e zj,Topalli dhe te …

Lexo me shume

TOPALLI: LULZIM BASHA TMERROHET NGA FORUMET DHE E VERTETA

Ish-numri dy i Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, akuzoi Lulzim Bashën gjatë një konference për shtyp se është ai përgjegjës për humbjen e thellë në 25 qershor.  Topalli tha se kryedemokrati ka shpallur një garë për kryetarin e ri, e cila sipas saj është false, pasi nuk janë respektuar forumet drejtuese të PD. Topalli i kërkoi Bashës të tërhiqet dhe të mbajë …

Lexo me shume

REZULTATI ZHGENJYES I PBDKSH-se, REAGON NDOCAJ

Blerja e votave, shantazhet, presionet dhe vjedhja gjatë numerimit ishin shkaqet që sollen një rezultat zhgënjyes për Partinë Bashkimi Demokrisjan Shqiptar.Kështu u shpreh kreu i kësaj force politike Eduart Ndocaj partia e të cilit në rang vendi nuk mundi të marrë më shume se 910 vota.Ndocaj është i bindur se PBDKSH-se i janë vjedhur me mijera vota në të gjitha …

Lexo me shume

REZULTATI ZHGENJYES I PD-se NE LEZHE

Blerja masive e votave shantazhet dhe presionet ndaj votuesve sollen humbjen e Partisë Demokratike në Lezhë.Kështu u shpreh kreu i deges së PD-së Paulin Marku i cili pavaresisht rezultatit falenderoj të gjithë qytetaret që votuan alternativen e djathte. Sipas Markut strukturat e PD-se kanë qenë mjaft mire të organizuara, por shkaqet e humbjes do te analizohen ne çdo seksion. Zgjedhjet …

Lexo me shume

DOREHIQET NGA LSI PETRIT VASILI

Petrit Vasili ka marre pergjegjesite e tij per humbjen e levizjes socialiste per integrim duke dhene doreheqjen. Ne deklaraten per mediat, Vasili tha se LSI do te udhehiqet nga Monika Kryemadhi. LSI nuk doli force e pare ashtu sikurse pati premtuar, per kete Vasili thote se LSI ka nevoje per nje strukture te re e cila do ta beje levizjen …

Lexo me shume

BUSHATI REAGON NE “FB”: SHKODRA PERFAQESOHET ME NJE GRUP NJEREZIT QE PUNOJNE PER TE, JO QE KANE FRIKE NGA DREJTESIA…

Pas humbjes te PS- se ne Shkoder, ministri i Jashtem ne detyre Ditmir Bushati i eshte drejtuar me nje reagim ne rrjetet sociale te gjithe perkrahese dhe qytetareve te Shkodres. Statusi i Ministrit Ditmir Bushati ne “Facebook”   Sllogani i kësaj fushate ishte “Shqipëria që duam”! Shkodra si “principatë” rebele dhe kreative, ja kishte qejfi ta thoshte “i fije” n’gegnisht …

Lexo me shume