Friday , 15 December 2017

POLITIKE

AKSIONI ANTI-DROGE NE VELIPOJE, REAGON LULZIM BASHA

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas aksionit antidrogë të zhvilluar ditën e sotme në Velipojë, ku u bllokuan 1.5 tonë kanabis dhe u arrestuan 5 persona, mes të cilëve dhe një polic. Basha akuzon kryeministrin Edi Rama, ish-ministrin Saimir Tahiri dhe ministrin Fatmir Xhafaj se e kanë mbushur policinë me trafikantë droge. basha hedh akuza të forta …

Lexo me shume

ORGANIZIMI I PROÇESIT TE ANALIZES SE ZGJEDHJEVE TE 25 QERSHORIT

Edhe ne Malesi te Madhe, ashtu si ne te gjitha deget e tjera te Partise Demokratike ne vend, ka nisur organizimi i strukturave dhe percaktimi i grupit te punes qe me pas vijon me kryerjen e analizes se rezultatit te zgjedhjeve te 25 qershorit ne kete bashki. Mbledhja u zhvillua pasditen e se Premtes ne ambjentet e selise se PD-se …

Lexo me shume

BASHA- RAMA, AKUZA PER MEDIAT

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u ka dalë edhe njëherë tjetër në mbrojtje gazetarëve, ku ka cilësuar si kriminale fjalimin e djeshëm të Kryeministrit Rama.  “Fjalimi i djeshëm i Edi Ramës kundër gazetarëve është fjalim kriminal.Me fjalime të tilla, ai është duke nxitur përditë urrejtjen dhe dhunën ndaj gazetarëve.Klima që krijon Edi Rama inkurajon pikërisht kriminelët që të sulmojnë …

Lexo me shume

BE- RAMES: DUAM FAKTE PER VETTINGUN!

Nisja e Vetingut në letër për gjykatësit dhe prokurorët nuk mjafton për hapjen e negociatave të Shqipërisë. Edi Ramës i kërkohen rezultatet konkrete dhe jo thashetheme, u shpreh Komisioneri për Zgjerimin i BE, Johanes Hahn. “Kur flasim për procesin e negociatave, ky bazohet në meritë. Kjo do të thotë se bazohet në fakte dhe jo në thashetheme, jo në hamendësime. …

Lexo me shume

ÇELJA E NEGOCIATAVE, RAMA: NE DHJETOR TAKOHEM ME JUNCKER

Kryeministri Edi Rama do të takojë në fillim të dhjetorit Presidentin e Komisionit Europian Jean-Claude Juncker. Lajmin e ka bërë të ditur vetë shefi i qeverisë shqiptarë gjatë konferencës së përbashkët me komisionerin Johanes Hahn. Edhe vetë Rama e pranoi një gjë të tillë, duke thënë se  ka marrë një ftesë nga Presidenti  dhe në qendër të diskutimeve do të …

Lexo me shume

RAMA: TASKE- FORCE E POLICISE ME FBI KUNDER KRIMIT TE LIDHUR ME POLITIKEN

Në policinë e shtetit do të ngrihet një task-forcë, operacionet e së cilës do të jenë të fshehta për të luftuar krimin e organizuara. Në kohën  kur policia e shtetit atakohet me akuza të rënda të përfshirjes në trafikimin e lëndëve narkotike, Kryeministri Rama synon të rris besimin tek uniformat blu teksa lajmëroi që në mbledhjen e qeverisë në ditën e …

Lexo me shume

BASHA: TAHIRI E SOTA UDHETUAN JASHTE VENDIT SEBASHKU, KALUAN NGA MURIQANI

Kreu demokrat, Lulzim Basha, ka hedhur akuza të forta ndaj Ramës e Tahirit, teksa shkruan se këtij të fundit po i del boja gjithnjë e më shumë si i lidhur me krimin e përfituesit e tij. Basha deklaron se ish-ministri Tahiri dhe biznesmeni Sota janë bashkëpunëtorë në trafikun e milionave të drogës dhe po përpiqen të fshehin provat.  Sipas kreut …

Lexo me shume

KRYEMADHI: KRIMI PO MBYT EKONOMINE E VENDIT

Që pas zgjedhjeve të 25 qershorit Lëvizja Socialiste për Integrim e ka ridimensionuar pozicionin e saj si një forcë aktive në opozitë, por shtyllat kryesore të aksionit të saj politik do të përcaktohen në Konventën Kombëtare të së dielës. Monika Kryemadhi, e cila mblodhi kryesinë, nuk paralajmëroi surpriza, kur përkufizoi qeverisjen e Ramës dhe reagimin e LSI-së përballë saj. “LSI e …

Lexo me shume

KRYEMINISTRI RAMA PREZANTON PREFEKTET E RINJ. NE SHKODER EMEROHET KOLONELI NË REZERVË ÇESK MILLJA

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Kryeministri Rama doli në konferencën per shtyp ky zyrtarizoi vendimin e marrë në mbledhjen e qeverisë së ditës së merkure për lirimin nga detyra të 12 prefektëve në vend. Rama tha se jemi në fazën e çeljes së një faze të re qeverisëse dhe pritshmëritë që njerëzit kanë nga kjo qeveri është një qasje e re. …

Lexo me shume

VENDIMI, KRYEMINISTRI RAMA SHKARKON PREFEKTET, IKEN EDHE RADOVANI

Kryeministri Edi Rama ka shkarkuar nga detyra të gjithë prefektët e vendit dhe ka emëruar të rinjtë. Vendimi është marrë sot në mbledhjen e qeverisë. Ne mesin e prefekteve te shkarkuar eshte edhe prefekti i qarkut shkoder paulin radovani i cili mbante kete detyre prej 4 vitesh Sipas këtij vendimi, largohen nga detyra të 12 prefektët në 12 qarqet e …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin