Saturday , 7 December 2019

POLITIKE

ME 16 SHKURT, SHQIPTARET DO MARRIN NE DORE FATET E TYRE

Shqiptarët do të marrin në dorë fatet e tyre në protestën e 16 shkurtit. Kështu u shpreh kryetari i Partisë Demokratike, dega Shkodër, Xhevdet Amuli në një deklaratë për mediat. Ai fton fton simpatizantët dhe mbështetësit e kësaj force politike që ti bashkohen kësaj proteste. Nuk është vetëm protestë e opozitës, por edhe e atyre që e ndjejnë që ky …

Lexo me shume

DEPUTETI SPAHIA, THIRRJE PER SOCIALISTET PER TE QENE NE PROTESTE

Dy ditë na ndajnë nga dyndja e qytetarëve shqiptarë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” për të shkundur nga themelet kalbësirën që ka mbushur zyrat e kryeministrisë. Kështu u shpreh në një deklaratë për mediat deputeti i Partisë Demokratike për Qarkun Shkodër, Bardh Spahia.Spahia i bën thirrje për protestë çdo qytetari, jo vetëm demokratëve të Shkodrës, por edhe socialistëve të ndershëm …

Lexo me shume

FATMIR MEDIU TAKIM ME STRUKTURAT E PR-se NE LEZHE

Nga Lezha ku zhvilloi një takim me strukturat e partisë që ai drejton kreu u republikaneve Fatmir Mediu kërkoi ndryshim të kodit zgjedhor, duke thënë se listat e hapura janë mënyra më e mire që qytetaret të zgjedhin njeriun që dëshirojnë.Ne fjalen e tije Mediu u ndal dhe tek protesta e 16 shkurtit në Tiranë që sipas tijë do të …

Lexo me shume

NË MAJ SHKODRA PRET DY QEVERITË SHQIPËRI-KOSOVË

Në muajin maj do të mbahet sërish një mbledhje e përbashkët mes qeverisë së Kosovës dhe Shqipërisë, por këtë herë në qytetin e Shkodrës.Në nëntorin e vitit që e lëmë pas, në Pejë u mbajt mbledhja e pestë mes Qeverisë së Kosovës dhe të Shqipërisë.Për herë të parë, dy qeveritë u takuan më 11 janar të vitit 2014.

Lexo me shume

PROTESTA, LULZIM BASHA NE MIRDITE

Shtatë ditë nga data e protestës para Kryeministrisë, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nga Mirdita u ka bërë thirrje qytetarëve që të rrëzojnë qeverinë Rama.Në takimin me Mirditoret Basha e cilësoi qeverisjen si ‘grusht shteti’ që duhet të rrëzohet në datë 16 shkurt, pasi sipas tijë sovrani i instituconeve është populli dhe jo kriminelet që kanë marrë peng vendin. …

Lexo me shume

“QEVERI TRANZITORE OSE SHQIPTARET DO MARRIN FRERET ME 16 SHKURT”

Qeveri tranzitore ose shqiptarët do të marrin frerët me 16 shkurt. Kështu u shpreh kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë seancës parlamentare të kësaj të enjte. Sipas Bashës, kriza ka arritur dimensione tragjike, pa siguri totale në shkolla dhe pacipcisë me të cilën shprehet ministri i Brendshëm, apo si rasti i vetëflijimit në Shijak. Vendi është edhe në krizë …

Lexo me shume

PROTESTE ME 9 SHKURT PARA PREFEKTURES SE SHKODRES

Askush më shumë se një qytetarë shkodranë nuk ka të drejtë për të protestuar ndaj kësaj keq-qeverisje. Shprehet kështu zëdhënesja e Partisë Demokratike dega Shkodër, Jesmina Lici, në një deklaratë për mediat. Sipas PD Shkodër, korrupsioni është i vetmi standart për qeverisjen.Për këtë, PD Shkodër fton qytetarët në protestën e 9 shkurtit në orën 11 para Prefekturës së Shkodrës.Partia Demokratike …

Lexo me shume

PROTESTA E 16 SHKURTIT, LULZIM BASHA TAKIME NE LEZHE

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte në Lezhë ku ftoi qytetarët që ti bashkohen protestës së opozitës me 16 shkurt në Tiranë. Në bashkëbisedimin me banor të zones Lulzim Basha ju ka kujtuar se opozita ndan të njejtat shqetesime, duke paraqitur edhe rruget e zgjidhjes, ndaj sipas tijë duhet të bashkohemi të gjithë në protesten e 16 shkurti për …

Lexo me shume

EDUART NDOCAJ DO TE JETE KANDIDAT I AD-se PER BASHKINE LEZHE

Partia Aleanca Demokristjane ka nisur pergatitjet për zgjedhjet lokale të 30 qershorit.Gjatë një takimi të zhvilluar me skrukturat e AD-së në Lezhë kryetari Zef Bushati, u shpreh se qëllimi i kësaj force politike është fitorja e Bashkisë së Lezhës me kandidaturen e Eduart Ndocajt.Sipas Bushatit drejtimi i Lezhës nga demokristjanet do të ishte në të mirë të qytetareve të kërij …

Lexo me shume

“PD NE MALESI TE MADHE NE KOALICION ME QYTETARET”

Partia Demokratike në Malësi të Madhe për zgjedhjet e qershorit koalicionin e ka me qytetarët. Shprehet kështu kryetari i PD në Malësi të Madhe, Anton Kokaj, në një prononcim për mediat. Sipas tij, më të rëndësishëm janë qytetarët dhe me to është koalicioni më i madh. Bëjmë koalicion me ato që janë kundër kësaj keq-qeverisje shton Kokaj.Kokaj është i bindur …

Lexo me shume