Tuesday , 17 October 2017

POLITIKE

PARLAMENT – BASHA: RUÇI PINJOLL I DIKTATURËS! ZGJEDHJET U FITUAN NË ALEANCË ME KRIMIN

Ndërkohë që Gramoz Ruçi mbante fjalën para deputetëve pas zgjedhjes në krye të Parlamentit, Lulzim Basha nga jashtë ndërtesës ku kishte mbështetës të opozitës, tha se u zgjodh jo vetëm si pinjoll i fundit i diktaturës. Basha tha se zgjedhjet e 25 qershorit u fituan në aleancë të pandërprerë me krimin. Basha: Ruçi pinjoll i diktaturës! Zgjedhjet u fituan në aleancë …

Lexo me shume

RUÇI ME 80 VOTA NË KRYE TË PARLAMENTIT: DO TË SHPIEN DERI NË FUND VETTINGUN

Gramoz Ruçi është kryetari i Kuvendit të Shqipërisë. I propozuar nga Partia Socialiste, Ruçi ka marrë plot 80 vota nga 74 vota që ka Partia Socialiste në Parlament. Pro Ruçit, kanë votuar deputetët e PDIU-së, por edhe dy deputetë nga radhët e opozitës. 40 deputetë kanë votuar kundër dhe një abstenim. Deputetët e LSI-së nuk morën pjesë në votim. Ruçi: …

Lexo me shume

KUVENDI I SHQIPERISE NIS PUNEN

Të parët që mbërritën këtë të shtunë në Parlament, për seancën e parë të legjislaturës së re, ishin socialistët. Në portretet e tyre nuk fshihej dot entuziasmi i fitores vetëm të një partie pas 25 vjetësh.  Pas tyre mbërritën deputetët e LSI, partia që fitoi më shumë mandate se katër vite më parë, madje jashtë koalicionit, por pa mundur për herë …

Lexo me shume

EMERIMI I RUÇIT NE KRYE TE KUVENDIT, REAGON DEPUTETI SPAHIA

Deputeti i partise demokratike per qarkun e Shkodres Bardh Spahija ka reaguar me ane te nje statusi ne rrjetin social “FB” per emerimin e Gramoz Rucit ne krye te kuvendit te Shqiperise. Sipas deputetit Spahija emerimi i Rucit ne krye te Kuvendit, eshte jo përfaqësim i Sovranit por cënim i integritetit, sovranitetit dhe moralit të shqiptarëve. “Në kohën kur Shqipëria një …

Lexo me shume

PERFUNDON MBLEDHJA E QEVERISE “RAMA 2” NE VELIPOJE

Ka përfunduar  mbledhja informale e qeverisë “Rama 2” në Velipojë, ministrant kanë qenë të rezervuar në deklaratat e tyre, por ndryshe nga një ditë më parë disa prej tyre nuk ngurruan të shprehen për mediat, qoft edhe me një falenderim…. E ndërsa vetë Kryeministri Rama pas mëngjesit me gazetarët vendosi që pjesën e mbetur të kohes para se të futej …

Lexo me shume

BASHA REAGON NDAJ DEKLARATEVE TE RAMES PER KANABISIN

Kryetari I Partisë Demokratike Lulzim Basha përmes një postimi në FB ka reaguar mbi deklaratën e kryeministrit Rama për cështjen e kanabisit. Basha në deklaratën e tij shkruan: Njeriu që për tre vjet mohoi problemin e drogës në Shqipëri, duke bekuar kthimin e saj në vendin kryesor të drogës në Europë, sot befas deklaroi se e paska zgjidhur këtë problem. …

Lexo me shume

RAMA: FUND SITUATES SE KANABISIT NE SHQIPERI

Kryeministri Edi Rama tha se betejën ndaj kanabisit qeveria e tij e ka fituar, ndërsa ky vit do t’i japë fund njëherë e mirë këtij fenomeni. “Qeveria e ka fituar betejën me kanabisin. Edhe partnerët tanë ndërkombëtarë e konfirmojnë se terreni është tërësisht i pastruar nga kjo mortje. BE është e informuar në kohë reale për progresin. Ndaj, kush do rol …

Lexo me shume

VELIPOJE, EDI RAMA: NE 100 DITET E PARA FUND BUROKRACISE NE ZYRAT E SHTETIT

Kryeministri Rama drejtoi mbledhjen e dytë informale te qeverise së re në Velipojë, ku u diskutuan me detaje pikat e vendosura në mbledhjen e parë të zhvilluar në Llogara, si dhe u përcaktuan objektivat e 100 ditëshit të parë të punës së qeverisë së re. Pika kryesore e diskutimit ka qenë raportimi i cdo ministrie mbi burokracitë e vërejtura deri më …

Lexo me shume

GURAKUQI: EMERIMI I MINISTRAVE JO LEGJITIM

Kryeministri ka emeruar ministrat ende pa nisur legjislatura, dhe ky vendim eshte ne kufirin e arsyer. Keshtu u shpreh deputeti i zgjedhur demokrat Romeo Gurakuqi. Ai tha se eshte i shqetesuar per mungesen e vemendjes se kryeministrit Edi Rama jo vetem ndaj shkodres, por edhe ndaj opozites ne teresi Zgjedhjet nuk kanë qenë të ndershme u shpreh deputeti Gurakuqi por …

Lexo me shume

DESHTON MBLEDHJA E KESHILLIT BASHKIAK

Eshte bere rutine qe mbledhjet e keshillit Bashkiak te Shkodres te deshtojne njera pas tjetres. Keshtu ka ndodhur edhe me mbledhjen e dates 30 gusht ku serish nuk eshte plotesuar korumi i nevojshem. Pas 35 minita pritje, kryetari i keshillit Bashkiak Xhemal Bushati ka njoftuar keshilltaret se papergjegjshmeria e tyre mund te kete pasoja. Per kete ka patur edhe nje …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin