POLITIKE

VOTIMET NE PD SHKODER, DALIN EMRAT E FITUESVE NE ZGJEDHJET E GRUP-SEKSIONEVE

FITUESIT NE ZGJEDHJET NE GRUPSEKSIONE PD-Shkoder: Grupsek. 1/1 Blendi Gjylbegaj Grupsek. 1/2 Gentian Ibroja Grupsek. 1/3 Malvin Halili Grupsek. 1/4 Vildana Gushta Grupsek. 1/5 Selami Smajli Grupsek. 2/1 Ardit Qylybyli Grupsek. 2/4 Ergy Ivziku Grupsek. 2/5 Agim Plepi Grupsek. 3/1 Agron Kastrati Grupsek. 3/3 Emiljano Çekini Grupsek. 4/1 Altin Salihi Grupsek. 4/2 Benjamin Nako Grupsek. 4/4 Arben Lushaj Grupsek. 5/1 …

Lexo me shume

RIORGANIZIMI I PARTISE DEMOKRATIKE SHKODER

Këtë të shtunë është mbyllur faza e dytë për riorganizimin e Partisë Demokratike në degën e Shkodrës. Gjatë kësaj të shtunë u organizuan edhe votimet për kryetarët e grup-seksioneve. Deputeti i Partisë Demokratike dhe njëkohësisht i deleguari për Veriun, Flamur Noka, shprehet i kënaqur për proçesin e zhvilluar. Noka vlerësoi edhe pjesëmarrjen në votime, nderkohë nuk ngurroi të komentonte edhe …

Lexo me shume

PLATFORMA PER “ÇLIRIMIN E ZGJEDHJEVE”

Vetëm pak ditë pasi shumica prezantoi draftin me ndryshimet në Reformën Zgjedhore, këtë të hënë kryetari i PD, Lulzim Basha, ka prezantuar para deputetëve demokratë dhe opozitës platformën që sipas tij do të “çlirojë zgjedhjet” nga krimi, shitblerja e votës dhe kapja shtetërore. Platforma e opozitës mbështetet në katër pika, që sipas Bashës janë thelbësore; Dekriminalizimi i procesit zgjedhor, ku …

Lexo me shume

KOKAJ: PD NE MALESI TE MADHE KA MARRE NJE PAMJE TJETER

Partia Demokratike në Malësi të Madhe ka marrë një pamje tjetër. Është vetë kryetari i kësaj force politike në këtë zonë, Anton Kokaj, që shfaqet optimistë edhe për zgjedhjet lokale të vitit të ardhshëm. Kokaj fton të larguarit për arsye të ndryshme nga PD Malësia që të bëhen pjesë e ristrukturimit. Ai e cilëson Partiën Demokratike në Malësi të Madhe …

Lexo me shume

PROPOZIMI I ÇUDITSHEM PER VOTIMET

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, kush financon partitë nuk mund të marrë tendera që kalojnë shumën 10 milionë lekë për 3 vite me radhë. Krerët e partive politike në Shqipëri, krahas kërkesës për t’u regjistruar në zgjedhjet e ardhshme lokale, do të bëjnë edhe një deklaratë me shkrim, përmes të cilës do të përbetohen se nuk do të blejnë votat. Kështu …

Lexo me shume

NIS RIORGANIZIMI I PD-se NE LEZHE

Drejtimi i demokratëve të Lezhës edhe për një tjetër mandat është pretendimi i kreut aktual të kësaj force politike Paulin Marku.Në një deklaratë për mediat Marku ka deklaruar se është i gatshëm dhe me eksperiencën e nevojshme për të vijuar, por duke deklaruar se mbetet një garë e hapur për të gjithë dhe në çdo rast duke iu përmbajtur udhëzimit …

Lexo me shume

RIKANDIDIMI I KRYEBASHKIAKUT FRAN FRROKAJ

Përsonat që duan të kandidojnë për poste drejtuese në Partinë Demokratike, duke përfshire edhe kryebashkiaket e ardhshem, do të jenë pjese reflektive e kauzes së kësaj force politike.Kjo ka qenë deklarata e Kryetarit të Partisë Demokratike në Lezhë Paulin Marku, i pyetur nëse kryebashkiaku i Lezhës Fran Frrokaj gëzon mbështetjen e strukturave të partisë për rikandiduar për një mandat të …

Lexo me shume

TAKIMET ME STRUKTURAT NE PD MALESI E MADHE

Anton Kokaj nuk e fsheh dëshirën për të rikandiduar përsëri për kryetar të Partisë Demokratike në Malësi të Madhe. Por, sipas tij e rëndëëishme është që kandidati i PD të arrijë fitoren në zgjedhjet lokale. Partia Demokratike do të nis takimet me strukturat e kësaj force politike në Malësi të Madhe. Takimet do të nisin me banorët e zonës së …

Lexo me shume

FRAN FRROKAJ DREJT MANDATIT TE DYTE

Nuk më mungon dëshira për të kandiduar, por do të respektoj vendimin demokratëve të Lezhës. Kështu është shprehur kryebashkiaku demokrat i Lezhës Fran Frrokaj, i pyetur nëse do të rikandidonte sërish në zgjedhjet e ardhshme vendore. Frrokaj ka analizuar edhe takimet e mazhorancës në zona të Lezhës, që për opinionin publik janë një fushatë e hapur e kandidatit të së …

Lexo me shume

BUSHATI: OPOZITA KA FRIKE NGA KOMISIONI I VENECIAS

Opozita ka frikë nga Komisioni i Venecias dhe pasi ka humbur besimin e votuesve të saj tashmë po kthehet të gjejë se cfare mund të shpëtoje. ka qenë kjo deklarata e Ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati në lidhje me akuzat e opozitës mbi lidhjet e tij me grupet kriminale. Nga ana tjetër Bushati foli edhe për cështjen e integrimit të …

Lexo me shume