POLITIKE

“NE PRANVERE NIS STINA E PROTESTAVE NGA PD”

Në pranverën e vitit që vjen PD do nis stinen e protestave dhe nuk do ketë kthim pas deri në rrëzimin e plotë të Edi Ramës si kryeministër, shprehet kështu Belind Këlliçi kryetar I Forumit Rinor të Partisë Demokratike I ftuar në emisionin “Autochthonous” në TV Rozafa. Këlliçi gjatë emisionit foli edhe për situatën ekonomike në vënd, dhe arsyet se …

Lexo me shume

PASAPORTA E TAHIRIT, ALIBEAJ: PO I NGUSHTOHET RRETHI ATIJ DHE RAMËS

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka reaguar ditën e sotme për sa i përket vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për bllokimin e pasaportës së ish- ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Sipas Alibeaj, kjo është një tjetër provë që Prokuroria dh Gjykata e Krimeve të Rënda dhanë sot për përfshirjen e Saimir Tahirit në trafikun ndërkombëtar të dorgës. …

Lexo me shume

META URON BASHEN PER 27-VJETORIN E THEMELIMIT TE PD-se, JA ÇFARE I THOTE

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka uruar Lulzim Bashën në 27-vjetorin e themelimit të PD. Në një postim në Facebook, kreu i shtetit shqiptar shkruan: “Në këtë përvjetor të themelimit të Partisë Demokratike, si forca e parë opozitare në vend, kam kënaqësinë t’i uroj kësaj partie, lidershipit, anëtarëve dhe simpatizantëve të saj, suksese në përmbushjen e përgjegjësive tepër të rëndësishme …

Lexo me shume

27 VJETORI I PD- se, BASHA: REFLEKTIM PER TU RINGRITUR

Në 27-vjetorin e themelimit të Partisë Demokratike, kryetari Lulzim Basha u shpreh se “Uroj me zemër themeluesit dhe anëtarët e PD. Gëzuar 27-vjetorin e PD. Gëzuar lindjen e pluralizmit politik. Ne mblidhemi cdo dhjetor për të nderuar protagonistët, studentët dhe njerëzit e thjeshtë, për t’u frymëzuar, reflektuar dhe rinisur. Lëvizja e Dhjetorit dhe PD kanë prodhuar Shqipërinë e lirë, të orientuar …

Lexo me shume

BASHA AKUZA RAMES PER CENSUREN NDAJ MEDIAS

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar ditën e sotme në Ditën Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut. Kreu i PD-së akuzon Ramën se me blerjen e votës dhe me censurën që bën ndaj medias, është duke i asgjësuar këto të drejta e liri të njeriut. Statusi i plotë i Lulzim Basha në Facebook: “Sot, ne 10 dhjetor 2017, diten nderkombetare …

Lexo me shume

DITA E TE DREJTAVE TE NJERIUT, PRESIDENTI META STATUS NE FACEBOOK

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka reaguar ditën e sotme me një shënim të shkurtër, me rastin e Ditës së të Drejtave të Njeriut. ‘Si sot, më 10 dhjetor 1948, u miratua Deklarata Universale e të Drejtave të Njeriut, kushtetuta e parë universale në mbarë botën’, shkruan presidenti Meta në Facebook. Sipas presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, ‘njohja e dinjitetit …

Lexo me shume

FRPD SHKODER, DEKLARATE PER MEDIAT

“Sot te rinjte shkodrane ashtu si paraardhesit tane 27 vite me pare me 8 dhjetor 1990 vendosen te ngrejne zerin dhe te protestojne kunder Edvin Rames dhe qeverise qe ai drejton si shkaktaret e vetem per gjendjen dhe situaten e patolerueshme qe po kalon vendi. Per shkak te politikave te kesaj qeverie per arsimin sot ka 6000 studente me pak …

Lexo me shume

PROTESTA E FRPD SHKODER, REAGON ZV/KRYEMINISTRJA MESI

“Shkodra nuk mund te jete ai qytet qe pret kryeministrin Rama me thirrjet “IK”. Shkodra nuk mund te jete ai qytet qe pret miqte me mesazhe largimi dhe fyese. Kete nuk mund ta pranoj asnjehere.” Ky ishte reagimi i zv/kryeministres Senida Mesi pas protestes se organizuar nga Forumi Rinor i Partise Demokratike Shkoder. Deklarata e zv/kryeministres Mesi erdhi gjate nje …

Lexo me shume

PROTESTE KUNDER KRYEMINISTRIT RAMA NGA TE RINJET E FRPD

Të rinjët e Forumit Rinor të Partisë Demokratike të Shkodrës kanë protestuar kundër kryeministrit Rama I cili ndodhet në Shkodër. Paka para se të zhvillohej mbledhja e Këshillit Kombëtar të Territorit, me pamkarta në duar dhe nën thirrjet “Rama ik” të rinjët democrat të Shkodrës kanë kërkuar largimin e Kryeministrit Rama nga drejtimi I qeverisë. Kryeministri Rama ka përshëndetur me …

Lexo me shume

EDUARD NDRECA KOMANDOHET KRYETAR I PS-se NE LEZHE

Ish Prefekti i Qarkut Lezhë Eduard Ndreca është komanduar kryetar i Partisë Socialiste në Bashkinë Lezhë. Ai ka fituar garën përballë socialistit Ermal Shema, duke marrë vlersime maksimale nga forumet drejtuese dhe kordinatoret e PS-së, të cilët e mbështeten maksimalisht për të drejtuar këtë force politike.Në këtë detyre Ndreca është komanduar përshkak se vendi ishte lënë vakant prej pak kohesh, …

Lexo me shume