Breaking News

POLITIKE

ADEMI: DITMIR BUSHATIT E KA DEREN E BASHKISE HAPUR

Dera e Bashkisë Shkodër ka qenë gjithmonë e hapur për të bashkëpunuar dhe se Ministri I Jashtëm Ditmir Bushati, njëherësh dhe deputet I zonës është I mirëpritur të jap kontributin e tij, por këto 5 vite ne nuk kemi parë ndonjë angazhim në këtë drejtim. Ka qenë kjo përgjigja e Kryetarës së Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi pas deklaratës së …

Lexo me shume

BASHA: SHQIPTARET E REFUZOJNE QEVERINE E DROGES

Një ditë pas protestës së opozitës së bashkuar para Kryeministrisë, kryetari i PD, Lulzim Basha nga selia blu në një deklaratë për mediat u shpreh se beteja kundër Ramës deri në krijimin e një qeverie anti-mafia do të vijojë çdo ditë në rrugë dhe në sheshe. Kesisoj, ai paralajmeroi tubime të tjera bashke me qytetaret. Me tej, Basha shtoi se …

Lexo me shume

QYTETARET SHKODRANE VLERESOJNE PROTESTEN E OPOZITES

Protesta e opozites ishte e qete dhe brenda te gjitha standarteve qe kerkohet per nje proteste. Keshtu shprehen qytetaret shkodrane te pyetur per protesten e organizuar nje dite me pare nga opozita. Por, ka edhe prej atyre qe shprehen se kjo qeveri nuk largohet me protesta paqesore, por duhet bere me shume. Nderkohe qe bejne edhe nje krahasim me protesten …

Lexo me shume

MBI 4.000 PROTESTUES NGA SHKODRA PER PROTESTEN E OPOZITES

Ashtu siç ishte parashikuar protestues te shumte te opozites jane nisur kete te Shtune nga qyteti i Shkodres drejt Tiranes. Grumbullimi i protestuesve eshte bere nga disa pika te qytetit dhe njesive administrative. Sipas deputetes se Partise Demokratike ne Qarkun Shkoder, Izmira Ulqinaku, shkodranet me shume se te gjithe shqiptaret kane arsye per te protestuar. Nga ana tjeter, kreu i …

Lexo me shume

BASHA: PROTESTAT DO VIJOJNE DERI NE KRIJIMIN E QEVERISE ANTI-MAFIA

Eshte mbyllur pa incidente protesta e opozites, e cila zgjati per rreth 90 minuta ne bulevard para kryeministrise. Kryetari i PD-se, Lulzim Basha, kerkoi largimin e qeverise Rama, ndersa paralajmeroi se betejat dhe protestat do te vijojne deri ne krijimin e nje qeverie anti-mafia. Gjithashtu, Basha akuzoi se Rama ka kapur drejtesine, ndersa ‘peshku’ i madh sipas tij eshte Saimir …

Lexo me shume

BUSHATI REFUZON TE KOMENTOI TAKIMIN ME HOMOLOGUN GREK

Jemi këtu në Adriatik dhe cështjet e Jonit do I diskutojmë kur të jemi në brigjet e tij, ka qenë kjo përgjigja e Ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati në lidhje me takimin me Ministrin e Jashtëm Grek Kotzias që u mbajt në qytetin e Korçes. Ministri I Jashtëm Bushati dhe homologu I tij Grek zhvillua një takim dy ditor në …

Lexo me shume

PROTESTA, 2 MIJE LEZHJANE UDHETOJNE DREJT TIRANES

Qindra mbështetes të Partisë Demokratike në Lezhë kanë udhëtuar drejt Tiranës për tu bërë pjese e protestës së opozites.Nisja është bërë në mënyre të organizuar me autobuz dhe mjetë private nga qyteti i Lezhës dhe nga të gjitha Njesitë Administrative.Deputetja e Partisë Demokratike, Lindita Metaliaj u shpreh se janë mbi 2000 përsona nga qarku i Lezhës që i janë bashkuar …

Lexo me shume

LEZHE, PD FTON QYTETARET QE TI BASHKOHEN PROTESTES

Dega e Partisë Demokratike në Lezhë ka ftuar të gjithë qytetaret që ti bashkohen protestës të së shtunes në Tiranë.Në një deklarate për mediat kreu i demokrateve Paulin Marku, u shpreh se qyterate kanë arsye të shumta për të protestuar kunder qeverisë Rama, ndërsa shtoi se nisja do të bëhet në mënyre të organizuar nga qyteti i Lezhës si dhe …

Lexo me shume

KOKAJ: NA LIND E DREJTA TE PROTESTOJME NDAJ QEVERISE!

Opozita eshte gati per protesten e 27 janarit qe do te organizohet ne Tirane. Nderkohe, kreu i Partise Demokratike ne Malesi te Madhe, Anton Kokaj, shprehet se te gjitheve na lind e drejta te protestojme. Ai i beri thirrje te gjithe qytetareve te Malesise se Madhe te jene ne mbeshtetje dhe sebashku ne Tirane. Pasi, kjo proteste edhe pse organizohet …

Lexo me shume

“PER ZBATIMIN E REFORMES NE DREJTESI DUHET FITUAR BESUESHMERIA”

Shqiperia dhe sistemi gjyqesore kane nevoje per nje reformim te thelle. Keshtu u shpreh nga Malesia e Madhe, ish-presidenti i Shqiperise, Bujar Nishani. Sipas Nishanit, reforma duhej te kishte nisur nga ato gjyqtare dhe prokurore qe kane marre pjese ne gjykime politike gjate regjimit komunist. Por, per Nishanin gjate kryerjes se reformes ne drejtesi duhet fituar edhe besimi i popullit. …

Lexo me shume