Thursday , 1 October 2020

POLITIKE

PROTESTA E FRPD SHKODER, REAGON ZV/KRYEMINISTRJA MESI

“Shkodra nuk mund te jete ai qytet qe pret kryeministrin Rama me thirrjet “IK”. Shkodra nuk mund te jete ai qytet qe pret miqte me mesazhe largimi dhe fyese. Kete nuk mund ta pranoj asnjehere.” Ky ishte reagimi i zv/kryeministres Senida Mesi pas protestes se organizuar nga Forumi Rinor i Partise Demokratike Shkoder. Deklarata e zv/kryeministres Mesi erdhi gjate nje …

Lexo me shume

PROTESTE KUNDER KRYEMINISTRIT RAMA NGA TE RINJET E FRPD

Të rinjët e Forumit Rinor të Partisë Demokratike të Shkodrës kanë protestuar kundër kryeministrit Rama I cili ndodhet në Shkodër. Paka para se të zhvillohej mbledhja e Këshillit Kombëtar të Territorit, me pamkarta në duar dhe nën thirrjet “Rama ik” të rinjët democrat të Shkodrës kanë kërkuar largimin e Kryeministrit Rama nga drejtimi I qeverisë. Kryeministri Rama ka përshëndetur me …

Lexo me shume

EDUARD NDRECA KOMANDOHET KRYETAR I PS-se NE LEZHE

Ish Prefekti i Qarkut Lezhë Eduard Ndreca është komanduar kryetar i Partisë Socialiste në Bashkinë Lezhë. Ai ka fituar garën përballë socialistit Ermal Shema, duke marrë vlersime maksimale nga forumet drejtuese dhe kordinatoret e PS-së, të cilët e mbështeten maksimalisht për të drejtuar këtë force politike.Në këtë detyre Ndreca është komanduar përshkak se vendi ishte lënë vakant prej pak kohesh, …

Lexo me shume

TE PREMTEN QEVERIA RAMA MBLEDHJE NE SHKODER

Këtë fundjave, të premten dhe të shtunën qeveria Shqiptare do të mblidhet në Shkoder, ku do të vijë me mision të dyfishtë, jo vetëm për të kaluar disa prej projekteve që lidhen me këtë qytet, por edhe për të mbledhur këshillin kombëtar të territorit. Edhe pse detajet jane te pakta bëhet e ditur se mbledhja e qeverise do të zhvillohet …

Lexo me shume

RAMA: ANETARESIMI NE BE, S’DUHET TE KTHEHET NE ILUZION

Gjatë forumit të Ballkanit Perëndimor, “Miqtë e Europës”, që është duke u mbajtur në Brukesl, Kryeministri Rama u shpreh se pa ndihmën e Bashkimit Europian, Shqipëria nuk do të mundte të realizonte reformat që po kryhen në vend. “Anëtarësimi në Bashkimin Europian nuk duhet të kthehet në iluzion. Pa ndihmën e BE nuk do bëheshin dhe reformat që po kryejmë. Reforma …

Lexo me shume

DEPUTETI SPAHIA: MUNGESA E ENERGJISE PROBLEM SERIOZ, BANORET TE BRAKTISUR NGA SHTETI

Statusi i plote i deputetit te PD- se Bardh Spahija Po ndjek nga terreni gjendjen e renduar në njësitë administrative të Dajcit dhe Rrethinave ku banorët, kanë mbi 48 orë pa furnizim me energji elektrike. Ata u shprehën se nga OSSHE nuk ka asnjë ndërhyrje për të rregulluar defektet , ndërkohë që këta banorë janë të përpiktë në pagesat e …

Lexo me shume

RAMA SHPERNDAN FOTON E BASHES: GJITHKUSH MUND TE BEJE PUNE TE MIRA

Një foto të kreut të PD-së Basha në Darzezë të Fierit e shpërndanë kryeministri Edi Rama dhe i papërmendur emrin, e falënderon atë. Rama: Gjithkush prej nesh mund të bëjë punë të mira dhe kur dikush e bën një punë të mirë, sado e vogël a e madhe qoftë, duhet falenderuar e respektuar për atë punë, pavarësisht nëse në jetën …

Lexo me shume

KRYEMADHI: TE SHPALLET GJENDJA E JASHTEZAKONSHME

Lëvizja Socialiste për Integrim kërkon të shpallet gjendje e jashtëzakonshme për situatën e krijuar në vend si pasojë e reshjeve të dendura.  Kryetarja e kësaj partie, Monika Kryemadhi, nëpërmjet një postimi në Facebook thotë se qeveria shqiptare duhet të mobilizojë fonde financiare, ndihma ushqimore, dhe logjistikën e duhur që situata të kalohet me sa më pak dhimbje. “Koha nuk pret! …

Lexo me shume

DEBATE ME DEPUTETIN BARDH SPAHIA, REAGON KRYESUESI I LISTES SE PD SHKODER

Mes meje dhe deputetit Bardh Spahia nuk ka pasur asnje debat, ashtu sic pretendohet. Ky eshte reagimi i deputetit te Partise Demokratike ne Qarkun Shkoder, Romeoi Gurakuqi, teksa u pergjigj nje lajmi qe qarkullonte se mes Gurakuqit dhe Spahise ka pasur debate rreth marrjes se pushtetit nga Partia Demokraike. Sipas Gurakuqit, ne mbledhjen me grup-seksionin e Rrethinave ka pasur nje …

Lexo me shume

ARRATISJA FLET MË SHUMË SE ÇDO ARRESTIM

Janë tre ish-drejtues të lartë policie, të cilët prej ditësh po i fshihen drejtësisë, pasi prokuroria u preu fletëarrestet për lidhje me krimin e organizuar. Kam frikë se po të kishin qenë trafikantë droge në vend të tyre, të paktën njeri do të ishte dorëzuar vetë, për të mos e komplikuar më shumë pozitën e vet juridike. Në këtë kuptim, …

Lexo me shume