POLITIKE

TAKIMI PERMBYLLES NE LAGJEN E RUSIT ME KANDIDATIN SPAHIA

Kandidati per deputet i Partise Demokratike ne Qarkun e Shkodres, Bardh Spahia, u ndal ne Rajonin Nr2 te lagjes se Rusit per te zhvilluar takimin permbylles ne kete zone. Para banoreve te lagjes, Spahia u shpreh se PD-ja ka shume argumente per ti kerkuar mbeshtetjen dhe voten qytetareve. Ti kerkojme voten edhe te pavendosurve dhe socialisteve theksoi Spahia. Spahia kerkoi …

Lexo me shume

LEZHE, KANDIDATET E PD- se: NE, MBROJTESIT E INTERESIT TE LEZHJANEVE

Ne vijim te fushates elektorale, kandidatet e partise demokratike ne lezhe kane zhvilluar nje takim me banore te Ishull- Lezhes. Ndersa u kane kerkuar voten per republiken e re, kandidatet Prec Zogaj e Lindita Metaliaj kane deklaruar se do te jene mbrojtes te interesit te Lezhes e lezhjaneve ne parlamentin e ardhshem. Takimi i kandidateve demokrat ka vijuar me komunitetin pukjane ne Lezhe …

Lexo me shume

TOM DOSHIT I GARANTOHET VOTA NË VELIPOJË

Deputeti Tom Doshi dhe ekipi i tij kane zgjedhur bregdetin e Velipojes, per tu takuar me banoret e kesaj zone. Doshi u prit me atmosfere dhe masivitet , ndersa para te pranishmeve tha se eshte e garantuar fitorja e 3 deputeteve te partise socialdemokrate, teksa i kerkoi segmenteve te vecanta shteterore te ndalin presioni ndaj elektoratit te tij.   Banoret …

Lexo me shume

KOKAJ: ME 25 QERSHOR TE VOTOJME MASIVISHT PD

Kandidatët e partisë demokratike në qarkun e Shkodres kanë vijuar takimet elektorale në bashkinë e Malësisë së Madhe, ndersa kane zhvilluar nje takim entuziast me banoret te Koplikut. Ka qënë kandidati i PD- së Anton Kokaj ai I cili I ka bere thirrje qe me 25 Qershor te votohet masivisht nr 6. Ne te njejten linje kanë qënë edhe kandidatët …

Lexo me shume

DOSHI: SHKODRA TË MOS DISKRIMINOHET

Rinia duket se do jete katalizator i fitores se deputetit Tom Doshi dhe partise socaildemokrate. Nje gje e tille u deshmua ne festen e organizuar per te rinjte e kesaj force politike nga deputeti Tom Doshi. Mes te rinjve Doshi tha se nuk do kerkonte asnjehere poste ministrore por punesim per te rinjte. Ndersa theksoi se do mbeshtes kryetaren e …

Lexo me shume

BUSHATI: TE MENDOJME PER JETEN E FEMIJEVE LARG POLITIKANEVE QE DUAN IMUNITET NGA DREJTESIA

Pak dite nga permbyllja e kesaj fushate per zgjedhjet parlamentare, Ministri Bushati perpara banoreve te lagjes “3 heronjte” ka bere nje permbledhje te arsyeve perse shkodranet duhet te votojne Partine Socialiste. Te mendojme per jeten e femijeve larg politikaneve qe duan imunitet nga drejtesia dhe qe as partneret strategjike nuk i pranojne ka qene apeli i drejteperdrejte i Ministrit te …

Lexo me shume

PROBLEMATIKAT PER PLOTESIMIN E QENDRAVE TE NUMERIMIT ME KOMISIONERE DHE VEZHGUES

Partia socialiste dhe partia demokratike kane thyer cdo afat ligjor ne plotesimin e qendrave te numerimit me komisionere dhe vezhgues. Ne KZAZ numer 4 te vendosur prane shkolles Xheladin Fishta, kryetari Agim Plepi ben me dije problematikat. As pushteti vendor nuk ka derguar shkresa prane disa institucioneve per vendosjen e qendrave te votimit. Baza materiale eshte e plote, ndesra anetaret …

Lexo me shume

BASHA: RAMA E META NDAJNE QEVERISJEN E KRIMIT…

Gjatë mitingut përmbyllës elektoral në Shkodër, kreu i opozitës Lulzim Basha teksa shpalosi planin ekonomik të Partisë Demokratike, u shpreh se Edi Rama dhe Ilir Meta flasin sikur të ishin bashkëkryetarë të opozitës. Sipas tij, në këto 4 vite, ata kanë qenë bashkëkryetarë të qeverisjes së krimit dhe korrupsionit “Edi Rama dhe Ilir Meta po flasin sikur të ishin bashkëkryetarë të …

Lexo me shume

LEZHE, 83.461 ZGJEDHES DO TE VOTOJNE ME 25-QERSHOR

83.461 është numri i zgjedhesve  qe do tju drejtohen qendrave të votimit me 25 qershor në Bashkinë e Lezhës.Listat përfundimtare të zgjedhesve janë afishuar prej kohesh në vende publike si në qytet ashtu dhe në të gjitha Njesitë Aministrative.Ky fakt është bërë i ditur nga kordinatori për zgjedhjet në Bashkinë Lezhë Petrit Marku sipas të cilit deri më tani nuk …

Lexo me shume

DOSHI GARANTON BANORET PER INVESTIME

Në lagjen Fang, deputeti Tom Doshi ka marrë mbështetjen e banorëve për një votë masive në zgjedhjet e 25 Qershorit. Si një deputet i provuar prej 12 vitesh në politikë, Doshi është shprehur se investimet nuk do të mungojnë pas zgjedhjeve, ku edhe nësë nuk do të nderhyrje qeveria investimet do të realizohen nga buxheti i tij personal. Nga ana …

Lexo me shume