Thursday , 6 October 2022

POLITIKE

PS SHKODER, ME MENDJEN TE KESHILLI

Me 19 gusht është njoftuar nga Prefekti I Qarkut Shkodër mbledhja e konstituimit të Këshillit të ri Bashkiak të Shkodrës. Përbërja prej 51 këshilltarësh 40 janë nga PS, 9 nga PSD, PSM dhe PDS kanë nga 1 këshilltar. Porn ë një mbledhje me dyer të mbyllura mësohet se është diskutuar për hapat që do merren. Sic mësohet ata janë të …

Lexo me shume

KËSHILLI I RI BASHKIAK SHKODËR, PD PARALAJMËRON PROTESTË

Të hënën me 19 gusht pritet të konstituohet Këshilli i ri Bashkiak Shkodër. Por, në këtë ditë PD Shkodër ka paralajmëruar një protestë. Me anë të një deklarate për shtyp, PD Shkodër njofton:“Përpjekja e 30 qershorit për të instaluar një pushtet monist është refuzuar në mënyrë plebishitare nga elektorati i Shkodrës. Çdo përpjekje për të injoruar me arrogance mesazhin e …

Lexo me shume

“VALDRINI SI EDI”

Partia Demokratike dega Shkodër nuk mjaftohet vetëm me largimin e kryebashkiakut të ri të Shkodrës Valdrin Pjetri por ka zbuluar një tjetër skandal. Kryetari i FRPD Shkodër, Arvit Bushati përveç se ka bërë një reagim për të shkuaren e Pjetrit ka treguar edhe të kaluaren kriminale për vëllanë e Valdrin Pjetrit, konkretisht për Dritan Pjetrin, që ka qenë i dënuar …

Lexo me shume

“RAMA, KËRCËNIM E RREZIK PËR JETËN DHE SIGURINË E ÇDO FAMILJE SHQIPTARE”

Për dorëheqjen e Valdrin Pjetrit ka reaguar edhe kryedemokrati Lulzim Basha. Me anë të një postimi në facebook, Basha hedh akuza veçanarisht ndaj kryeministrit Edi Rama, duke e konsideruar një kërcënim dhe rrezik për jetën dhe sigurinë e çdo familje shqiptare.“Krahasuar me Edi Ramën, Valdrin Pjetri është një kriminel i rangut të tretë, një trafikant i dënuar droge që ka …

Lexo me shume

PROKURORIA I KTHEN PERGJIGJE PD-së PER VALDRIN PJETRIN

Prokuroria e Përgjithshme i ka kthyer pergjigje PD-se, mbi proçedurën e verifikimit të Valdrin Pjetrit. Në përgjigje shkruhet: Më datë 05.08.2019, Prokuroria e Përgjithshme ka regjistruar kërkesën tuaj për verifikim të detajuar të subjektit Valdrin Pjetri, në zbatim të ligjit Nr. 138/2015 “Për garantimin e integritetit të personave që zgjidhen, emërohen ose ushtrojnë funksione publike”. Brenda njëzetekatër orëve, ka filluar …

Lexo me shume

TËRHEQJA E PJETRIT, REAGON KRYEMINISTRI RAMA

Kryeministri Edi Rama i ka dalë në “mbrojtje” Valdrin Pjetrit, duke thënë se ai nuk mund të quhet kriminel për një ngjarje që ka ndodhur kur ishte vetëm 19 vjeç, siç opozita e ka etiketuar, por ka theksuar se fshehja e ngjarjes nga ana e tij është e patolerushme. Në reagimin e tij të parë pas tërheqjes së Valdrin Pjetrit, …

Lexo me shume

“RILINDJA, NJË EKSPERIMET I DËSHTUAR DHE DUHET TË ZHDUKET”

Në protestën e PD Shkodër nuk mungoi edhe kryetari i degës së PD në Londër të Anglisë. Për Naim Hasanin nuk është hera e parë që merr pjesë në protestat e opozitës. Ai tha se protestat e shqiptarëve janë për një demokraci dhe zhdukjen e krimit. Sipas tij, rilindja është një eksperiment i dështuar dhe duhet të zhduket përfundimisht, prandaj …

Lexo me shume

“KRIMI I ORGANIZUAR KA PËR KOKË EDI RAMËN”

Në protestën e Partisë Demokratike ishin të pranishëm edhe kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi dhe ish-deputetë të PD në Qarkun Shkodër. Njëri prej tyre, ish-deputeti Bardh Spahia tha se kjo është një protestë e qytetarëve shkodranë ndaj tentativës së Edi Ramës për të uzurpuar pushtetin lokal. Sipas Spahisë krimi i organizuar ka për kokë Edi Ramën.Edhe para zgjedhjeve zyrat e …

Lexo me shume

PROTESTA E PD SHKODËR NDAJ RAMËS DHE PJETRIT

Me pankarta në duar kundër Edi Ramës nisi protesta e Partisë Demokratike Shkodër ndaj qeverisë, por edhe figurisë së kryebashkiakut të ri të zgjedhur të Bashkisë Shkodër, Valdrin Pjetri. Pasi qëndruan para prefekturës për disa minuta, mbështetësit e opozitës në Shkodër zhvilluan një marshim drejt sheshit në Piacë. Qytetarët u shprehën se në Bashkinë Shkodër nuk do hyjë partia e …

Lexo me shume

MERR DETYREN KRYETARI I RI I BASHKISE LEZHE, PJERIN NDREU

Pjerin Ndreu ka marre sot zyrtarisht detyren si kryetari i ri i bashkise se Lezhes. Mbledhja konstituese dhe betimi i tij u bene ne biblioteken e qytetit. Kete ceremoni e kane ndjekur nga afer edhe kryeparlamentari i Maqedonise se Veriut Telat Xhaferi, ministri i brendshem Sander Lleshaj si edhe deputete socialiste. Ne fjalen e tij te pare para keshilltareve te …

Lexo me shume