Tuesday , 16 August 2022

POLITIKE

RAMA ‘LËSHON’ VALDRIN PJETRIN: NGA SOT NË RRUGË TË NDARA

Kryeministri Edi Rama bën një hap pas me kryebashkiakun e Shkodrës. Vetëm pak orë pasi Partia Demokratike publikoi dokumentin e questurës së Firences sipas së cilës Valdrin Pjetri ishte dënuar me 18 muaj burg dhe 1000 Euro gjobë, përmes një postimi në twitter Rama distancohet dhe shkruan se deri në zbulimin e së vërtetës PS dhe Valdin Pjetri i ka …

Lexo me shume

EDHE BASHKIA LEZHË DO “DORËZOHET” PA REZISTENCË

Në Bashkinë e Lezhës nuk do të ketë rezistence gjatë kostituimin e Këshillit Bashkiak dhe betimit të kryetarit, proçes i cili do të zhvillohet diten e merkure. Në një dalje për mediat kryetari demokrat në largim Fran Frrokaj tha se nuk do të prese në zyre Pjerin Ndreun, pasi sipas tijë 30 qershori ishte një farsë.Si ish student i dhjetorit …

Lexo me shume

AKUZAT E PD, REAGON PERSERI PJETRI

Pas akuzave të PD nëpërmjet sekretarit të përgjithshëm Gazmend Bardhi ka reaguar përsëri Valdrin Pjetri. Me anë të disa rreshtave, Pjetri shkruan në “facebook”:“Unë të vërtetën time e deklarova para kandidimit si dhe para pak ditësh me dokumenta zyrtare. E vetmja e vërtetë është ajo që del nga zyrat e agjensive të zbatimit të ligjit dhe jo nga foltoret e …

Lexo me shume

PD NXJERR DOKUMENTET PËR VALDRIN PJETRIN

Partia Demokratike publikoi këtë të marte kartelën e dënimit në Itali për trafik droge të kryebashkiakut të zgjedhur të Shkodrës, Valdrin Pjetri. Sipas dokumentit të marrë nga sistemi i Kuesturës së Firences, i cili u bë publik nga Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, Valdrin Pjetri u arrestua në flagrancë në Firence më 27 janar 2003. Ai u dëbua …

Lexo me shume

“PJETRI KA NJË TJETËR PROBLEM”

Kryebashkiaku i zgjedhur i Bashkisë Shkodër, Valdrin Pjetri, vijon të jetë në qendër të kritikave nga opozita. Reagimi i radhës ka ardhur nga ish-deputeti i PD Bardh Spahia. Me anë të një postimi në “facebook”, ai shkruan:“DINJITETIN NUK TA JEP PUSHTETI Figura e kujt pretendon te jete qytetari i pare i Shkodres eshte padyshim interes i cdo qytetari shkodran, i …

Lexo me shume

REAGIM I PARTISË DEMOKRATIKE, DEGA SHKODËR NDAJ VALDRIN PJETRIT

Ndërkohë nuk ka munguar edhe reagimi i Partisë Demokratike dega Shkodër. Me anë të një njoftimi për mediat, PD Shkodër shkruan:“Trafikanti i Ramës në Shkodër qenka shqetësuar nga reagimi i qytetarëve të ndershëm të Shkodrës, që nuk pranojnë që qyteti të jetë peng i trafikantëve të drogës dhe përfaqësuesve të krimit të organizuar. Mos u shqetëso nga letrat e reagimit …

Lexo me shume

“TRAKTE” KUNDËR VALDRIN PJETRIT

Mëngjesin e sotëm në Shkodër janë shpërndarë fletushka ku bënin thirrje kundër Valdrin Pjetrit. Në fletushka shkurhej “Narko Valdrini jashtë bashkis”. Pas kësaj i menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i kryebashkiaktut të ri të Shkodrës Valdrin pjetri përs rrjetit social Facebook. “Traktet e shpërndara natën nëpër Shkodër, organizuar nga 4-5 persona, nuk përfaqësojnë interesat e qytetarëve shkodranë dhe as interesat …

Lexo me shume

“ZGJEDHJET JANË TË PAEVITUESHME”

Pas fundjavës që kaloi me festimet për Kurban Bajramin, Presidenti i vendit Ilir Meta i është kthyer sërish çështjeve të aktualitetit me nisjen e javës së re.Mëngjesin e kësaj të hëne (12 gusht) Kreu i Shtetit ka zgjedhur të rikthejë në vëmendje të opinionit publik qëndrimin e tij të datës 27 qershor 2018, një ditë pasi ishin bërë të njohura …

Lexo me shume

VALDRIN PJETRI NË QENDËR TË KRITIKAVE

Kreu i opozitës Lulzim Basha e cilësoi Edi Ramën një kërcënim dhe rrezik për jetën dhe sigurinë e çdo familje shqiptare. Duke iu referuar rastit të Valdrin Pjetrit të Bashkisë së Shkodrës, i dënuar sipas PD-së për trafik droge në Itali, Basha vuri në dukje uzurpumin e të gjitha pushteteve nga Rama me një bandë kriminelësh e hajdutësh, të cilët …

Lexo me shume

DEKLARATA E VALDRIN PJETRIT, REAGON PD SHKODER ( FAKTE )

DEKLARATË PËR MEDIAT E PARTISË DEMOKRATIKEShkodranët e dëgjuan sot Valdrin Pjetrin, me me ze te mekur e koken ulur, teksa genjente per te shkruarin e tij kriminale. Personi që tenton të uzurpojë Shkodrën pas emërimit përmes votimeve socialiste të 30 qershorit, mashtroi edhe sot ditën për diell shkodranët.Ai deklaroi se ka lëvizur drejt Italisë në periudhën 2002- 2010 dhe për …

Lexo me shume