Monday , 25 October 2021

POLITIKE

BASHA: NDIHEM KEQ PER GJENDJEN KU KEMI PERFUNDUAR SI SHOQERI

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat nga selia blu lidhur me audiopërgjimet e gazetës “Bild” për shitblerjen e votave në Dibër, renditi arsyet se pse ai ndihet keq dhe i trishtuar në vend që të ndihej i shpaguar për luftën 6 vjeçare. Basha u shpreh se nuk ka më asnjë dyshim se shteti …

Lexo me shume

PERPLASJE MES PERFAQESUESVE TE PD DHE POLICISE NE KZAZ NR 2 SHKODER

Një përplasje fizike është regjistruar këtë të hënë mes përfaqësuesve të PD Shkodër dhe policisë pranë KZAZ nr 2 të qytetit të Shkodrës. Përfaqësuesit e PS-së në KZAZ kanë tentuar të hyjnë në ambientet e Pallatit të Sportit për të nisur punën, por janë penguar nga përfaqësuesit e PD-së dhe të bashkisë.Këtu ka pasur përplasje mes policisë së shtetit dhe …

Lexo me shume

DEKLARATË PËR SHTYP NGA SELIA E PARTISË DEMOKRATIKE SHKODËR

Fatkeqësisht, nga dita në ditë po bëhemi dëshmitarë të hapave të parë të tentativës për të rikthyer diktaturën në Shqipëri. Bijtë e etërve që persekutuan për 45 vite në mënyrë të pashembullt Shkodrën e shkodranët, po duan të na kthejnë në periudhën më të errët edhe njëherë.Të gjithë jemi dëshmitarë të presionit të hapur që kjo qeveri e kapur në …

Lexo me shume

VEZHGIM I TV ROZAFA, ASNJE LISTE ZGJEDHESISH NE KZAZ-te E SHKODRES

Në asnjë nga KZAZ-të e Shkodrës nuk janë afishuar listat përfundimtare të zgjedhësve. Ndërsa mësohet se janë marrë në dorëzim materjalet zgjedhore.Po ashtu edhe në qëndrat e votimit nuk ka lista të afishuara. Nga ana tjetër në KZAZ-ne 5 që ndodhet tek shkolla e mesme Shejnaze Juka ne Shkoder te vetmet lista janë të matures shtetrore.Ne KZAZ-nr 4 qe ndodhet …

Lexo me shume

BASHKIA LEZHE ZBATON DEKRETIN E PRESIDENTIT

Shkresa dërguar Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për lirimin e ambjenteve ku janë vendosur KZAZ dhe heqjen e listave të zgjedhesve është bërë në zbatim të dekretit të presidentit për anullimin e zgjedhjeve vendore të 30 qershorit. Kështu është shprehur kryebashkiaku i Lezhës Fran Frrokaj i cili tha se nëse ambjentet nuk do të lirohen vullnetarisht atëhere do të ndërhyhet konform …

Lexo me shume

NDOCAJ: MAZHORANCA PO ME SHANTAZHON

Kandidati për Bashkinë Lezhë Eduart Ndocaj ka akuzuar mazhorancen për shantazhe ndaj tijë nëpërmjet rrjeteve sociale. Në një deklaratë për mediat Ndocaj ka hedhur akuza në drejtim të kandidatit socialist Pjerin Ndreut, duke deklaruar se qytetaret do ti japen përgjegjen e merituar me 30 qershor.Sipas Eduart Ndocaj Partia Socialiste po ushtron presion ndaj maturanteve për të votuar kandidatin e tyre …

Lexo me shume

ADEMI, KERKESE KZAZ-ve SHKODER PER LIRIMIN E AMBJENTEVE

Kryetarja e Bashkisë Shkodër Voltana Ademi i ka kërkuar Komisioneve Zonale te Administrimit te Zgjedhjeve ne territorin e Bashkisë Shkodër të lirojne ambientet ne funksion te procesit zgjedhor.Ne letren dërguar tre komisioneve zonale te administrimit te zgjedhjeve, respektivisht KZAZ nr 2 që ndodhet te Pallati i Sportit “Qazim Dervishi”, KZAZ nr 5 që ndodhet tek palestra e shkolles 9 vjecare …

Lexo me shume

MEDIU: PROTESTAT DO TE VIJOJNE KUNDER QEVERISE

Mbi një orë ka zgjatur takimi i Lulzim Bashës me aleatët, ndërsa një prononcim për mediat, kryetari i PR-së, Fatmir Mediu është shprehur se protestat do të vijojnë kundër qeverisë, deri në largimin e Ramës. Ne kemi thënë që brenda 6 muajsh është e mundur që të organizohen zgjedhjet, por së pari duhet të largohet Rama dhe të krijohet një …

Lexo me shume

BASHA: RAMA KA VENDOSUR NJE PUSHTET AUTOKRATIK

Sistemi i drejtësisë është shpartalluar dhe administrata publike është militantizuar në ekstrem. Tashmë nuk ka më asnjë iluzion. Edi Rama ka vendosur në Shqipëri një pushtet autokratik, jashtë Kushtetutës dhe të kundraligjshëm. Kështu u shpreh në një dalje për mediat, kryetari i PD, Lulzim Basha.Në këtë aventurë të rrezikshme, Edi Rama ndihmohet nga dy vegla të paskrupullta, Sandër Lleshi dhe …

Lexo me shume

AMULI: RAMA KA THYER LIGJIN, VENDIMI I METES I DREJTE

Në vijim të vendimit të “Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike të Shqipërisë”, për formimin e “Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë” në nivel kombëtar dhe nivel lokal, kryesia e PD Shkodër vijon takimet me strukturat e saj. Në një dalje për mediat, kryetari i PD Shkodër, Xhevdet Amuli tha se kryeministri Rama ka thyer ligjin, ndërsa e sheh si të …

Lexo me shume