Friday , 15 December 2017

RAJONI

HASHIM THAI, PRESIDENT I KOSOVES

Mes gazit lotsjells, koktejeve t molotovit dhe prleshjeve mes sigurimit t kuvendit dhe opozits, Hashim Thai sht zgjedhur president i ri i Kosovs.Kryetari i PDK-s sht zgjedhur tek n raundin e tret President i Republiks s Kosovs.N t dyja raundet e para Thai nuk arriti ti merrte votat e nevojshme. Zgjedhja e Thait u vu n pikpyetje n votimin e …

Lexo me shume

PROTESTA E OPOZITES NE KOSOVE, ME FLAMUJ KUQEZI!

Ka nisur me flamuj komtar protesta e opozits n Prishtin. Mijra qytetar jan mbkedhur n shesh, n krye t t cilve jan tre kreret e partive opozitare, q n duar mbajn parulln Pr shtet me sovranitet Ish-lideri i VV, tha se kjo do t jet pranver e rilindjes s demokracis.Ai tha se krkojn q pavarsia t jet e mbushur me …

Lexo me shume

8- VJETORI I PAVARESISE KOSOVES, JAHJAGA URON QYTETARET

Kosova ka shnuar 8-vjetorin e Pavarsis me ceremoni zyrtare n sheshin Zahir Pajaziti, n Prishtin, n pranin e krerve m t lart shtetror dhe diplomatve ndrkombtar, por aty munguan prfaqsuesit e opozits. Gjat fjalimit para qytetarve n ceremonin festive, Presidentja Atifete Jahjaga u ka br thirrje udhheqsve politike pr unitet dhe dialog. Sot sht fest dhe festat, zakonisht bjn bashk …

Lexo me shume

CAMAJ: SHQIPTARET NE MALIN E ZI NUK DUHET TE VOTOJNE GJUKANOVIIN

Qeveria e Malit te Zi e drejtuar prej Milo Gjukanovi nuk meriton qe te kete besimin e shqiptareve ndaj thirrja per mos votim ka ardhur direkt nga Kryetari i lidhjes Demokratike ne Mal te zi per Malesine Nikolle Camaj. Camaj tha me tej se qeveria e Gjukanoviit nuk ka bere asnje perparim madhor ndersa viti 2016 do te jete nje …

Lexo me shume

PAKICA MALAZEZE: DENOJME DHUNEN NE PROTESTA

Pakica malazeze ne vendin tone ka denuar protesten e opozites te Malit te Zi te organizuar ne Podgorice e cila degjeneroi ne dhune. Sipas kreut te Alba Montenegro Burhan uliq keto protesta nxiten nga Rusia dhe Serbia per te penguar aderimin e Malit te Zi ne NATO. Sipas uliq marredheniet ne mes Shqiperise dhe Malit te Zi jane shume te …

Lexo me shume

PROTESTA E OPOZITES MALAZEZE, PERLESHJE ME POLICINE!

Opozita malazeze e Frontit Demokratik i kishte dhn ultimatum kryeministrit Milo Gjukanovi pr t pranuar nj qeveri teknike, por refuzimi i tij ka sjell nj protest t dhunshme. Turma, q sipas mediave malazeze shkonte deri n 5 mij persona, ka marshuar n rrugt kryesore t Podgorics drejt sheshit Republika e m tej para Parlamentit.Drejtuesit e opozits pasi marshuan n rrugt …

Lexo me shume

PROTESTA TE DHUNSHME NE PODGORICE

Policia malazeze prdori gaz lotsjells kundr protestuesve t opozits, t cilt qllonin me gur, duke krkuar dorheqjen e qeveris dhe zgjedhje t parakohshme. Disa mijra prkrahs t opozits u mblodhn t dieln n mbrmje n qendr t Podgorics. Policia prdori gaz lotsjells kur protestuesit hodhn gur kundr saj. Drejtuesit anti-qeveritar kan organizuar protesta t prditshme n nj rrug kryesore t …

Lexo me shume

SHKRUMBOHET JAHTI NE DET TE HAPUR!

Nje Jaht luksoz u dogj plotesisht ne det te hapur rreth 500 metr nga rrjedha e lumit Buna, n Ulqin prball plazhit Copakabana. Ka qene nderhyrja e menjehershme e Shrbimit te shptimit te Malit te Zi qe ka bere te mundur evakuimin e te gjithe udhetareve. Sipas policise malazeze jahti ka qene n pronsi t familjes Stanaj, t cilt jan …

Lexo me shume

BUDVA, SHQIPTARI AKSIDENTON 5 TURISTE!

Pes turist n Budva ne Mal te Zi mbeten te plagosur nga nje automjet me targa shqiptare. Sipas deshmitareve ne vendngjarje drejtuesi i mjetit I ka goditur me makinen e tij “Porsche Cayenne” turistet ndrsa ishin n trotuar. Shtetas shqiptar L.M (1982) pr arsye t panjohura ka humbur kontrollin e makins dhe ka kaluar mbi trotuar, ne te cilin ndodheshin …

Lexo me shume

NENSHKRUHET MARREVESHJA PASZGJEDHORE PDS -FORCA E RE!

Kryetari i Partis demokratike t socialistve Millo Gjukanoviq dhe kryetari i Forcs s re demokratike Nazif Cungu kan nnshkruar n Podgoric Aneksin e marrveshjes pr koalicionin paszgjedhor t bashkpunimit n mes PDS-s dhe Forcs. N nnshkrimin e aneksit t marrveshjes s koalicionit ishin t pranishm partnert e koalicionit n nivel shtetror Rafet Husoviq, kryetari i Partis boshnjake, Marija Vuinoviq, …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin