Tuesday , 17 October 2017

SOCIALE

DESHTON CHECK UP-i FALAS NE SHKODER

Edhe pse kontrolli baz shndetsor duhet t zbatohet cdo dit n t gjitha qndrat shndetsore, n poliklinikn e qytetit t shkodrs aty ku dhe kryhen check up falas, nuk po zbatohet. Nuk dihen motivet se pse nuk vijon puna pr kontrollet shndetsore falas. Qeveria e ka prezantuar kontrollin shndetsor falas m nj zhurm t madhe , ndrsa nuk po interesohet …

Lexo me shume

KEPI: KEMI PATUR KONTROLLE NGA AUDITI

Ndermarrja e ujesjelles-kanalizme ka patur ne menyre te vazhdueshme kontrolle si nga ana e Bashkise Shkoder ashtu edhe nga kontrolli I larte I shtetit. Fjalet qe fliten ne mbledhje te institucioneve te tjera jane vetem thashetheme, une nuk kam asnje kerkese ne menyre zyrtare. Ne kte menyre eshte shprehur drejtori I ujesjelles kanalizime Leonard Kepi mbi aludimet se disa punonjes …

Lexo me shume

KEPI: KEMI PATUR KONTROLLE NGA AUDITI

Ndermarrja e ujesjelles-kanalizme ka patur ne menyre te vazhdueshme kontrolle si nga ana e Bashkise Shkoder ashtu edhe nga kontrolli I larte I shtetit. Fjalet qe fliten ne mbledhje te institucioneve te tjera jane vetem thashetheme, une nuk kam asnje kerkese ne menyre zyrtare. Ne kte menyre eshte shprehur drejtori I ujesjelles kanalizime Leonard Kepi mbi aludimet se disa punonjes …

Lexo me shume

SITUATA N PEDIATRIN E QYTETIT E QETE

Situata n pediatrin e spitalit rajonal ne Shkodr sht e qet, pavarsisht temperaturave t larta kjo pohohet pr tv Rozafa nga shefja pediatre Greta Naraci. Me tej Naraci pohon se gjat nj dite paraqiten rreth 20 fmij ndrsa t shtruar jan me pak se 5 fmije.   Naraci jep dhe kshilla pr prinderit se si duhet t kujdesen pr t …

Lexo me shume

FUSHATE SENSIBILIZUESE KUNDER TRAFIKIMIT!

Rritja e siguris s kufijve dhe shmangia e do lloj trafiku sht n fokus t puns s strukturave t policise kufitare. Fushata sensibilizuese e policis s Shkodres me shprndarjen e broshurave informuese vjen n nj koh kur fluksi i hyrje daljeve n kufi sht i lart dhe rreziku pr kto raste rritet. Pjes e takimi ishin drejtues t policis …

Lexo me shume

MBETURINAT PUSHTOJN˔ QYTETIN

Pastrimi i metropolit verior le shume per te deshiruar prej disa ditesh dhe shkak jane bere grumbujt e mbetjeve te cilat nuk hiqen nga ndermarrja e pastrimit. Mbeturinat kan pushtuar cdo cep t qytetit dhe askush nuk po merr ndonj mas pr pastrimin e tyre. Ne kete periudhe pastrimi kryehet vetem nj her n dit ndersa grumbuj mbetjesh derdhen nga …

Lexo me shume

SHKODRA NDRIOHET EDHE GJAT DITS

Ndrkoh q vijojn aksionet nga OSHEE pr energjin elektrik dhe policia e Shtetit vijon aksionin e saj pr ndalimin e shtetasve, qe kan abuzuar me energjin elektrike, bashkia Shkodr ka harruar t fik dritat gjat dits q ndriojn qytetin. Tek ish dega, n qnder, n pedonalen Kole Idromeno apo dhe n disa lagje t qytetit ndriuesit ishin ndezuar gjat dits …

Lexo me shume

NDRPRITEN PUNIMET E RRUGS PRAN KATEDRALES

Pran katedrales s Shkodrs sht prishur njra korsi pwr tw bwrw punime, n fillim disa puntor kan vendosur tubacione t ujesjelles kanalizimeve, ndrsa prej m shum se 3 ditsh nuk shikohet asnj punetor duke punuar. Lnia pezull e punimeve po ndikojn negativisht n rndimin e trafikur ndrsa vet qytetart pohojn se kjo situate I rrezikon ato cdo dit. M ndrprerjen …

Lexo me shume

DIZINSEKTIMI I ZONAVE LIGATINORE TE LEZHES

Edhe kete vit ka nisur te kryhet procesi i dizinsektimit ne zonen e shengjinit, ku jane te angazhuara edhe grupet e punes nga drejtoria e shendetit publik. Dizinsektimi i zonave ligatinore kete vit eshte shtrire ne kohe dhe ne nje terren me te zgjeruar, kjo per te rritur me shume kujdesin qe tregohet per shendetin e popullates dhe pushuesve ne …

Lexo me shume

TREGU I RUSIT PROBLEME HIGJENO- SANITARE

Tregu i Rusit eshte ne kushte te mjerueshme higjeno-sanitare. Me ardhjen e stines se veres marrja e semundjeve infektive eshte nje rrezik evident pasi peshku, produktet shtazore dhe cdo produkt tjeter tregtohet ne toke. Bleresit ne kete treg shprehen shume te pakenqur mbi kushtet e tregu dhe kerkojne qe pushteti vendor te marr masa. Kushtet ne te cilat ndodhet tregu …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin