SPORT

TEK VLLAZNIA RIKTHEHET FRIKA E PANDEMISË

Përkeqësimi i situatës së koronavirusit në Shkodër dhe Shqipëri këto 2-3 ditët e fundit ka bërë që tashmë tek Vllaznia por edhe skuadrat e tjera të kampionatit shqiptar, askush të mos e ketë mendjen tek rifillimi I kampionatit. Pavarësisht lajmeve se Federata po mendon tjetër gjë, ekipet kanë marrë porosi të mos tolerojnë në daljen e futbollistëve jashtë dhe prandaj …

Lexo me shume

ZGJIDHJE ORIGJINALE, FSHF DO MARRË KREDI PËR KLUBET

Pasi nuk gjeti mbështetjen e duhur nga Qeveria për të ndihmuar klubet nga ana financiare në këtë periudhë të vështirë që ato po kalojnë si rrjedhojë e pandemisë që ka pushtuar edhe vendin tonë, Federata Shqiptare e Futbollit po mendon të gjejë ndonjë zgjidhje tjetër për t’i ndihmuar ato.Presidenti i saj Armando Duka dhe pjestarë të tjerë të këtij institucioni …

Lexo me shume

FSHF MUND TË ANULLOJË ZHVILLIMIN E NDESHJEVE TË KUPËS

Në mbledhjen e djeshme të UEFA-s me përfaqësuesit e të 55 Federatave anëtare të saj, janë marrë disa vendime të rëndësishme. Njëri prej tyre është ai që deri në muajin qershor të mos ketë asnjë aktivitet sportiv, por gjithmonë duke u konsultuar me Qeveritë e vendeve përkatëse, nisur nga gjendja dhe situata e koronavituesit. Institucioni i futbollit europian po ashtu, …

Lexo me shume

UEFA VENDOS: KAMPIONATET E FUTBOLLIT DO TË RIFILLOJNË

Pavarësisht shumë lajmeve që kanë qarkulluar së fundmi, UEFA ngulmon se duhet të të përfundojnë ligat e mëdha (Spanja, Anglia, Gjermania, Franca dhe Italia), ndërsa Champions-i të luhet duke filluarnga qershori. Në një takim telematik me 55 federatat europiane, në të cilin ka marrë pjesë edhe Sekretari I Përgjithshëm I Federatës Shqiptare të Futbollit Ilir Shulku, u ra dakord që …

Lexo me shume

VLLAZNIA ME DEKLARATË, KËRKON NDIHMËN E QEVERISË

Klubi i Futbollit Vllaznia i është bashkuar klubeve të tjera të Superligës të cilët ditët e fundit i kanë kërkuar Qeverisë shqiptare mbështetje financiare për të përballuar këtë periudhë të vështirë që po kalojnë aktualisht si rrjedhojë e ndërperjes së kampionateve për shkak të përhapjes së koronavirusit. Përmes një deklarate për shtyp, klubi shkodran ka bërë të ditur se dëmet …

Lexo me shume

QEVERIA JONË ASNJË SUBVENCION, E KOSOVËS 5 MILION EURO

Kërkesa e klubeve të Superligës shqiptare ndaj Qeverisë për financime për të kompesuar dëmet që u janë krijuar nga kjo ndërperje e kampionatit, ende nuk ka marrë ndonjë përgjigje nga kjo e fundit. Madje, përpos klubeve të Superligës, një kërkesë të tillë Qeverisë ua ka dërguar më pas edhe Sindikata e Futbollistëve Profesionistë të Shqipërisë. Drejtuesit e saj kanë kërkuar …

Lexo me shume

FSHF U PROPOZON KLUBEVE 3 VARIANTE PËR KAMPIONATIN

Ndërprerja e kampionatit për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi, u ka krijuar një problem të madh klubeve të Superligës të cilat përmes një letre i janë drejtuar Qeverisë shqiptare duke i kërkuar asaj mbështetje financiare. Klubet e Superiores, pjesa më e madhe jane shoqëri aksionere dhe vetëm dy kanë shoqata. Megjithatë, në një strukturë aksionere që kanë, pjesa …

Lexo me shume

VLLAZNIA, KADIJA I PERGJIGJET BASHKISE SHKODER

Pas reagimit të Bashkisë Shkodër në lidhje me pagat e Klubit të Futbollit Vllaznia ka reaguar edhe Kryetarja e Këshillit Bashkiak Shkodër Brisela Kadija. Përmes një statusi në rrjetin social facebook Kadija shprehet se:“Në cilësinë e kryetares së Këshillit Bashkiak Shkodër dhe si përfaqësuese e vullnetit të tij e ndjej të domosdoshme të sqaroj publikisht qytetarët e Shkodrës dhe punonjësit …

Lexo me shume

SITUATA TE VLLAZNIA, REAGON BASHKIA SHKODËR

NJOFTIM:Bashkia Shkodër po ndjek me shqetësim situatën e krijuar pranë KF Vllaznia, për shkak të mos miratimit të pasqyrave financiare nga ana e Këshillit dhe dështimit disa herë të mbledhjes së Asamblesë së KF Vllaznia (Këshillit Bashkiak).Të gjendur në këtë situatë, dhe në mungesë të një vendimmarrje nga Këshilli, ka ngelur pezull edhe procesi i likuidimit të pagesave për punonjësit …

Lexo me shume

PARMEZA: VETËM ME 2 JAVË STËRVITJE, GATI PËR NDESHJE

Me shpresën se situata e pandemisë do të përmirësohet shpejt dhe sporti ashtu si çdo pjesë tjetër e jetës tonë do t’i kthehet normalitetit, sportistët po mundohen të bëjnë planet për rikthimin në ndeshje dhe aktivitetet zyrtare. Megjithatë e rëndësishme është që gjatë kësaj periudhe deri në nisjen e rregullt të stërvitjes çdo sportist duhet të mbajë formën.Specialisti i përgatitjes …

Lexo me shume