Tuesday , 22 August 2017

SPORT

LEKA: VLLAZNIA- FEMRA JO PËR TURIZËM DREJT BOSNJËS

Kampionia e Shqipërisë në futboll për femra, Vllaznia e Shkodrës, nuk do të shkojë për turizëm në Bosnjë për ndeshjet e Ligës së Kampioneve por do të tentojë kualifikimin për në turin e dytë të këtij kompeticioni të rëndësishëm. Kjo është deklarata e bërë nga trajneri Nikolin Leka në seancën e fundit stërvitore të ekipit kuqeblu. Ndeshja e parë e …

Lexo me shume

VLLAZNIA NISET DREJT MALIT TË ZI PËR STËRVITJE DISADITORE

Ashtu siç ishte deklaruar edhe më përpara, ekipi i Vllaznisë është nisur mëngjesin e së hënës drejt Malit të Zi. Futbollistët, stafi teknik dhe drejtori sportiv Eugent Zeka janë kujdesur që nisja të bëhej në kohë në mënyrë që ekipi të mbërrinte sa më shpejt në kampingun e Beranes në mënyrë që të mos humbisnin stërvitjen e pasdites. Trajneri Armando …

Lexo me shume

BESËLIDHJA- VLLAZNIA, BARAZIM 1-1 NË MIQËSORE

Pas dy fitoreve me Kastriotin dhe Tërbunin, ekipi I Vllaznisë nuk ka arritur të bëjë të njëjtën gjë në miqësoren e rradhës me një tjetër ekip të kategorisë së parë. Ndaj Besëlidhjes, kuqeblutë nuk kanë shkuar më tepër sesa barazimi 1-1. Takimi është luajtur pasditen e së shtunës në stadiumin “Brian Filipi” të qytetit të Lezhës dhe për ndjekjen e …

Lexo me shume

VLLAZNIA NISET PËR STËRVITJE DREJT MALIT TË ZI

Ashtu siç kishte deklaruar kryebashkiakja Ademi pak ditë më parë, ekipi I Vllaznisë do të udhëtojë mëngjesin e së hënës drejt Malit të Zi për zhvillimin e fazës më intensive të përgatitjeve për sezonin e ri futbollistik. Drejtuesit e klubit kanë marrë të gjitha masat për këtë gjë, si për udhëtimin ashtu edhe për akomodimin që do të bëhet në …

Lexo me shume

SALIHI VIJON TE SHKELQEJE NE KAMPIONATIN AUSTRIAK

Duket se sulmuesi shkodran Hamdi Salihi ka rilindur edhe njëherë në Austri. Ai po shkëlqen në kampionatin austriak. Ne ndeshjen e luajtur mbremjen e se premtes bomber shkodran ka shënuar edhe dy gola të tjerë me ekipin e tij. Salihi realizoi dy golat e fitores së ekipit të tij Viner Nojshtat në përballjen ndaj ekipit te Vatensit. Ish-sulmuesi i Skendërbeut …

Lexo me shume

TJETER RINOVIM TE VLLAZNIA, FIRMOS MESFUSHORI KRYMI

Pas shumë zgjatje bisedimesh, më në fund një nga lojtarët më të mirë të Vllaznisë, Ardit Krymi ka rinovuar kontratën me kuqeblutë. Një gjë e tillë është bërë e ditur mbrëmë nga klubi Vllaznia. Mesfushori 21-vjeçar ka firmosur kontraten e re, që e lidh me shkodranët deri në Maj te vitit 2020. “KF Vllaznia ka rinovuar një tjetër kontratë me …

Lexo me shume

VLLAZNIA FEMRA, GATI PËR NDESHJET E LIGËS SË KAMPIONEVE

Javën e ardhshme në Bosnjë- Hercegovinë, ekipi kampion I Shqipërisë në futbollin e femrave, Vllaznia e Shkodrës, do të zhvillojë ndeshjet e vlefshme për Ligën e Kampioneve. Përballë saj do të jetë kampionia vendase, ekipi I Sarajevës, kampionia e Greqisë PAOK I Selanikut dhe kampionia e Luksemburgut. Vajzat shkodrane tashmë janë gati për këtë kompeticion të rëndësishëm dhe presidenti I …

Lexo me shume

LUAN ZMIJANI, TRAJNERI I RI I EKIPIT VLLAZNIA U-19

Luan Zmijani do të jetë trajneri i ri i ekipit U-19 të Akademisë Vllaznia. Ai rikthehet në këtë detyrë pas tre vitesh dhe duket se e ka marrë me shumë dëshirë atë. Bashkë me të do të jetë edhe ndihmëstrajneri Gjon Kola dhe të dy sëbashku nga paraditja e së premtes kanë nisur punën me ekipin. Në një prononcim për …

Lexo me shume

KRUJA I BINDUR: VLLAZNIA E SEZONIT TË RI, MË E FORTË

Mesfushori Arsid Kruja është i bindur se puna që po bën aktualisht skuadra por edhe merkatoja e zhvilluar deri më tani, do ta bëjnë Vllazninë më të fortë për sezonin e ri. Në një prononcim për mediat, 24 vjeçari shprehet i kënaqur edhe me paraqitjet e ekipit në miqësoret e zhvilluara pavarësisht se gjendja e lojtarëve nuk ka qenë ajo …

Lexo me shume

ADEMI: VLLAZNIA TË HËNEN DREJT MALIT TË ZI PËR STËRVITJE

Miqëoren ndaj Tërbunit e ka ndjekur për 90 minuta edhe kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi. E shoqëruar nga drejtuesit e klubit, ajo ka parë me vëmendje skuadrën në fushën e lojës dhe në fund të takimit, për disa minuta, ka diskutuar me pjestarët e stafit për situatën në skuadër. Para se të largohej nga “Reshit Rusi”, Ademi ka dhënë edhe …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin