Tuesday , 17 October 2017

SPORT

GJYREZI: VLLAZNIA I KA TË SIGURTA FINANCAT PËR SEZONIN E RI

Vllaznia është gati për nisjen e kampionatit dhe në të, do të tentojë të bëjë një paraqitje sa më të mirë. Kjo është deklarata e bërë në konferencën e sotme për shtyp nga ana e administratorit të klubit Astrit Gjyrezi. Ai ndër të tjera, ka siguruar se nga ana financiare klubi është i sigurtë sepse ka mbështetjen e Bashkisë dhe …

Lexo me shume

DEBATI ZEKA- DANI, TRAJNERI I PORTIERËVE DREJT LARGIMIT

Një debat I panevojshëm në stërvitje në mes drejtorit sportive të klubit Vllaznia Eugent Zeka dhe trajnerit të portierëve Avenir Dani, është shoqëruar me braktisjen e procesit stërvitor nga ky I fundit. U mendua se ky debat do të mbetej me kaq por në fakt nuk ka ndodhur kështu. Dani që prej dy ditësh nuk është paraqitur në stërvitje dhe …

Lexo me shume

LARGOHEN TRE VOLEJBOLLISTË, VLLAZNIA E NIS SI JOPRETENDENTE

Volejbollistët e Vllaznisë janë në përgatitjet e fundit për marrjen pjesë në Kupën e Federatës dhe më pas në kampionatin kombëtar që nis në fund të këtij muaji. Pas zhvillimit të fazës përgatitore, tashmë ekipi është duke punuar më tepër në aspektin taktik.Trajneri Adrian Mikopli po punon për ndërtimin e formacionit bazë por edhe mënyrën e lojës me të cilën …

Lexo me shume

ÇIKLISTËT E VLLAZNISË PËRGATITEN PËR RRETHIN ÇIKLISTIK

Ndonëse temperaturat kanë qenë të larta për gjatë gjithë verës që lamë pas, çiklistët e Vllaznisë nën drejtimin e trajnerit Leonat Kola për asnjë moment nuk kanë qëndruar pushim. Fillimisht, përgatitjet janë zhvilluar për kampionatin ballkanik ndërsa së fundi, tashmë e gjithë vëmendja është përqendruar tek Rrethi Çiklistik që do të zhvillohet në fundin e muajit shtator. Federata Shqiptare e …

Lexo me shume

SHQIPËRIA BARAZON 1-1 NDAJ MAQEDONISË. ËSHTË SËRISH E TRETA

Shqipëria nuk del pa pikë nga Strumica. Kuqezinjtë kanë barazuar 1-1 ndaj Maqedonisë, ndonëse në fund rrezikuan jo pak të dilnin duarbosh. Në një stadium ku maqedonasit u munduan dhe u kujdesën të mos kishte shumë shqiptarë, kuqezinjtë arritën të tregonin se kishin hyrë në fushë për të fituar, përtej faktit se gjithçka u vendos nga një penallti e dyshimtë. …

Lexo me shume

VLLAZNIA MBYLL MERKATON ME SULMUESIN ANDI RIBAJ

Orët e fundit të merkatos së kampionatit shqiptar të futbollist, kanë sjellë një tjetër blerje për ekipin e Vllaznisë. Kur u duk se nuk do të kishte më asnjë lëvizje, drejtuesit e klubit kanë ndërhyrë duke mbyllur një marrëveshje me sulmuesin Andi Ribaj. Vlonjati ka mbërritur pasditen e së martës në Shkodër dhe ka gjetur akordin me drejtuesit duke hedhur …

Lexo me shume

LUSHNJA- VLLAZNIA LUHET TË DIELEN NË STADIUMIN E FIERIT

Vllaznia do ta nisë kampionatin e ri nga qyteti i Fierit. Për shkak të rikonstruksionit të stadiumit “Roza Haxhiu” të Lushnjës, ndeshja në mes skuadrës vendase dhe asaj shkodrane do të zhvillohet disa kilometra më larg. Federata Shqiptare e Futbollit e ka zyrtarizuar një gjë të tillë ashtu si dhe ditën dhe orën kur do të luhet kjo ndeshje, pikërisht …

Lexo me shume

TË PREMTEN MBLIDHET DISIPLINA E UEFA-S. VLLAZNIA NË PRITJE

Ditën e premte do të mblidhet Komisioni i Disiplinës së UEFA-s për të marrë në shqyrtim ankesën e ekipit të futbollit të femrave të Vllaznisë në lidhje me aktivizimin e një futbollisteje të pafederuar nga ana e ekipit grek PAOK në ndeshjet e vlefshme për LIgën e Kampioneve. Këto ndeshje u zhvilluan pak ditë më parë dhe në përfundim të …

Lexo me shume

MERKATOJA NË ORËT E FUNDIT, TEK VLLAZNIA S’PRITEN LËVIZJE

Merkatoja e Superligës shqiptare do të mbyllet ditën e martë por tek Vllaznia nuk pritej lojtarë të tjerë. Bëhet fjalë për futbollistë të kampionatit shqiptar sepse merkatoja e të huajve është mbyllur që më 31 gusht. Sa I takon lojtarëve të kampionatit tonë, në fakt shanset që ndonjëri prej tyre të vijë në Shkodër, duken shumë të pakta. Secili skuadër …

Lexo me shume

VLLAZNIA BARAZIM 1-1 NË MIQËSOREN NDAJ DEÇIÇ

E ka mbyllur me një barazim serinë e miqësoreve të zhvilluara në prag të nisjes së sezonit të ri futbollistik ekipi I Vllaznisë. Ajo ka lujtuar në Tuz të Malit të Zi ndaj Deçiçit vendas ndeshjen e fundit dhe në fund të 90 minutave është fiksuar rezultati I barabartë 1-1. Ka qenë një ndeshje përgjithësisht positive për kuqeblutë të cilët …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin